Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> “Психологічні особливості розвитку і формування творчих здібностей школярів до образотворчого мистецтва.”

Загрузка...

“Психологічні особливості розвитку і формування творчих здібностей школярів до образотворчого мистецтва.”

Назва:
“Психологічні особливості розвитку і формування творчих здібностей школярів до образотворчого мистецтва.”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,28 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
“Психологічні особливості розвитку і формування творчих здібностей школярів до образотворчого мистецтва.”


Заснований на гуманістичних принципах, процес формування особистості зумовлює необхідність вивчення творчого потенціалу дитини і знаходження шляхів його оптимізації, тому актуальним завданням образотворчого навчання і виховання є врахування педагогічних аспектів розвитку творчих здібностей школярів.
У результаті аналізу педагогічної, мистецтвознавчої літератури було визначено, що для розвитку творчого потенціалу школярів необхідно розвивати такі творчі здібності:
пізнавальний інтерес до образотворчого мистецтва;
творчу уяву, образно-асоціативне, просторове мислення;
хист до інтерпретації та імпровізації;
хист до відтворення навколишньої дійсності, самовираження через власні твори образотворчого мистецтва.
Практика показала, що всі без винятку діти можуть оволодіти образотворчою грамотою і при індивідуальному підході виявити себе хоча б в одному з видів образотворчого мистецтва. Справді талановитих дітей не так уже й багато – можна сказати, одиниці, але навчити малювати можна всіх дітей.
І. Ю. Репін говорив, що талант – це 99 процентів праці. Уся складність роботи педагогів полягає в тому, щоб знайти методи і прийоми, які допомагають розкривати індивідуальні здібності учнів.
Творчість потрібна не тільки майбутньому художнику, а й майбутньому інженеру, педагогу, військовому спеціалістові, лікареві, громадському діячеві або вченому. І якщо до недавнього часу більшість педагогів теоретиків і практиків – вважаючи, що перш ніж учити дітей розуміти мистецтво, треба навчити їх елементів малювання з натури. Тепер це питання вирішується значно ширше, основний акцент робиться на розвитку творчих здібностей учнів.
Але розвиток творчих здібностей школярів ускладнюється об’єктивними чинниками: у молодших школярів дуже малий життєвий, художній досвід, вони не володіють запасом знань та мисленевими операціями, необхідними для їх пошуку. Отже, необхідним є засіб стимулювання, до якого можна було б показати весь шлях пошуку нового: створення проблемної ситуації, її усвідомлення, поетапне розв’язання і постійне підтримування інтересу дітей, враховуючи індивідуальні можливості кожного. Таким засобом стимулювання пізнавально-пошукової діяльності учнів є евристична бесіда – форма навчання, побудована на запитаннях і відповідях, коли вчитель не повідомляє учням знання, а логічно побудованою системою запитань спонукає їх на основі вже здобутих знань, спостережень, досвіду підходити до нових висновків.
У школярів середнього шкільного віку вже є певний життєвий і художній досвід, який іноді сковує його уяву, заважає продуктивній діяльності, творчій роботі. Учень перестає займатись моделюванням і технічним конструюванням, якщо він не отримав вчасно необхідних технічних знань та вмінь. Зростаючі вимоги до своєї роботи не можуть бути задоволеними через недостатність знань та вмінь в галузі образотворчого мистецтва, через невміння володіти технічними прийомами малювання. Тому в середньому і старшому шкільному віці необхідний подальший творчий розвиток уяви, який повинен здійснюватись не тільки на уроках образотворчого мистецтва, але і в процесі творчих занять в шкільних гуртках, на факультативах, в студіях дитячої творчості тощо.
На уроках необхідно використовувати різні методи і засоби навчання, які б взаємодоповнювали один одного. Такими факторами стати міжпредметні зв’язки, які:
полегшать і активізують сприйняття, оскільки матеріал, який вивчається знаходить опору у вже відомому суміжному матеріалі інших дисциплін;
створять передумови для утворення у свідомості учнів змістовних і чітких уявлень – вихідної опори для процесів мислення;
стимулюватимуть цілеспрямованість, стійкість і активність у запам’ятовування того, що вивчається;
зміцнять знання внутрішнього логічного взаємозв’язку як в межах одного предмету, так і в межах циклів дисциплін;
забезпечать усвідомлення вихованцями набутих знань, як елементів єдиної цілістної системи.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: “Психологічні особливості розвитку і формування творчих здібностей школярів до образотворчого мистецтва.”

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок