Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ІНФОРМАЦІЙНО - КОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ

ІНФОРМАЦІЙНО - КОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНО - КОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,36 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 007:37.06
В. Ю. СТЕПАНОВ
ІНФОРМАЦІЙНО - КОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ
Розглянуто концептуальні питання зміни парадигми освіти, відбору й оптимізації обсягів навчальної інформації з метою підвищення ефективності освітнього процесу.
Ключові слова: інформація, комунікаційні технології, освітній процес, парадигма, знання.
Рассмотрены концептуальные вопросы смены парадигмы образования, отбора и оптимизации объемов учебной информации в целях повышения эффективности образовательного процесса.
Ключевые слова: информация, коммуникационные технологии, образовательный процесс, парадигма, знания.
The conceptual questions of changing of paradigm of йducation are considered, sйlection and optimization of volumes ofeducation- al information for the increase ofefficiency ofeducational process.
Key words: information, of communication technologies, educational process, paradigm, knowledges.
Становлення інформаційного суспільства актуалізує формування творчої, креативної особистості, здатної приймати рішення на основі суперечливих, різнорідних даних в умовах динамічно змінних обставин. У цих умовах метою освіти стає не підготовка людини до майбутньої діяльності завдяки здобуттю якнайбільшого обсягу готових, систематизованих дійсних знань, а розвиток особистості, навчання способів здобуття тих, що існують, і генерування нових знань. Для цього необхідно забезпечувати адекватність освіти зміні місця і ролі інформації в житті суспільства, з урахуванням наслідків інформаційного вибуху, стрімкого розвитку інформаційно- комунікаційних технологій. Аналіз характеристик, властивих інформаційному суспільству, що еволюціонує, в суспільство знань, дозволяє виокремлювати проблему спеціальної підготовки людини до життя в інформаційному суспільстві і суспільстві знань, нерозривно пов'язану з кардинальними змінами, що відбуваються в системі освіти.
Мета статті – розглянути питання відбору й оптимізації обсягів навчальної інформації з метою підвищення ефективності освітнього процесу.
Кардинальна зміна місця і ролі інформації в житті суспільства, наслідки інформаційного вибуху, стрімкого розвитку інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) істотно впливають на систему освіти, масштаб і значення якого, як вважає автор, ще не цілком усвідомлені.
Усвідомлення на початку 70-х рр. XX ст. кризи освіти як загально- цивілізаційного феномену зумовило необхідність переходу до нової парадигми освіти, що забезпечує адекватність освіти динамічним змінам, які відбуваються в природі і суспільстві, оточуючому людину середовищі, збільшеному обсягу інформації, стрімкому розвиткові ІКТ.
У педагогічній літературі актуальні проблеми інформатизації суспільства й освіти досліджувалися в працях: Р. Герцога, А. П. Єршова,
А. Ізвозчикова, С. Д. Каракозова, Ч. Кларка, К. К. Коліна, М. П. Лапчика,
В. Монахова, С. Полат, А. І. Ракитова, І. В. Роберт, Д. Севедж, А. Н. Тихонова, В. М. Тихомирова, А. Ю. Уварова та ін.
Ефективність дистанційної освіти, використання нових інформаційних і комунікаційних технологій у навчанні розглянуті в дослідженнях: Я. А. Ва- граменко, Ц. Р. Григорьєва, Т. А. Лавіна, М. П. Лапчика, Н. І. Паку, І. В. Роберта, І. А. Рум'янцева, Е. К. Хеннера та багатьох ін. Слід підкреслити, що в наявних працях зроблені спроби певним чином вирішити проблему. Але цілісного підходу до формування комплексної теорії немає. Все це актуалізує тему статті і визначає її мету.
Глобальні кризи, наростання нових ознак і суперечностей на рубежі ХХ і XXI ст. виявили фундаментальну залежність людської цивілізації від тих здібностей і якостей особистості, які закладаються в освіті. Стало очевидно, що плідні рішення містяться не у сфері приватних поліпшень і вдосконалення системи освіти, а в галузі кардинальних змін, що дістали назву, – «зміна парадигми освіти». Найважливішою складовою нової парадигми освіти стала ідея безперервної освіти, що охоплює всі форми, типи і рівні освіти, які виходить за рамки так званої формальної освіти [6]. Реалізація ідеї безперервної освіти спрямована на подолання основної суперечності сучасної системи освіти – між стрімкими темпами зростання знань на сучасному етапі розвитку суспільства й обмеженими можливостями їх засвоєння людиною в період навчання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНО - КОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок