Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Теоретичні засади комп’ютерного тестування з електротехніки у вищій педагогічній школі

Загрузка...

Теоретичні засади комп’ютерного тестування з електротехніки у вищій педагогічній школі

Назва:
Теоретичні засади комп’ютерного тестування з електротехніки у вищій педагогічній школі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,31 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Теоретичні засади комп’ютерного тестування з електротехніки у вищій педагогічній школі


Виклики ХХІ століття, найближча перспектива приєднання України до Болонського процесу зумовлюють модернізацію вітчизняної системи освіти, в тому числі вищої педагогічної, інтенсифікують перехід до кредитно-модульної системи організації навчально-виховного процесу, що загалом на основі національних надбань світового значення та усталених європейських традицій має забезпечувати формування майбутніх фахівців, здатних здійснювати професійну педагогічну діяльність на демократичних та гуманістичних засадах, бути конкурентоспроможними на сучасному світовому ринку праці та послуг.
Безсумнівно, важливою передумовою підвищення якості підготовки майбутніх фахівців є розвиток і вдосконалення форм і методів контролю навчальних досягнень, який реалізує зворотній зв’язок у навчанні, забезпечуючи можливість оперативного регулювання й коригування цього процесу. Контроль має обіймати всі ланки педагогічного процесу і сприяти його вдосконаленню. Серед можливих форм контролю (усне опитування, письмове опитування, поєднання усного і письмового опитування тощо) все більшої популярності набуває комп’ютерне тестування. Зауважимо, що зазначеному питанню у своїх працях приділяла увагу значна кількість дослідників, зокрема І.Анісімов, П.Атаманчук, М.Головко, О.Іваницький, А.Кух, С.Левитський, П.Самойленко, О.Сергєєв, В.Сергієнко, В.Шарко, М.Шут та багато інших. Але, на наш погляд, проблема психолого-педагогічного обґрунтування створення комп’ютерних тестів із технологічних дисциплін, зокрема з електротехніки, не знайшла вичерпного розв’язку.
У пропонованій статті ми викладаємо власний погляд на теоретичне обґрунтування створення комп’ютерних тестів з електротехніки – дисципліни циклу професійної та практичної підготовки майбутніх учителів фізики і трудового навчання – як засобу діагностики якості підготовки майбутніх фахівців в умовах кредитно-модульної системи організації навчального процесу.
Тест (з англ. “test” – проба, іспит дослідження) – стандартизовані завдання, за результатами виконання яких судять про знання, вміння та навички. Цей термін запровадив до вжитку в 1899 році американський психолог Дж.Кеттл. Із початку 90-х років ХХ ст. тестування набуло значного поширення у практиці науки й освіти. Це пов’язано насамперед з відповідною оцінкою кількісних методів у психолого-педагогічних науках; із невдоволенням викладачів багатьма аспектами процесу перевірки знань тих, хто навчається; інтересом до проблем дидактичної діагностики. Тестування, як і будь-який інший метод діагностики успішності навчальних досягнень, має власні переваги й вади. До перших відносять: індивідуалізацію процесу навчання (автономність); об’єктивність; певний психологічний комфорт студентів під час тестування; оперативність; можливість застосування технічних засобів. До других можна віднести: складність розробки науково обґрунтованого змісту тестів; можливість відгадування студентами правильних відповідей, а, отже, вірогідність помилкової оцінки; відсутність безпосереднього діалогу між викладачем і студентом і, як наслідок, відсутність пояснення помилки; і найголовніше, на наш погляд, для майбутніх учителів – відсутність необхідності говорити під час діагностики знань (нема переходу до мовленнєвого відтворення, не виробляється звичка чітко і зрозуміло формулювати та обґрунтовувати власні думки).
Тести повинні відповідати низці вимог. Вони мають бути: відносно короткотерміновими, тобто не вимагати великих затрат часу; однозначними, тобто не допускати вільного тлумачення тестового завдання; правильними, тобто виключати можливість формулювання багатозначних відповідей; інформаційними, тобто такими, які забезпечують можливість зіставлення кількісної оцінки за виконання тесту з порядковою. За допомогою тестів ефективно забезпечується попередній, поточний, тематичний і підсумковий контроль знань, умінь та навичок.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Теоретичні засади комп’ютерного тестування з електротехніки у вищій педагогічній школі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок