Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Дисципліна «Хоровий клас» у професійній підготовці вчителя музики 

Дисципліна «Хоровий клас» у професійній підготовці вчителя музики 

Назва:
Дисципліна «Хоровий клас» у професійній підготовці вчителя музики 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,47 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Дисципліна «Хоровий клас» у професійній підготовці вчителя музики 


Професійна підготовка студентів на музично-педагогічному факультеті являє собою одну із складових всебічного розвитку особистості у вищий школі. Для проведення уроків музики на високому професійному рівні вчитель повинен мати ґрунтовні знання з педагогіки та психології, методики викладання, історії та теорії музики, аналізу музичних творів та гармонії, володіти музичним інструментом, вміннями та навичками проведення вокально-хорової роботи, розвинутий музичний слух, широкий кругозір тощо.
Важливою формою класної та позакласної професійної діяльності вчителя музики у школі виступає вокально-хорова робота. Саме спів є головним засобом активного прилучення дітей до світу музичного мистецтва та культури. Тому, одне з головних завдань навчання на музично-педагогічному факультеті полягає у підготовці майбутнього вчителя-музиканта до такої діяльності. Серед комплексу спеціальних музичних дисциплін базовим є Хоровий клас. Він поєднує в собі: по-перше, начальну дисципліну, що синтезує знання з усіх предметів музичної спеціалізації, по-друге, навчальний виконавський колектив.
Перед хоровим класом та його викладачем стоять відповідальні завдання:
·                   сформувати інтерес до хорового співу та диригентської діяльності;
·                   виробити у студентів вокально-хорову техніку необхідну для співу в хорі;
·                   розвити слухові здібності, вокально-хорові навички, необхідні для роботи з хоровим колективом;
·                   виробити у студентів навички професійно-художнього виконання творів;
·                   вивчення різних стилів і жанрів хорової музики, знайомство з принципами підбору хорового репертуару;
·                   виховання художнього смаку за допомогою вивчення та виконання високохудожніх зразків хорової літератури;
·                   забезпечення студентів хоровим репертуаром, який може бути необхідним у їх подальшій професійній діяльності.
У хоровому класі реалізується одна з найважливіших і обов’язкових вимог до будь-якого навчального процесу - взаємозв’язок теорії та практики. Досягнення необхідного рівня знань, умінь та навичок для роботи у хоровому класі можливе не лише за умови оволодіння студентом усією системою предметів музичного та диригентсько-хорового циклів: сольфеджіо, гармонія, аналіз музичної творів, історія музики, музичний інструмент, хорознавство, диригування, вокальний клас. Обов’язковою умовою досягнення позитивного результату є усвідомлення їх взаємозв’язку.
Як навчально-творчий колектив хоровий клас складається із студентів музично-педагогічного факультету. Необхідно зазначити, що на музично-педагогічний факультет вступають студенти з різним рівнем музичної підготовки. Це особи із середньою спеціальною освітою, які закінчили фортепіанне, теоретичне, струнне, народне відділення музичного училища, училища культури, педагогічний коледж та випускники музичних шкіл, ліцеїв мистецтв. Більшість з них ніколи не співали у хорі і не мають практичного досвіду роботи в ньому. Таким чином, хоровий клас на музично-педагогічному факультеті, по суті, є школою хорового співу і центральною дисципліною, де студенти на практиці «з азів» оволодівають вміннями й навичками особистої вокально-хорової техніки та методикою проведення вокально-хорової роботи у колективі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Дисципліна «Хоровий клас» у професійній підготовці вчителя музики 

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок