Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Діагностування й оцінювання рівнів сформованості візуальних здібностей учнів під час організації дослідницької діяльності з дизайну

Діагностування й оцінювання рівнів сформованості візуальних здібностей учнів під час організації дослідницької діяльності з дизайну

Назва:
Діагностування й оцінювання рівнів сформованості візуальних здібностей учнів під час організації дослідницької діяльності з дизайну
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,69 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Діагностування й оцінювання рівнів сформованості візуальних здібностей учнів під час організації дослідницької діяльності з дизайну


Україна прагне інтегруватися в європейську та світову економіку, що пов’язано з виробництвом конкурентоспроможних товарів, котрі за своїми технологічними й естетичними характеристиками мають не поступатися зарубіжним зразкам. Нові соціально-економічні вимоги потребують чіткого спрямування професійної підготовки на майбутню професійну діяльність і вміння пристосовуватися до умов праці майбутніх фахівців. Підготовка кадрів, зорієнтованих на розвиток професійної компетенції, гнучкості та мобільності є головним напрямом цілеспрямованої підготовки високопрофесійних дизайнерів різних профілів.
Організація педагогічного процесу в професійних навчальних закладах художнього профілю передбачає використання різноманітних форм навчально–виховної роботи, вибір яких зумовлюється формуванням і розвитком у майбутніх дизайнерів умінь у запровадженні й використанні сучасних технологій, ефективних методів організації технологічних процесів.
Сформувати відповідну систему професійних знань і вмінь під час навчання майбутнього фахівця неможливо без організації дослідницької роботи учнів, яка забезпечує створення в навчальному процесі реальних умов майбутньої професійної діяльності. Організація дослідницької діяльності учнів під час навчання сприяє поглибленому засвоєнню набутих знань, формуванню професійних умінь і навичок і, найголовніше, створює умови для розвитку творчих здібностей учнів, тим самим сприяє формуванню творчої особистості майбутнього фахівця.
Метою статті є визначення способів і методів діагностування й оцінювання рівнів сформованості візуальних здібностей учнів під час організації дослідницької діяльності з дизайну в професійному навчальному закладі художнього профілю.
Ознаками дослідницької діяльності є самостійність і творчість учнів під час розв’язування навчально-творчих завдань, а результатом є об’єктивна новизна знань учнів, набуття дослідницьких умінь і навичок, що забезпечує умови розвитку творчих можливостей учнів і має прогресивне значення для розвитку їхніх творчих здібностей і формування особистості учнів.
Дослідницька діяльність з дизайну учнів передбачає: вивчення, пізнання і пошук нового способу розв’язання дизайнерських завдань, шляхом перетворення і порівняння, перенесення суб’єктивно відомих знань у нову ситуацію, комбінування відомих прийомів чи засобів і варіювання ними, використання певної структури у змінених умовах, обґрунтування і захист отриманих результатів.
Ефективність організації процесу дослідницької діяльності учнів із дизайну, як доводять наші дослідження, забезпечується завдяки впровадженню своєчасного, цілеспрямованого, так званого, діагностування «художнього розвитку особистості учня». Діагностування художнього розвитку учня, під час організації дослідницької діяльності з дизайну, дозволяє відстежити не тільки динаміку загального розвитку особистості учнів і формування їхніх професійних якостей як майбутніх дизайнерів, а й визначити педагогічний вплив на процес дослідництва учнів, зосередити увагу на окремих недоліках її організації та окреслити подальші напрями роботи. Крім того, діагностування виконує низку важливих функцій: визначає рівень художнього розвитку майбутніх фахівців; виступає каталізатором готовності учнів до дослідницької діяльності; використовується з метою перевірки ефективності застосованих форм і методів організації дослідництва учнів; забезпечує створення сприятливих умов для розвитку творчого потенціалу майбутнього дизайнера.
Аналіз педагогічної літератури свідчить, що процес діагностування використовують для визначення індивідуально-типологічних характеристик художнього сприйняття учнів, виявлення загального творчого потенціалу майбутнього фахівця, особливостей їхніх естетичних уподобань, інтересів тощо. Загалом, проблема діагностики і розвитку художніх здібностей – одна з центральних проблем педагогіки художньої освіти і психології творчості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Діагностування й оцінювання рівнів сформованості візуальних здібностей учнів під час організації дослідницької діяльності з дизайну

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок