Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Вступ до фаху

Вступ до фаху

Назва:
Вступ до фаху
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,49 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Контрольна з предмету
“Вступ до фаху”


План
Стор.
1. Вступ
1.1. Мета навчальної дисципліни “Вступ до фаху”: задачі дисципліни. Роль і місце економічної служби на підприємствах різних форм власності, видів господарювання і організаційно-правового статусу
Боротьба за ефективний розвиток економіки України - це складний шлях боротьби за політичну, культурну та економічну незалежність суспільства.
Ринкові економічні відносини вимагають як від підприємства, так і від окремого підприємця умілого ведення господарської діяльності, яка базується на синтезі теоретичних та практичних знань. Саме основи такого синтезу і повинна закласти навчальна дисципліна “Вступ до фаху”. В структурі такої мети можна виділити наступні завдання:
- ознайомлення з загальними принципами і законами функціонування економічної системи суспільства;
- набуття знань про реалізацію цих принципів і законів на ґрунті реальних соціально-економічних відносин в сучасній Україні;
- вироблення мотивації до подальшого оволодіння знаннями, уміннями та навичками, безпосередньо пов’язаними з діяльністю майбутнього фахівця.
В наш час реально існуючі підприємства досить істотно розрізняються за такими своїми ознаками як форма власності, організаційно-правовий статус, розмір, спосіб господарювання та ін. Однак метою практично кожного підприємства є укріплення своїх позицій на ринку, перемога в конкурентній боротьбі і, в кінцевому підсумку, отримання максимально можливого прибутку. Безпосереднє сприяння реалізації цих задач і є основною функцією економічної служби на підприємствах. Виключенням можуть слугувати підприємства некомерційної спрямованості (благодійні, освітні, науково-дослідні). На таких підприємствах діяльність економічної служби підпорядкована конкретним специфічним завданням, що випливають зі сфери діяльності підприємства (наприклад, підготовка звітів з використання коштів благодійного фонду, нарахування заробітної плати та додаткових винагород найманим працівникам та ін.).
1.2. Поняття економіки. Економіка, як наука про обмеженість ресурсів та проблему економічного вибору
У загальному випадку економіка – це сукупність економічних відносин між людьми у процесі їхньої господарської діяльності, закони такої діяльності та еволюція економічних систем у межах світового господарства або окремих країн та регіонів. Сам термін “економіка” використовується в таких основних значеннях:
1) народне господарство певної країни загалом або його сфера;
2) певна сукупність економічних відносин між людьми, яка утворюється в процесі господарської діяльності, тобто виробництва продуктів і послуг, обміну ними, розподілу благ та їх споживання;
3) наукова дисципліна, певна система економічних наук, яка вивчає закони та закономірності господарської діяльності людей, розвитку певних економічних систем.
Становлення економіки як науки тісно пов’язане з проблемою обмеженості економічних ресурсів, що обумовлює наявність високих вимог до ефективності використання вже наявних ресурсів, потребу ґрунтовної наукової розробки методологічної бази зваженого економічного вибору. Першим дійшов до розуміння економіки як науки про обмеженість ресурсів грецький мислитель Ксенофонт (430 – 355 рр. до н.е.). Свої погляди він висловив у книзі “Економікос” (від “ойкос” – дім, господарство та “номос” – закон, правило; буквально “правила господарства”). Ксенофонт дає поради господарям як за мінімальних вкладень отримати максимальний прибуток з земельних ділянок, сільськогосподарських угідь, найбільший зиск з рабів та ін. Аристотель (384 – 322 рр. до н.е.) розрізняв “економію” (сукупність споживчих вартостей) та “хремастику” (мистецтво робити гроші, збагачуватись). Сучасне розуміння економіки полягає в дослідженні економічних законів, знання яких дозволяє зробити розумний вибір за мінімальної кількості наявних ресурсів, уникнути небажаних втрат матеріальних та фінансових ресурсів.
У певній країні або у масштабі планети обсяги економічних ресурсів природно обмежені.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Вступ до фаху

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок