Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Розробка модуля дистанційного курсу навчання

Розробка модуля дистанційного курсу навчання

Назва:
Розробка модуля дистанційного курсу навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,11 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Розробка модуля дистанційного курсу навчання


Пошуки шляхів ефективного навчання на відстані, у тому числі й іноземних мовах, велися давно в багатьох країнах світу. Для цих цілей широко використовувалися поряд із друкованими засобами можливості телебачення, відеозапису, а в останні роки - СD- RОМ. Однак проблема самоосвіти на основі автономних курсів, що не припускають регулярного зв'язку з викладачем, досить складна для більшості тих, кого навчають. При вивченні ж іноземних мов вона здобуває особливу складність, незважаючи на різноманітні спроби надати подібним курсам елементів розважальності, комунікативності. Справа в тому, що без ефективного, при чому систематичного, зворотного зв'язку з боку кваліфікованого викладача подібні курси, як правило, приречені на невдачу.
Спільне використання традиційних методів навчання й інформаційних технологій у процесі вивчення англійської мови вносить істотну розмаїтість і помітно пожвавлює процес навчання. Вивчення англійської мови в інтерактивному режимі створює інтегроване інформаційне середовище, у якому ті, яких навчають, знаходять якісно нові можливості, і дозволяє більш повно і якісно вивчити лексичний і граматичний матеріал, а також проконтролювати ступінь засвоєння матеріалу за допомогою комп'ютерного тестування.
Технічно вирішити проблему дистанційного навчання в даний час можна по-різному. Сучасні інформаційні технології надають практично необмежені можливості в розміщенні, збереженні, обробці і доставці інформації на будь-які відстані і будь-якого обсягу і змісту.
Мета мого проекту полягала в розробці на основі програмного забезпечення мови Delphi модуля дистанційного навчального курсу для вивчення теми з англійської мови „Family" студентів нефілологічних закладів вищої освіти.
Виходячи з принципів дистанційного навчання, мною були розроблені загальна структура модуля дистанційного навчального курсу включеного типу, комплекс вправ для формування навичок і вмінь, що відповідають цілям та завданням навчання в курсі, та методика організації навчальної роботи з використанням дистанційного курсу включеного типу.
Модуль курсу розраховано на студентів І курсу нефілологічних спеціальностей, які володіють англійською мовою на рівні В1+ відповідно до Державного стандарту базової та повної середньої  освіти від 2004 року (Рубіжний рівень володіння мовою).
Змістовий модуль курсу - логічна, завершена, самодостатня частина дисципліни, зосереджена на загальних професійних вміннях, ситуаціях, спільних для всіх спеціалістів незалежно від їхньої потреби.
Метою модуля курсу англійської мови є оволодіння практичною граматикою, лексичним мінімумом, що дозволяють спілкування в повсякденних ситуаціях, а також передбачається оволодіння навичками ведення монологу в бесідах як особистого так і службового характеру
Модуль курсу має інтегрований характер і складається з навчального, комунікативного та інформаційно-довідкового блоків. Ядром навчального блоку є автоматизований навчальний модуль курсу англійської мови для студентів нефілологічних спеціальностей. Комунікативний блок забезпечує можливість здійснення навчального діалогу студента з викладачем англійської мови, який веде курс. Інформаційно-довідковий блок надає інформацію на запит користувача: характеристику-опис курсу, глосарій, додаткові матеріали для читання, тексти та оцінки за виконані завдання.
Об'єктивно оцінивши ситуацію в системі освіти України, недостатність фінансування даної галузі з боку держави, можна зробити висновок, що реальними для втілення є комбіновані форми організації навчального процесу.
Проаналізувавши існуючі технології дистанційного навчання (ДН), можна зробити висновок, що економічно доцільним в наш час є поєднання СD-RОМ дисків з комп'ютерними телекомунікаціями, де диски виступають як основа курсу, на яких подається основна інформація, що підлягає засвоєнню, а зворотній зв'язок і надання допомоги дистанційному учневі здійснюється за допомогою електронної пошти. Для створення курсу використані загальнодоступні середовища, орієнтовані на Web-технології і не використовують дорогих спеціальних засобів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Розробка модуля дистанційного курсу навчання

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок