Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Соціально-педагогічні аспекти довузівської підготовки як фактора вибору педагогічної професії

Соціально-педагогічні аспекти довузівської підготовки як фактора вибору педагогічної професії

Назва:
Соціально-педагогічні аспекти довузівської підготовки як фактора вибору педагогічної професії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,30 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Соціально-педагогічні аспекти довузівської підготовки як фактора вибору педагогічної професії


Професія педагога – одна з головних у сучасному світі. Від його зусиль, майстерності та компетенції залежить майбутнє суспільства. Педагог – це людина, яка більшу частину свого життя займається вихованням та навчанням. Якщо зупинити процес навчання, то нові покоління не отримають знань, які потрібні для підтримки культурного, економічного і соціального прогресу. Отже, проблема вибору педагогічної професії завжди актуальна, насамперед у сучасних умовах демократизації суспільства, зміни структури і змісту освіти та її гуманізації. Тому довузівська підготовка в різних навчальних закладах є перспективною і виступає необхідним елементом системи “загальноосвітня школа – вищий навчальний заклад”.
Видатний педагог К.Д.Ушинський (1824-1870) відстоював ідею створення спеціальної підготовчої вчительської школи, призначення якої – підготувати молодь для подальшого навчання. Педагогічна підготовка, на його думку, мала включати такі компоненти:
1) цілеспрямований відбір учнів, виявлення їх здібностей до педагогічної діяльності;
2) вивчення основ наук, необхідних у майбутній педагогічній діяльності;
3) вироблення в учнів умінь та навичок висловлювати власні думки;
4) залучення учнів до загальнопедагогічної діяльності як найкращий метод перевірки здібностей та особистісних якостей майбутніх учителів.
К.Д.Ушинський писав, що у підготовчій школі можливе розкриття здібностей або відсутності здібностей бути вчителем, тому навчальному закладу буде легше уникнути помилок у відборі майбутніх спеціалістів. Учні, які мають педагогічні задатки та зацікавленість педагогічною професією, оволодівають необхідними знаннями швидше, ніж ті, що їх не мають [1; 436-437] .
Поява різноманітних видів довузівської підготовки вимагає їх вивчення та дослідження, а також виявлення їх впливу на вибір професії, на ефективність майбутньої професійної діяльності. Мета довузівської підготовки – не тільки допомогти абітурієнту підготуватися до вступних іспитів або співбесіди та вступити до вищого навчального закладу, але й зробити усвідомлений вибір професії.
Проблема довузівської підготовки досліджується в роботах Є.А.Климова [2], С.Н.Чистякової [4], А.Д.Сазонова [3], Є.М.Павлютенков [5] та інших.
Розвиток системи довузівської підготовки проходить у складній економічній та соціальній ситуації, в епоху побудови нового суспільства, орієнтованого на ринкову економіку, де присутній механізм конкуренції. Нині існують такі види довузівської підготовки, як:–
навчання на факультеті довузівської підготовки;–
підготовчі курси;–
педагогічні класи;–
система “Школа – ВНЗ”;–
система “Коледж – ВНЗ”;–
центри профорієнтації;–
заняття з репетитором тощо.
У Бердянському державному педагогічному університеті також реалізуються різні види довузівської підготовки, такі як система “Педагогічний коледж – ВНЗ”; “Машинобудівний коледж – ВНЗ”; спеціалізовані класи у загальноосвітніх школах міста, підготовчі курси тощо.
Поняття “довузівська підготовка”, на нашу думку, вміщує:–
комплекс заходів та дій, спрямованих на підготовку учнів до вступу до вищого навчального закладу;–
тривалий процес навчання й виховання, починаючи з раннього дитинства і до моменту вступу до ВНЗ (навчання й виховання у дошкільних навчальних закладах, школі, заняття на підготовчих курсах, з репетитором тощо).
У нашому дослідженні вивчалася довузівська підготовка в інтервалі одного року до вступу у ВНЗ.
Мета проведеного дослідження:–
виявлення реальних чинників, мотивів, які впливають на вибір старшокласниками педагогічної професії;–
вивчення впливу довузівської підготовки на вступ до університету.
Дослідження проводилося серед слухачів навчально-консультативних пунктів підготовчих курсів БДПУ та студентів 1-го курсу індустріально-педагогічного факультету.
Вивченням мотивів вибору педагогічної професії було охоплено 135 слухачів НКП підготовчих курсів (учні 11-х класів ЗОШ м.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Соціально-педагогічні аспекти довузівської підготовки як фактора вибору педагогічної професії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок