Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Інформаційний та психоло-педагогічний дослідницький потенціал освітнього порталу “Діти України”

Інформаційний та психоло-педагогічний дослідницький потенціал освітнього порталу “Діти України”

Назва:
Інформаційний та психоло-педагогічний дослідницький потенціал освітнього порталу “Діти України”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,34 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Інформаційний та психоло-педагогічний дослідницький потенціал освітнього порталу “Діти України”


В статье рассматривается два основных направления использования образовательных порталов для системы образования: информационный (методический и дидактический) и исследовательский. Раскрываются некоторые направления использования информационного потенциала образовательного портала как интернет-ресурса в виде телепроектов. Показано основные фозможности проведения различных исследований в образовательном интернет-пространстве.
In the article are examined two general directions of using education’s portals for system of education such as informational (methodical and didactical) and experimental. Are opened some trends of using informational’s potential of educational portal too as Internet-source in the form of telepojects. Are shown principal possibilities of realizing different experiments in educational Internet-space.
Інформаційні та комунікаційні технології все більшою мірою стають альтернативним середовищем для реалізації різних аспектів соціального життя, в тому числі й у такій його галузі, як освіта. Кількість освітянських інтернет-ресурсів постійно зростає. Своєю чергою, це вимагає поєднання зусиль щодо створення відповідного освітянського середовища, у вигляді інформаційного ресурсу, здатного забезпечувати інформаційну, комунікативну та дослідницьку складові. Одним з таких ресурсів й виступає освітній портал “Діти України”. Такі освітянські ресурси створюють унікальні можливості для зміни освітних парадигм як концептуально, так і методично.
Зазначимо, що можливо розглядати використання інтернет-ресурсів для освітянської сфери в двох глобальних напрямках: 1) інформаційне, теоретичне, методичне та дидактичне забезпечення здійснення навчання (у тому числі й шкільного), та 2) проведення широкого кола предметних та психолого-педагогічних досліджень, пов’язаних із використанням інформаційно-комунікаційних технологій у освітньому процесі.
Відповідно до першого напрямку відмітимо, що завдяки застосуванню інформаційно-комунікаційних технологій проблеми шкільної освіти можуть бути вирішені на якісно іншому рівні. Так, використання телекомунікаційних та інформаційних сервісів Інтернет дозволяє не тільки доповнити інформаційне наповнення навчальних дисциплін (перш за все у загальноосвітній школі), але й суттєво змінити методики їх викладання [13]. Сучасні технології докорінно змінили наше уявлення про традиційні форми навчання і поступово будуть зорієнтовані на якнайбільше включення дистанційного навчання до шкільної практики. Оскільки найбільш доступним середовищем для реалізації освітянських програм є мережа Інтернет, то закономірним є поєднання та створення освітянського простору, що надасть величезних можливостей для освітніх установ різного рівня в реалізації свого освітнього потенціалу на більш досконалому та якісному рівні.
Серед технологій, що можуть бути реалізованими засобами інформаційно-комункаційними технологіями, згадують три основних технології дистанційного навчання ДН: кейс-технологію, TV-технологію та мережеву технологію [11].
Але, коли мова йде про шкільне навчання, то однією з “нових технологій надання освітніх послуг” називають інтернет-проекти [10]. Хоча “новим” у цьому методі виступає тільки те, що вони реалізуються засобами телекомунікаційних мереж, оскільки власне ідея такої форми роботи виникла в Росії практично паралельно з розробками американських педагогів на початку ХХ сторіччя [1].
Коли мова йде про телекомунікаційний проект в школі, то вважають, що це – навчальний телекомунікаційний проект в основу якого покладено спільну навчально-пізнавальну діяльність учнів-партнерів, організовану на основі комп’ютерної телекомунікації, яка має спільну мету – дослідження деякої проблеми, узгодженні методи та способи діяльності [4, цит. по 1].
Подібної думки дотримується й Матвєєва Л.К.[7]. Автор роз’яснює, що відносно до школи телекомунікаційний освітній проект можна розглядати як спільну учбово-пізнавальну, творчу або ігрову діяльність учня, що має спільну мету, узгоджені методи, спрямовані на досягнення спільного результату діяльності, організованого на основі комп’ютерної телекомунікації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Інформаційний та психоло-педагогічний дослідницький потенціал освітнього порталу “Діти України”

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок