Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Характеристика нормативних документів про школу. Планування роботи школи

Характеристика нормативних документів про школу. Планування роботи школи

Назва:
Характеристика нормативних документів про школу. Планування роботи школи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,08 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Характеристика нормативних документів про школу. Планування роботи школи
План
1. Питання теорії управління школою
2. Основні положення Закону України "Про освіту"
3. Стандарт освіти в Україні
4. Демократизація управління школою
5. Планування роботи школи

Питання теорії управління школою
Управління школою в сучасних умовах — це складний процес, складовими якого є правильний вибір мети і завдань, вивчення і глибокий аналіз досягнутого рівня навчально-виховної роботи, система раціонального планування, організація діяльності учнівського і педагогічного колективу, вибір оптимальних шляхів для підвищення рівня навчання і виховання, ефективний контроль.
Управління школою – це науково обґрунтовані дії адміністрації і педагогів, спрямовані на раціональне використання часу і сил викладачів і учнів у навчально-виховному процесі з метою поглибленого вивчення навчальних предметів, морального виховання, підготовки до усвідомленого вибору професії і всебічного розвитку особистості.
Вирішення цих питань залежить від уміння керівництва школи і вчителів творчо використовувати найновіші досягнення науки і передового досвіду, від здатності створити необхідні умови для впровадження наукової організації праці (НОП) у школі, від взаємовідносин, що складаються в колективі, від активності вчителів і учнів у навчально-виховній роботі.
У невеликих школах, де всього 5-10 учителів, директор безпосередньо керує всіма працівниками школи.
У школах з більшою кількістю вчителів діє лінійна система, директор керує через своїх помічників.
У вузах і великих комплексах діє функціональна система управління: є навчальна частина, яка відає навчальною роботою; наукова частина, здійснює керівництво навчальними дослідженнями викладачів; господарча частина, забезпечує фінансами, меблями, найнеобхіднішими посібниками для навчально-виховного процесу.
Найважливішими принципами управління школою (педагогічними системами) є:
ѕ демократизація і гуманізація;
ѕ системність і цілісність в управлінні;
ѕ реальне поєднання централізації і децентралізації керівництва;
ѕ єдність єдиноначальності і колегіальності в управлінні;
ѕ об'єктивність і повнота інформації в управлінні.
У сучасній теорії управління особливе місце займає так званий системний підхід, який передбачає свідоме і планомірне управління. Встановлюються зв'язки між сферами управління, висувається головна мета, відповідно до якої формуються частинні, проміжні завдання, накреслюються шляхи і терміни їх виконання, розподіляються наявні резерви, виділяються засоби, організується робота, здійснюється контроль. Схематично системний підхід можна подати у вигляді такої ланки: мета - ресурси - план - рішення - реалізація - контроль.
Школа, як керована система, складається з двох підсистем: керівної і керованої. До складу керівної підсистеми належить директор, його заступники; до складу керованої - вчителі, учні, лаборанти, технічний персонал. Успіх управління при системному підході залежить від:
ѕ планування роботи школи, правильного визначення, ранжирування за ступенем важливості завдань навчально-виховного процесу;
ѕ розстановки кадрів і встановлення зв'язків між підсистемами і управлінням цими зв'язками;
ѕ налагодження системи оперативної інформації всередині школи і ефективності зворотного зв'язку;
ѕ глибини та всебічності педагогічного аналізу і своєчасної допомоги з метою попередження і найшвидшого усунення недоліків;
ѕ створення умов для впровадження НОП у практику роботи всіх співробітників і учнів;
ѕ наявності необхідного психологічного мікроклімату в колективі;
ѕ кваліфікації і досвіду керівників школи і системи підвищення педагогічної майстерності та професійної підготовки вчителів.
Школа – складна динамічна система. В ній чітко виділяються три головні взаємопов'язані аспекти: функціональний, структурний та інформаційний.
Аналіз школи як системи показує, що вона характеризується безперервною зміною станів, характером зв'язку між елементами, обумовленими метою і завданнями навчально-виховного процесу в кожній віковій групі учнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Характеристика нормативних документів про школу. Планування роботи школи

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок