Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ОРГАНІЗАЦІЯ САМОСТІЙНОЇ ТА ІНДИВІДУАЛЬНОЇ РОБОТИ В СИСТЕМІ ПІДГОТОВКИ ТЕХНІКІВ-ТЕХНОЛОГІВ ШВЕЙНОГО ВИРОБНИЦТВА

ОРГАНІЗАЦІЯ САМОСТІЙНОЇ ТА ІНДИВІДУАЛЬНОЇ РОБОТИ В СИСТЕМІ ПІДГОТОВКИ ТЕХНІКІВ-ТЕХНОЛОГІВ ШВЕЙНОГО ВИРОБНИЦТВА

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ САМОСТІЙНОЇ ТА ІНДИВІДУАЛЬНОЇ РОБОТИ В СИСТЕМІ ПІДГОТОВКИ ТЕХНІКІВ-ТЕХНОЛОГІВ ШВЕЙНОГО ВИРОБНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,34 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 378.147
Л.А.Гандзюк
ОРГАНІЗАЦІЯ САМОСТІЙНОЇ ТА ІНДИВІДУАЛЬНОЇ РОБОТИ В СИСТЕМІ ПІДГОТОВКИ ТЕХНІКІВ-ТЕХНОЛОГІВ ШВЕЙНОГО ВИРОБНИЦТВА
У статті висвітлюються шляхи організації самостійної та індивідуальної роботи в системі підготовки техніків-технологів швейного виробництва.
Соціально-економічні зміни, що відбуваються в нашому суспільстві, входження України до єдиного європейського та світового співтовариства вимагають докорінного реформування системи освіти відповідно до сучасних вимог щодо підготовки кваліфікованих фахівців, конкурентоспроможних на ринку праці. Нині розвиток України визначається в загальному контексті європейської інтеграції і зорієнтований на фундаментальні цінності західної культури.
Засобом трансформування освітнього рівня до європейського простору є впровадження, корінна перебудова навчального процесу в навчальних закладах України в контексті Болонського процесу. Болонська концепція - це переорієнтація навчального процесу студента зі сприйняття суто лекційно-інформативної до індивідуально-диференційованої, особистістно-орієнтованої форми навчання, що означає перехід від репродуктивного отримання знань студентом до організації самоосвіти студента.
Реформування освіти означає забезпечення інформативної суті лекції до консультативно-оглядового означення проблеми і аналізу можливостей та напрямків її вирішення. Проте, вирішення проблеми залишається за студентом. А от володіння студентом аналітичними здібностями, здатністю знаходити та обробляти отриману інформацію, вміння завжди висловлювати та відстоювати свою думку як на заняттях, так і під час іспиту зустрічається практично не досить часто. Тому на іспиті або під час заліку слід переходити від висвітлення теоретичних питань за білетом до обговорення наукової проблеми, з якою студент виступав на семінарських заняттях, виконував творчі завдання, самостійно відпрацьовував матеріали наукових джерел, оскільки студент має своє бачення проблеми, яке він може обґрунтувати та відстояти.
На цій підставі світові та національні стандарти в основу навчання ставлять самостійну творчу роботу студента.
До випускників сучасних професіоналів-спеціалістів нині вимога досить висока - це перш за все володіння такими вміннями:
- мислити критично та логічно;
- виділяти головне та аналізувати інформацію;
- точно і просто формувати свої думки;
- використовувати свої знання в нових умовах та адаптуватися до них;
- вирішувати проблеми самостійно;
- самостійно працювати.
На цій підставі мають і базуватися новітні інформаційні технології навчання. Підготовка висококваліфікованого фахівця вимагає від викладацького складу наполегливих пошуків нових прогресивних форм, методів та прийомів навчання, які б сприяли розвитку пізнавальної активності студента, розвитку їхньої ініціативи. Адже активність - це риса характеру, що віддзеркалює прагнення і здатність людини до посиленої, енергійної, ініціативної діяльності. Дидактика розглядає активність в пізнанні як принцип виховання в студентів ініціативи і самостійності, ґрунтовного засвоєння знань, формування необхідних умінь і навичок розвитку спостережливості, мислення, мови, пам'яті та творчого відображення. Саме таких принципів формування особистості техніка-технолога швейного виробництва мають дотримуватися викладачі в навчально-виховній роботі при підготовці спеціаліста. Майбутній спеціаліст швейного виробництва повинен уміти ухвалювати своєчасні і грамотні рішення щодо вибору моделей, фурнітури, швейних ниток, оздоблювальних матеріалів, складання технологічної схеми розподілу праці, розміщення робочих місць у потоці. Він повинен мати знання про:
- загальні відомості про одяг;
- нормативно-технічну документацію;
- способи з'єднання деталей одягу;
- послідовність обробки швейних виробів;
- проектування технологічних потоків;
- стадії проектування і реконструкції цехів;
- план розміщення робочих місць у потоці.
Технік-технолог швейного виробництва повинен бути підготовленим до активної творчої професійної та соціальної діяльності, яка б сприяла прогресу суспільного розвитку, уміти самостійно здобувати нові знання та корегувати зроблене.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ САМОСТІЙНОЇ ТА ІНДИВІДУАЛЬНОЇ РОБОТИ В СИСТЕМІ ПІДГОТОВКИ ТЕХНІКІВ-ТЕХНОЛОГІВ ШВЕЙНОГО ВИРОБНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок