Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Застосування комп’ютерної технології в процесі формування духовно-моральних якостей студентів технічного ВНЗ засобами мистецтва

Застосування комп’ютерної технології в процесі формування духовно-моральних якостей студентів технічного ВНЗ засобами мистецтва

Назва:
Застосування комп’ютерної технології в процесі формування духовно-моральних якостей студентів технічного ВНЗ засобами мистецтва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,32 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Застосування комп’ютерної технології в процесі формування духовно-моральних якостей студентів технічного ВНЗ засобами мистецтва


У розв’язання питання вдосконалення навчально-виховного процесу у сучасній вищій школі найбільш вагомий внесок зробили: Б.Ананьєв, С.Архангельський, А.Алексюк, Є.Бондаревська, М.Буланова-Топоркова, С.Вітвицька, З.Єсарєва, І.Зязюн, Д.Чернілевський та інші.
Багато авторів (В.Ю. Биков, П. Гевал, Р.С. Гуревич, М.І. Жалдак, К.К. Колін, В.М. Мадзігон, П.І. Підкасистий, Є.С. Полат, І.В. Роберт, А.В. Хуторський, Д.В. Чернілевський) у своїх дослідженнях намагаються вирішити питання організації навчального процесу з використанням комп’ютерної техніки. Як зазначає Р.С. Гуревич, у процесі розробки педагогічних програмних засобів необхідне раціональне поєднання знань, умінь та навичок дидактики, педагогічної психології, програмування, тощо [1.c.36].
Методологічні засади виховання духовних цінностей у студентів знайшли своє відображення у працях В.Андрущенка, Л.Губерського, М.Євтуха, В.Кременя, Б.Лихачова, М.Нікандрова, Т.Петракової, Д.Чернілевського та інших.
Невирішені питання.
Незважаючи на посилення інтересу до виховного процесу у вищій школі, який пов’язаний зі зміною парадигми освіти ХХІ століття, досягнень сучасної гуманітарної науки про людину як найвищу духовну цінність, проблема виховання духовних цінностей у студентів технічних вищих навчальних закладів все ще залишається недостатньо вивченою і недостатньо технологічно розробленою. Існує обмаль досліджень, в котрих наголошувалось би на застосуванні комп’ютера в процесі виховання, зокрема засобами мистецтва. Сам час зробив ці проблеми найважливішими для нашої незалежної країни, оскільки від їхнього ефективного розв’язання буде залежати якісно новий приріст її інтелектуального, культурного й морального потенціалу. Водночас педагоги повинні враховувати й негативні моменти. Передусім робота з комп'ютером швидко стомлює студента, може погано впливати на зір або навіть призводити до розладу нервової системи. Комп'ютеризоване навчання не розвиває здатності особистості чітко й образно висловлювати свої думки, істотно обмежує можливості усного мовлення, формуючи логіку мислення на шкоду збагаченню емоційної сфери. В умовах автоматизованого навчання швидко формуються егоїстичні нахили людини, загострюється індивідуалізм, розширюється конкурентність, сповільнюється виховання колективізму, взаємодопомоги. Здебільшого інтерес до програми з обмеженою інформативністю швидко згасає. Оскільки діалог з машиною синтаксично збіднений, студент нерідко почувається «дурнішим» за комп'ютер, що згодом може стати причиною стійкого негативізму до машини.
Аналіз останніх досліджень.
У наш час людині, яка отримує вищу технічну освіту, замало бути просто гарним інженером, який знається виключно на своїй спеціалізації. Вища освіта повинна бути всебічно розвиваючою. Тому й постає питання про необхідність гуманізації системи вищої технічної освіти, у результаті якої студент з об'єкта навчання перетворюється у суб'єкт творчої, розвиваючої навчально-пізнавальної діяльності.
Питання моральної культури висвітлені у працях мислителів, філософів, подвижників світових релігій. Серед них були і представники української філософської думки: І.Вишенський, Ф.Прокопович, Г.Сковорода,В. Вернадський.
Проблема моральних аспектів культури знайшла відображення в працях Ф.Ніцше, В.Соловйова, А.Швейцера, П.Тейяра де Шардена. Проблемі виховання моральної культури студентської молоді вищого навчального закладу присвячено праці Л.Ази, Є.Бондаревської, О.Горожанкіної, І.Зязюна, В.Козакова, М.Ковтун, О.Олексюк, В.Петрової, Л.Чорної та ін.
Проте, незважаючи на посилену увагу науковців до цієї проблеми, формуванню духовно-моральних якостей студентства технічного ВНЗ засобами мистецтва поки що не присвячено спеціального дослідження.
Враховуючи накопичений досвід, шануючи історію і навчаючи на прикладі відомих людей ми зможемо відновити престиж технічної освіти та відтворити національну технічну інтелігенцію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Застосування комп’ютерної технології в процесі формування духовно-моральних якостей студентів технічного ВНЗ засобами мистецтва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок