Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Про актуальність патріотичного виховання студентів економічних спеціальностей

Про актуальність патріотичного виховання студентів економічних спеціальностей

Назва:
Про актуальність патріотичного виховання студентів економічних спеціальностей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,52 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Про актуальність патріотичного виховання студентів економічних спеціальностей


Перехідний етап розвитку, в якому знаходиться наше суспільство, неминуче веде до зміни ідеології та системи цінностей. Це викликає відповідно зміни у соціальному замовленні освіти. Характерною особливістю зламних моментів завжди були вибір або перебудова шляхів розвитку системи виховання та навчання. Проте, якщо зміст навчання значно легше зорієнтувати на соціальне замовлення, то виховний аспект не завжди враховується відповідно до вимог часу.
На сучасному етапі розбудови нашої держави величезного значення набуває необхідність удосконалення інституцій вищої освіти як щодо змісту, так і стосовно системи виховання, бо саме від фахівця нової генерації залежить майбутнє країни, відбудова її культури й економіки. Духовна криза, в якій перебувають чимало наших співвітчизників, загрожує кризою соціальною і національною, а звідси і розгортанням економічного та інтелектуального хаосу, втратою людьми моральних орієнтирів, гострою поляризацією, розшаруванням суспільства і знеціненням духовних ідеалів.
Отже, потрібні дії передусім фахівців з педагогіки і психології. Не виключено, що у вирішенні цієї проблеми зможе допомогти не така вже й далека теорія та історія вітчизняної педагогіки, а саме вивчення й аналіз з точки зору сьогодення цілісної поетапної системи патріотичного виховання молоді у радянські часи.
Ця система мала своєю метою формування патріотично-соціально-активних молодих людей, які могли бути втілювачами широких планів та проектів тодішнього уряду. Вдало проведена виховна робота готувала шляхи і підґрунтя для розвитку наступних поколінь, культивуючи інтернаціоналізм та патріотизм колишньої єдиної країни. Слід зауважити, що педагогіка того періоду була настільки серйозна і значуща, що за дорученням американського президента Дж. Кеннеді проводилися дослідження по вивченню системи виховання і навчання у Радянському Союзі. Висновки були приголомшуючі. Це примусило американців переглянути наявну ситуацію та внести необхідні зміни до своєї системи навчання і виховання.
На жаль, з відокремленням та здобуттям незалежності України перекреслені всі попередні надбання в системі теорії виховання, на зміну яким не було одразу ж запропоновано відповідну модель національної системи як для школи, так і для вищих навчальних закладів.
Вакуумний простір, що утворився після цього, був заповнений і досі наполегливо заповнюється західними мірилами стандартів виховання. А це позначилося та позначається на світогляді і дієвості покоління. Адже пріоритетними стають влада, гроші, сила, що є прямим відображенням розстановки сил у політичному світі. Але це не така біда, як те, що наші молоді співвітчизники здебільшого спрямовані не на економічне зростання України, не на працю для підйому економіки рідної країни, а на наполегливу працю на закордонних хазяїв, тобто на економіку інших країн.
Після детального вивчення питання, глибоких роздумів і тривалих дискусій можна сказати, що загальна вітчизняна модель патріотичного виховання у своїй основі створена ще в так звані радянські часи. А сьогодні, без сумніву, вона потребує змін, доповнень та іншого змістовного наповнення. Це все повинно бути покладено в основу створення єдиної і послідовної сучасної вітчизняної моделі патріотичного виховання. Для цього є широке поле діяльності починаючи з сім’ї і закінчуючи вищими навчальними закладами, хоч, зрозуміло, що важко буде врівноважити її на ґрунті теперішніх негараздів та соціальних проблем.
Проте, настав саме той час, коли постає питання про необхідність термінових дій. Адже закладені основи не проявляються одразу. Вони будуть розкриватися і реалізовуватися протягом тривалого часу, потребувати постійної уваги, розробки, підтримки і вдосконалення.
Отже, особливого значення для сьогодення і майбутнього країни набуває патріотичне виховання.
Взагалі патріотизм визначають як одне з найглибших громадянських почуттів, змістом якого є любов до Батьківщини, до свого народу, відповідальність за долю Вітчизни, готовність служити її інтересам.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Про актуальність патріотичного виховання студентів економічних спеціальностей

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок