Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Тема уроку. Втеча від суспільства чи перепочинок душі на лоні природи (за імпресіоністичною новелою М.Коцюбинського “Intermezzo”)

Тема уроку. Втеча від суспільства чи перепочинок душі на лоні природи (за імпресіоністичною новелою М.Коцюбинського “Intermezzo”)

Назва:
Тема уроку. Втеча від суспільства чи перепочинок душі на лоні природи (за імпресіоністичною новелою М.Коцюбинського “Intermezzo”)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,58 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Урок на тему:
Тема уроку. Втеча від суспільства чи перепочинок душі на лоні природи (за імпресіоністичною новелою М.Коцюбинського “Intermezzo”)


Мета. Ознайомити учнів з новелою М. Коцюбинського, удосконалити вміння логічно висловлювати думки, прище-пити любов до природи.
Обладнання. Пейзажні картини, текст твору.
Хід уроку
I. Вступ.
Вчитель. Перед вивченням сьогоднішньої теми я прошу вас звернути увагу на художні полотна, які виставлено. Це пейзажні картини. Центральним образом кожної з них є сонце, яке своїм промінням пронизує природу, ллє самоцвіти, єднає небо і землю. Від картин віє теплом, затишком і спокоєм. Прислухавшись, почуємо спів птахів, без яких неможливо уявити літній день.
Саме про такий спокій і тишу мріяв герой новели «Intermezzo», в якій сонце, ниви, птахи є головними «дійовими особами».
Написав цей твір М. Коцюбинський — людина, яка любила життя, світло, яку називали «сонцепоклонником». Так, природа — це те, що додавало натхнення виснаженій душі письменника. Будучи з дитинст-ва хворобливою дитиною, він дуже цінував життя, прагнув у ньому знайти лише прекрасне, навіть там, де його важко віднайти. Син у спо-гадах про батька напише: «Він був людяним, не втрачав цієї риси про-тягом усього життя, любив добро, вірив у його переможну силу».
Останнім твором М. Коцюбинського стала новела «На острові». Написав він її незадовго до смерті. В основі лежить розповідь про агаву—рослину, яка живе доти, поки не зацвіте, а зацвівши, одразу помирає. Агава пробивається крізь каміння і першою вітає схід сонця. «Одчиняючи вранці вікно, я раз у раз бачу ряд цвітучих агав. Стоять стрункі і високі, з вінцем смерті на чолі, й вітають да-леке море».
За висловом П. Тичини, письменник залишив нам найвищий заповіт: ніколи не розминатися з1 людиною. Так, саме людина стоїть на вершині кожного твору автора, для неї і про неї він пише.
Але досить дивним є ліричний герой імпресіоністичної новели «Intermezzo». Він, на перший погляд, хоче втекти від людей, усамітнитись, відійти далеко-далеко.! сьогодні ми повинні з'ясу-вати: чи тікає герой від суспільства, чи це був лише тимчасовий перепочинок, під час якого герой натягує струни душі, очищає ду-шу, приймає в неї золотий засів.
II. Історія написання.
Про історію написання твору може розповісти хтось із учнів, який з допомогою вчителя підготується до цього заздалегідь.
III. Проблемне запитання.
Протягом двох уроків спробуємо з'ясувати: чому твір М. Коцю-бинського присвячено Кононівдьким полям, в чому ж їх роль, яка заслуга? Відповідь спробуємо дати наприкінці уроку.
IV. Хід бесіди.
Вчитель. На початку твору автор подає список дійових осіб. Але дійові особи — прерогатива драми. Як це зрозуміти?
Відповідь. Справа в тому, що дія твору відбувається в душі ліричного героя і є однією з рис імпресіонізму. У Коцюбинського дійові особи — це не люди, а почуття, вірніше, символи суперечли-вих почуттів, які постійно ведуть боротьбу в душі героя.
Автор прагне показати не стільки зовнішній перебіг подій (вте-ча з міста, приїзд у село, мандрівка серед поля), скільки супереч-ливу душевну боротьбу за право і можливість повернення до лю-дей. Чим більше герой переповнюється негативними емоціями і почуттями, тим чіткіше і виразніше простежується його зневага до людини, її проблем. І, навпаки, позитивні почуття наближають його до суспільства. Отже, дія твору відбувається в душі героя.
Вчитель. Як імпресіоніст Коцюбинський вихоплює із життя ге-роя лише хвилинні враження, настрої, які виникли лише в даний момент і, можливо, більше ніколи не з'являться. Він прагне відкрити перед читачем усю душу свого героя, не оминаючи навіть стану депресії і стресу.
Серед образів твори ми можемо виділити зорові і слухові. А чи можна дійові особи поділити на дві групи?
Відповідь. На основі позитивного і негативного можна виділи-ти дві групи: перша — це ті образи, які наповнюють душу позитив-ними емоціями: сонце, жайворонки, ниви; друга — почуття, які вносять смуток, породжують нервовість, стрес: утома, людське горе, залізна рука города.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 



Реферат на тему: Тема уроку. Втеча від суспільства чи перепочинок душі на лоні природи (за імпресіоністичною новелою М.Коцюбинського “Intermezzo”)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок