Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Аналітичний огляд сучасної української електронної науково-педагогічної періодики

Загрузка...

Аналітичний огляд сучасної української електронної науково-педагогічної періодики

Назва:
Аналітичний огляд сучасної української електронної науково-педагогічної періодики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,77 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Аналітичний огляд сучасної української електронної науково-педагогічної періодики


У педагогічній науці та освіті, як і в будь-яких інших сферах людської діяльності, нові телекомунікаційні технології в останнє десятиріччя знайшли широке застосування. Поряд із традиційними засобами науково-педагогічної комунікації, такими, як наукові педагогічні періодичні видання, наукові педагогічні конференції, в умовах розвитку інформаційно-комунікаційних технологій з’являються нові засоби науково-педагогічної комунікації, які розвиваються в електронному середовищі.
Одними з них є електронні наукові педагогічні журнали. Їх використання науковцями відкриває нові творчі можливості для науково-педагогічного співробітництва та створення нових педагогічних знань. Зручність використання, доступність матеріалу в цифровій формі в електронних педагогічних журналах створює унікальні можливості для науково-педагогічної комунікації, підвищує престиж як педагогів-науковців, так і науково-освітніх організацій у світових науково-педагогічних співтовариствах.
Світова практика показує, що більшість наукових журналів на сучасному етапі свого розвитку виходять як у друкованому, так і в електронному вигляді.
Як відомо, наукові журнали протягом трьох століть друкувалися тільки на папері. В останній же час у мережі Інтернет з’явилася велика кількість електронних наукових журналів, що викликало великий інтерес до проблем їх розробки та функціонування. Розв’язанню деяких з них присвячено чимало наукових праць, таких як: С. Хічкока [4], С. Дудченка [3], О. Лаврік [8], Т. Ярошенко [13 – 14], Г. Шемаєвої [12], Н. Задорожної [5], Т. Омельченко [5], Т. Косенко [7] та ін. Дослідження цих учених були спрямовані на аналіз світових тенденцій у розвитку електронних видань, висвітлення загальних проблем розвитку вітчизняних електронних наукових журналів, на використання електронного журналу в науково-дослідній діяльності викладачів та ін.
Разом з тим, сучасний стан вітчизняних електронних наукових педагогічних журналів ще не вивчався, незважаючи на те, що з точки зору перспектив їх розвитку це є вкрай необхідним і актуальним завданням. У цій статті ми проаналізуємо сучасний стан розвитку електронних наукових педагогічних журналів, їх структуру та інформаційне наповнення, деякі кількісні характеристики, переваги та недоліки як засобу науково-педагогічної комунікації.
Аналіз наукової літератури [3; 4; 6; 8; 12–14] свідчить, що під електронним журналом розуміють як мінімум три поняття: паралельні, оригінальні та інтегровані електронні журнали.
Паралельні – електронні версії традиційних друкованих видань або відскановані копії в Інтернеті з архівами. Це найбільш розповсюджена нині форма, яка не потребує великих додаткових трудовитрат, оскільки є лише електронною копією друкованого видання.
Оригінальні – журнали, у яких матеріали розповсюджуються тільки в електронній формі. Ці видання, на відміну від друкованих, організовані краще (більший обсяг, оперативність видання, можливість демонстрації графічної та табличної інформації, можливість пошуку інформації в архівах журналу тощо).
Інтегровані – журнали, які розширюють друковану форму посиланнями, доповнюють текст графічною та іншою інформацією, мають пошукову систему.
Що ж до визначення поняття “науковий електронний журнал”, то згідно з “Положенням про електронні наукові фахові видання” під електронним науковим фаховим виданням розуміють документ з інформацією, представленою у формі електронних даних, який пройшов редакційно-видавниче опрацювання, призначений для поширення в незмінному вигляді, має вихідні відомості та включений до затверджених ВАК України переліків наукових фахових видань, визначених для публікації результатів дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора та кандидата наук, на які можна посилатися в наукових статтях та дисертаціях [10].
Наше дослідження побудоване на аналізі всіх форм електронних наукових педагогічних журналів (паралельних, інтегрованих та оригінальних).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Аналітичний огляд сучасної української електронної науково-педагогічної періодики

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок