Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Умови координації наукових досліджень у закладах післядипломної педагогічної освіти за умов децентралізації управління

Умови координації наукових досліджень у закладах післядипломної педагогічної освіти за умов децентралізації управління

Назва:
Умови координації наукових досліджень у закладах післядипломної педагогічної освіти за умов децентралізації управління
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,98 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Умови координації наукових досліджень у закладах післядипломної педагогічної освіти за умов децентралізації управління


В умовах децентралізації управління для діяльності закладів післядипломної педагогічної освіти, з одного боку, склалися сприятливі умови щодо стимулювання творчості в науковій діяльності, забезпечення наукових досліджень актуальних проблем післядипломної педагогічної освіти з урахуванням специфіки регіону. З іншого боку, актуалізувалися проблеми обміну інформацією, узгодження тематики і відповідного понятійного апарату наукових досліджень.
Аналіз напрямків наукової діяльності інститутів післядипломної педагогічної освіти показує нагальну необхідність її координації. Так, зокрема, аналіз тематики наукових досліджень з проблем психології в освіті, що була надана обласними ІППО, свідчить, що у ній можна виокремити 4 основні напрямки (див. табл. 1).
Як видно з табл. 1, загальний обсяг тематики наукових досліджень ІППО з психологічних проблем складає приблизно третину від загальної кількості тем наукового дослідження, причому майже половина з них (15%) припадає на розділ “Психологічні проблеми післядипломної освіти педагогічних кадрів” і стосується переважно визначення психологічних умов розвитку особистості педагога середньої загальноосвітньої школи, у той час як педагоги дошкільних установ, ПТНЗ, позашкільних закладів, вищої школи практично “випали” з поля зору наших науковців.
Таблиця 1
№ п/п | Основні напрямки наукових досліджень ІППО з психології | % від загальної кількості наукових тем
1 | Психологічні проблеми управлінської діяльності | 3
2 | Психологічні проблеми післядипломної освіти педагогічних кадрів | 15
3 | Психологічні проблеми удосконалення навчально-виховного процесу | 11
4 | Соціально-психологічні проблеми організації діяльності психологічної служби в освіті | 4
Разом | 33
Аналогічна картина спостерігається і в третьому розділі – “Психологічні проблеми удосконалення навчально-виховного процесу в закладах освіти”. Тут лише одне дослідження присвячено проблемам післядипломної освіти вихователів дошкільних закладів, у той час, як педагогічні кадри закладів ПТНЗ, вищої школи, шкіл нового типу, будинків творчості залишилися поза увагою дослідників. Не привернула уваги дослідників актуальна для післядипломної освіти проблема психологічного забезпечення дистанційного навчання. Практично не висвітлена також проблема психологічного супроводу навчання в системі післядипломної освіти.
У розділі “Соціально-психологічні проблеми організації діяльності психологічної служби в освіті” в основному розглядаються питання підготовки практичних психологів до організації діяльності психологічної служби, при цьому не розглядаються важливі аспекти функціонування психологічної служби в освіті, скажімо, питання психологічного супроводу управлінської діяльності, психологічного консультування управлінців тощо, хоча аналіз результатів діагностики знань слухачів зазначеної категорії на курсах підвищення кваліфікації ЦІППО свідчить про недостатній рівень обізнаності практичних психологів у даних проблемах.
Незначною також є тематика наукових досліджень з психологічних проблем управлінської діяльності, хоча саме психологічне забезпечення управління в освіті є одним із ключових чинників підвищення ефективності його діяльності.
Слід зауважити, що далеко не всі ІППО взагалі орієнтовані на дослідження наукових психологічних проблем в освіті (лише 15 ІППО взагалі представили тематику наукових досліджень психологічних проблем в освіті), причому деякі теми дублюються, а важливі психологічні питання післядипломної педагогічної освіти залишаються практично нерозкритими.
Аналогічні проблеми були виявлені і в аналізі наукових досліджень з управлінських, педагогічних проблем тощо. Отже, проведений аналіз свідчить про актуальність розв’язання проблеми координації наукової діяльності ІППО загалом і з психологічних питань зокрема. Разом з тим у науковій літературі практично відсутні дослідження, у яких розкривалися б механізми координації наукових досліджень з актуальних проблем післядипломної педагогічної освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Умови координації наукових досліджень у закладах післядипломної педагогічної освіти за умов децентралізації управління

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок