Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Організація самостійної пізнавальної діяльності студентів за допомогою мережевого учбово-методичного комплексу

Загрузка...

Організація самостійної пізнавальної діяльності студентів за допомогою мережевого учбово-методичного комплексу

Назва:
Організація самостійної пізнавальної діяльності студентів за допомогою мережевого учбово-методичного комплексу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,89 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Організація самостійної пізнавальної діяльності студентів за допомогою мережевого учбово-методичного комплексу


Однією з умов підвищення ефективності навчального процесу є організація самостійної пізнавальної діяльності студентів. Це пояснюється тим, що самостійність необхідна не тільки для процесу самоосвіти, але і для можливості використання здобутих знань практично.
Значними у теорії і практиці розвитку самостійності учнів у процесі навчання є дослідження В.К.Буряк, Е.Я.Голанта, М.І.Махмутова, П.І.Підкасистого, А.В.Усової.
У зв’язку з інформатизацією освіти дослідження Л.Арiстова, М.Данилова, С.Каракозова, А.Леонтьєва, Є.Машбица, М.Махмутова, В.Оконя більшою мірою спрямовані на вдосконалення пізнавальної діяльності, оптимізацію педагогічного процесу за рахунок активізації самостійної роботи студентів у процесі дистанційного навчання.
Різні автори описують розроблені методики викладання з використанням ІКТ як навчальної системи або розглядають досвід та технології їх створення і загальні можливості їх використання у навчальному процесі (А.С.Вдовін, С.А.Манаков, О.В.Купенко, А.Ф.Манако, Н.В.Шушкова та ін.).
На жаль, використання електронного мережевого учбово-методичного комплексу як інструмента активної самостійної пізнавальної діяльності студентів практично не розглядається або дослідження мають фрагментарний характер.
Технологія управління самостійною навчально-пізнавальною діяльністю студентів, яка розглядається в даному дослідженні, передбачає широке застосування форм і методів активного навчання, що сприяють інтенсифікації розвитку навчально-пізнавальної, розумової і професійно-практичної діяльності; моделювання професійної діяльності в освітньому процесі під час підготовки фахівців; реалізацію особистісно-орієнтованого підходу в навчанні на основі урахування інтересів, схильностей і здібностей особистості.
Підготовка фахівців не може ґрунтуватися тільки на традиційних підходах. Освітній процес необхідно будувати, використовувати нові педагогічні та інформаційні технології, коли викладач має бути консультантом, помічником, здійснювати контроль за процесом навчання, надаючи максимальні можливості для самостійної, творчої роботи учнів [1].
Тому в процесі професійної підготовки потрібно прагнути орієнтувати студентів не на запам'ятовування теоретичного матеріалу і набір шаблонних рішень, а намагатися навчити їх бути активними учасниками пізнання, використовувати комп'ютерні технології для роботи з інформацією з тим, щоб протягом усього життя вони могли за потреби самостійно поновлювати знання.
Коли студент має нагоду цілеспрямовано і осмислено проводити мотивацію своїх дій, рефлексію, трансформувати і самостійно конструювати наочний зміст, з яким працює, то йому стає доступною активна побудова і зміна своєї діяльності.
У такій роботі реалізуються пізнавальна, розвивальна і виховна функції, тобто поглиблюються знання, розвиваються вміння і навички, формується самостійність, творчість, соціальні особистісні якості, потрібні для цієї роботи. В число останніх включають і придбану здібність до самоудосконалення на основі цілком певного відбору, перероблення і засвоєння інформації [2].
Найвищий рівень діяльності виражається у творчих діях (уміннях), коли студент відкриває нові для себе знання, нові способи дій, коли він самостійно не лише вирішує проблему, але і володіє вмінням визначити її. У цьому випадку повною мірою реалізується аналітико-синтетична діяльність, здійснюється узагальнення, далекі перенесення знань і т.д. за умови такого навчання використання комп'ютерних технологій так, щоб комп'ютер не підміняв процесів творчості тих, хто навчається, а сприяв би їх стимуляції і розвитку, тобто використовувався як інструмент дослідження [3].
Вважаємо, що варто звернути увагу на необхідність науково-педагогічного осмислення нових можливостей вивчення дисциплін у зв’язку із збагаченням освітнього процесу інформаційними технологіями, необхідності дослідження ступеню впливу методів навчання з використанням ІКТ на ефективність процесу самостійного навчання та його оптимізації.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Організація самостійної пізнавальної діяльності студентів за допомогою мережевого учбово-методичного комплексу

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок