Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Привентивне виховання

Загрузка...

Привентивне виховання

Назва:
Привентивне виховання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,50 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Конституція України визнає життя і здоров’я людини одним з найвищих соціальних цінностей. Держава, яка згідно з Основним Законом, несе відповідальність перед людиною за свою діяльність, зобов”язана забезпечити як найціннішу реалізацію цих цінностей і при цьому вирішити завдання виховання здорового покоління, від чого значною мірою залежить стан продуктивних сил країни, її економічний, оборонний, інтелектуальний, духовний потенціал, ресурс розвитку суспільства.
Ще 1991 року в Україні набула цінності Конституція ООН про права дитини. Виконання умов Конвенції, положень Всесвітньої декларації про забезпечення виживання захисту і розвитку дітей вимагають цілеспрямованих дії Української держави, всього суспільства щодо створення приятних умов для розвитку дітей. Адже стан фізичного, психічного, соціального ідуховного здоров’я підросткового покоління є інтегральним показником суспільного розвитку, могутнім чинником впливу на економічний, культурний, обороноздатній потенціал країни.
Світовий досвід профілактики тютюнокуріння, алкоголізму, наркоманії та СНІДу, охорони навколишнього середовища підтверджує, що з моральної і матеріальної сторін найдоцільнішим є використання таких засобів і форм профілактичного впливу, які сприяють формуванню активної діяльності, спрямованої проти звичок і чинників, що викликають відхилення у поведінці старшокласників, а також цілеспрямовану роботу з учнівською молоддю, яку відносять до груп ризику.
З метою поліпшення здоров’я населення і, зокрема дітей та молоді, в Україні щорічно приймається десятки важливих документів у цій сфері. Наприклад, лише у 2000 році було прийнято понад 120 нормативно-правових актів, що безпосередньо здоров’я населення. Серед головних можна назвати:Основи законодавства України про охорони здоров’я, які встановляють принципові підходи до організації діяльності у цій сфері на рівні кращих світових стандартів, законодавче регламентують забезпечення здорових і безпечних умов життя, сприяють утвердженню здорового способу життя населення; Закони України ”Про охорону дитинства”(2000), “Про обіг в Україні наркотичнихречовин, їх аналогів і прекурсорів “, “Про соціальну роботу з дітьми та молоддю”(2001) та інші. Прийнято ряд важливих законів і підзаконних актів щодо зпобігання поширенню інфекційних хвороб, зокрема Закон України “Про захист населення від інфекційних хвороб” (2000). Ще в перший рік незалежності прийнято закон, який визначав порядок правового регулювання питань, пов’язаних з поширенням СНІДу, відповідно до норм міжнародного права і рекомендацій ВООЗ, а пізніше-Закон України “Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунітету (СНІДу) та соціальний захист населення” (1998). У 2000р. прийняв Президент України “ Про невідкладні заходи щодо запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу”, а наступного –“Про додаткові заходи щодо посилення боротьби з ВІЛ-інфекцію/СНІДом”. Кабінетом Міністрів України в 1999р. затверджено “Програму профілактики СНІДу та наркоманії на 1999-2000рр”. Прийнято й інші важливі документи. Серед них-Указів Президента України “Про заходи щодо розвитку духовності, захисту моралі та формування здорового засобу життя, громадян” (1999). “Про затвердження Цільової комплекстної програми” “Фізичне виховання – здоров’я нації” (1998), постанови Кабінету Міністрів України “Про Довгострокову програму поліпшення становище жінок, сім’ї, охорони материнства і дитинства” (1992), “Про затвердження Національної програми патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства” (1999). “Про затвердження Конценції державної політики у сфері здійсннення контролю над тютюном” (2001) та інші.
Виховання здорової дитини, охорона здоров’я людини-основні проблеми всіх часів.
Вирішення проблеми збереження власного здоров’я закладено в самій людині, у знанні та розумінні нею проблем формування, збереження, зміцненя і відновлення його, а також в умінні дотримуватися правил здорового способу життя.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Привентивне виховання

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок