Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Роль практики у професійній підготовці вчителів Японії

Загрузка...

Роль практики у професійній підготовці вчителів Японії

Назва:
Роль практики у професійній підготовці вчителів Японії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,32 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 37.013.74
Озерська О.Ю., Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди
Озерська Оксана ЮрНвна - аспірантка кафедри загальної педагогіки Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди. Коло наукових інтересів - професійна підготовка вчителів у Японії.
Роль практики у професійній підготовці
вчителів Японії
У статті розкривається роль і особливості практики у професійній підготовці вчителів Японії, яку студенти проходять під час навчання у вищих навчальних закладах і під час здійснення Програми входження у професію учителів-початківців.
The article deals with the role and peculiarities of the practice training of teachers in Japan, that takes place during the study at Japanese Universities and during the Teacher Induction Program for newly appointed teachers. Наприкінці XX століття на всіх континентах, в усіх країнах світу відбулися значні зміни, зумовлені науково-технічним прогресом, інформаційно-технологічною революцією і соціально- економічними перетвореннями. Місце і роль країни у міжнародному співтоваристві, добробут і процвітання власного народу нині визначається тим, наскільки успішно та чи інша держава зуміє використати переваги і досягнення сучасної освіти.
Україна знаходиться на етапі глибоких соціально-економічних і освітніх реформ, проводить пошук та вивчає досвід передових освітніх технологій для забезпечення поступального розвитку економіки, соціальної і духовної сфери.
Звичайно, моделі професійної освіти, що функціонують у різних країнах світу, дуже специфічні. Це зумовлюється сукупністю соціально-економічних чинників, зокрема, рівнем економічного розвитку держави, потребами в кадрах, національними традиціями, особливостями державної політики, законодавчої бази тощо.
Разом з тим певні досягнення, форми і методи професійно-педагогічної освіти Японії з певними обмеженнями можуть бути успішно використані у процесі реформування освіти. Нинішній досвід японської системи освіти підтверджує, що визначальним чинником успішного розвитку країни на рубежі XX-XXI століть є саме досягнення у цій галузі.
У центрі освітніх перетворень завжди знаходиться шкільний вчитель, адже від його професійної майстерності, знань і вміння знайти шлях до душі кожної дитини, розбудити інтерес до знань, навчити добувати ці знання залежить, які інженери, менеджери, юристи або економісти у майбутньому будуть примножувати досягнення країни.
Третя освітня реформа Японії (1984 рік), відповідаючи на виклики часу, визначила такі пріоритети у підготовці вчителів: безперервна освіта протягом усього життя, залучення до педагогічної діяльності висококваліфікованих спеціалістів різних сфер суспільства, удосконалення педагогічної майстерності не тільки на рівні засвоєння теоретичних знань, а і під час практичного навчання студентів та початкуючих учителів [1].
Практичне навчання японських вчителів проводиться під час навчання у вищих навчальних закладах та у перший рік роботи початкуючих учителів.
Педагогічна практика є обов'язковим предметом навчального плану ВНЗ для отримання сертифікату вчителя. Важливість цієї складової підготовки вчителів полягає у тому, що педпрактика, як підкреслює японський вчений Хасімото Юкіко, як лакмусовий папірець, виявляє, наскільки студент психологічно і практично готовий до роботи вчителя, дає можливість остаточно визначитися зі своїм життєвим професійним вибором. Крім того, під час педагогічної практики студенти поглиблюють теоретичні професійні знання та отримують навички, які з успіхом можна використати при здачі іспиту на працевлаштування [2, с. 149].
Питання та проблеми педагогічної практики, здійснення Програми входження у професію початкуючих японських учителів висвітлюються у наукових працях таких японських вчених та педагогів, як Яосака Осаму, Хасімото Юкіко, Ямада Нобору, Хірата Садасі, Мусіма Хіромічі, Фурухасі Ясусі, Сімомура Тецуо, Маено Норіхі- ко та інших.
У вищих навчальних закладах Японії з практичного навчання необхідно отримати 5 залікових одиниць, що складає 3-4-тижневу практику у школах та спеціальних установах для літніх і хворих людей або у школах для дітей з фізичним та розумовими вадами [3, с.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Роль практики у професійній підготовці вчителів Японії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок