Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Управління взаємодією на тренінгу

Управління взаємодією на тренінгу

Назва:
Управління взаємодією на тренінгу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,61 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему:
Управління взаємодією на тренінгу


Робота з перешкодами
Усе, що порушує концентрацію уваги учасників на роботі та навчанні, є перешкодою. Деякі з цих перешкод зовсім непомітні, інші помічаються, але залишаються поза увагою та через якийсь час зникають самі собою; якісь перешкоди обговорюються вголос, якщо на них реагує учасник, керівник чи інші члени групи.
Види перешкод:
1. Перешкоди, привнесені ззовні. Нерідко зустрічаються учасники, у яких склалася непроста ситуація в особистій чи професійній сфері. Проходить якийсь час, перш ніж ці учасники зможуть відвернутися від своїх турбот. У цьому випадку допомагає неформальна розмова з іншими чи з ведучим. Іноді людина сама зважується повідомити групі про те, що відволікає її від спільної роботи.
2. Асоціативні перешкоди. Усе, про що говориться на тренінгу, може викликати сильну особисту реакцію — виникнуть спогади про якусь подію, надія чи побоювання. Подібні ситуації мають місце в житті групи дуже часто. У результаті деякі учасники надовго відволікаються від «офіційної» програми. Основні провокуючі відволікання теми: насильство, смерть, проблеми у відносинах, політика, гроші, безробіття, звільнення, начальство.
3. «Цензура» і стриманість. У кожній групі є свої «табу», тобто заборонені теми чи повідомлення. І якщо хтось хоче про це поговорити, його прямо чи побічно зупинять.
Табу може бути відображенням сильних почуттів (насамперед горя і люті), критика ведучого, організації й інститутів, які спонсують тренінг. Якщо сильні почуття чи жагучі думки постійно піддаються цензурі, у групі виникає відчутна напруга. Це може призвести до «паралічу» групової енергії й обмеженням у навчальному процесі. Тоді виникає пекуче питання: який ступінь відвертості і близькості може дозволити собі ця група.
4. Порушення комунікації. Треба намагатися, щоб учасники зверталися друг до друга прямо. Це припускає «Я-висловлення». «Я вважаю» замість «Ми усі вважаємо», і т.ін. Сюди ж відноситься використання відкритих питань («Що ви думаєте про це?» — це запрошення до розмови, тоді як «Ви згодні зі мною ?» — маніпулятивне «псевдозапрошення», у цьому випадку запитувач не зацікавлений у диференційованій відповіді). Стимулюйте рефлексивне слухання. Фраза «Ви хочете цим сказати, що... » перевіряє, чи правильно слухач зрозумів те, що сказав інший учасник. Процес слухання порушується, якщо: *
Ми заздалегідь розміркуємо, що скажемо у відповідь. *
Ми занадто швидко даємо пораду, і цим заважаємо співрозмовнику повідомити більше. *
Ми заздалегідь знаємо, що скаже інший. У нас відразу виникає асоціація: «Недавно зі мною сталося щось схоже...» *
Ми робимо поспішні висновки. *
Ми вправляємося в читанні думок: «Я знаю, про що ти думаєш», «Ти подавлений» і т.ін.
Не менш шкідливі комунікаційні і розумові «блокади», що паралізують того, хто говорить і слухає. Зверніть особливу увагу на висловлення такого типу: *
Це не так важливо... *
Мене ніколи ніхто не слухає... *
З мною завжди так ... *
Я говорю це один раз і не буду повторювати... *
Ви повинні знати, що я думаю... *
Я говорив вам це, але знав, що ви не будете слухати... *
Так не піде... *
Ніхто не може цього... *
Я пробував вже усе... і т.ін.
Якщо учасники перебивають один одного, якщо хтось не одержує підтвердження, що його повідомлення почуте, якщо боязких учасників не заохочують до того, щоб вони більше повідомляли про себе, ведучий має втрутитися та змінити ці обставини.
5. Латентні програми. Під цим маються на увазі приховані цілі, що існують у членів групи та ведучого. Вони можуть заважати спонтанному поводженню, активній роботі й інтенсивному навчанню. (Адже навчання означає «відкриття себе».)
Наприклад: *
Я знаходжуся тут, тому що мене змусили, насправді я хочу піти. *
Я хочу, щоб зустріч була короткою, тому що мені треба скоріше повернутися додому. *
Я хочу зробити гарне враження. *
Я хочу усім подобатися. *
Я беру участь, тому що захоплено кимось.
Якщо в групі досить довіри, такі «латентні програми» можна розкрити. Як правило, цей процес приводить до значного підвищення рівня групової енергії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Управління взаємодією на тренінгу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок