Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Система методів активного навчання у ході тренінгу

Система методів активного навчання у ході тренінгу

Назва:
Система методів активного навчання у ході тренінгу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,41 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему:
Система методів активного навчання у ході тренінгу


Методи навчання і взаємодія з досвідом
Як ми уже вказували раніше, основним змістом тренінг-навчання є досвід поведінки учасників. Він може охоплювати питання виконання посадових обов’язків, доручень, підвищення якості праці; організації взаємодії з людьми (клієнти, керівництво, партнери) в рамках діяльності умовного відділу, підприємства, установи; проектування власної діяльності самовдосконалення – вирішення проблем, освоєння нових видів діяльності і нових соціально-функціональних ролей.
Методичною канвою тренінгу є комплекс спеціальних вправ, виконання яких забезпечує досягнення поставлених цілей. Психологічним базисом тренінгу можна вважати спеціально створені умови середовища, насамперед умови взаємодії, що забезпечують інтеріоризацію – процес формування відповідних внутрішніх структур психіки через діяльність.
Критичною ознакою бізнес-тренінгів є те, що зазвичай, викладач має справу з дорослими учнями зі сформованим досвідом навчання та сприйняття професійної діяльності, який часто суперечить прагненню тренера до активної співпраці. Для подолання таких негативних явищ радимо враховувати деякі закономірності та принципи андрагогіки. Дорослі мають особливе ставлення до свого багатого і різноманітного життєвого досвіду. Якщо для молодих це щось, що з ними трапилося незалежно від їх волі і бажань, то для дорослих - це щось унікальне, що відбулося саме з ними і сталося як наслідок свідомо прийнятих ними рішень. Тому, якщо досвід дорослих ігнорується, відвертається або не використовується, вони відчувають це як невизнання їх самих як особистостей. Багате джерело особистих знань і досвіду дорослих має використовуватися у процесі навчання різними способами: через аналіз конкретних проблемних ситуацій із життя учасників; виявлення можливостей застосування отриманих знань до різних сфер діяльності дорослих, а не тільки до ситуацій, які розглядаються на заняттях або аналогічних їм. Однак, наявність великого практичного досвіду може призвести до того, що нові ідеї будуть сприйматися украй негативно або блокуватися. Тому у ході навчання частіше необхідно застосовувати спеціальні техніки психології спілкування.
Вправи і завдання, які використовуються у тренінгу, мають і досить специфічне призначення. Навіть у тренінгах, орієнтованих на вирішення зовнішньої, по відношенню до особистості учасників, проблеми, де відпрацьовуються певні інструментальні навички, важливо створити такі умови для членів групи, щоб вони отримали інформацію про себе. Адже у кожного існують потреби в отриманні зворотного зв’язку про себе. Якщо такий зв’язок не реалізується - це руйнівним чином впливає на результат навчального процесу. Обмін враженнями і думками один про одного, формування гармонії у міжособистісних стосунках, сприяє вирішенню проблем взаємодії, корегує самосприйняття, самовідношення і системи самооцінок учасників. Петровская Л.А. Компeтeнтность в общении. – М., 1989.
Кожна тренінгова група неодмінно проходить через етап формування взаємного сприйняття і взаєморозуміння, і краще, щоб цей етап проходив організовано. Людина вдосконалює себе дивлячись на іншого як в дзеркало. Відомо, що далеко не кожен здатний безпомилково виявляти враження, яке він справляє на інших, очікування інших відносно своєї поведінки, чи особистісних якостей.
Іноді, під час виконання завдань у деяких учасників виникають міркування про недолугість самої ідеї або процедури. Смисл заперечень полягає в тому, що в практичній діяльності не завжди повторюються відпрацьовані реакції та механізми. У цьому разі можна запропонувати:
тим, хто сумнівається, поки що не участувати, а просто поспостерігати і підключитися на будь-якому етапі роботи;
висловити свої міркування, як краще зробити, як це може працювати в житті. При цьому нова дискусія з питання стане самостійною вправою;
наполягати на виконанні завдання;
поділитися власними міркуваннями про необхідність слідувати обрядам, ритуалам, традиціям, стереотипам у різних життєвих ситуаціях, про те, як ці автоматизовані реакції допомагають уникнути екстремальних ситуацій, коли немає часу виробити власну реакцію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Система методів активного навчання у ході тренінгу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок