Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ІНТЕГРАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРОСТОРІ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Загрузка...

ІНТЕГРАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРОСТОРІ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Назва:
ІНТЕГРАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРОСТОРІ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,19 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 378:4:371:004
О.В.Винославська, Г.О.Козлакова
ІНТЕГРАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРОСТОРІ ВИЩОЇ ОСВІТИ
У статті наголошується на необхідності інтеграції інформаційних і педагогічних технологій у просторі вищої освіти. Визначені мета і структура навчального спецкурсу "Інформаційні технології в навчальному процесі", спрямованого на підготовку майбутніх викладачів до кваліфікованого використання інформаційних технологій у навчальному процесі, формування в них уміння трансформувати алгоритми педагогічної діяльності відповідно до вимог сучасної комунікаційної культури суспільства. Пропонуються шляхи актуалізації фундаментального поняття "педагогіка співпраці" у дистанційному навчанні.
Поширення сфери застосування інформаційно-комунікаційних технологій у просторі вищої освіти зумовлює трансформацію традиційної структури навчально-виховного процесу [1; 6]. Виникає питання - чи не поглиблюється протиріччя між необхідністю культивування суб'єктно-орієнтованої, комунікативної, особистісно-розвивальної моделі навчання і впровадженням інформаційно-комунікаційних технологій у навчальний процес?
Відзначимо деякі переваги комп'ютерного навчання. По-перше, це привабливість персонального комп'ютера як специфічного суб'єкта, з яким студент взаємодіє і спілкується. Окрім того, комп'ютерно-опосередковані комунікації дозволяють активно використовувати такі групові форми навчання як дебати, рольові та ділові ігри, форуми, проектні групи, а також методи моделювання, Делфі тощо. При цьому має місце оптимальне співвідношення діяльності і спілкування студентів, яке веде до органічного поєднання навчальної та розвивальної функцій усіх, хто навчається.
Інформаційні технології (ІТ) посідають важливе місце в структурі професійної діяльності викладача вищого навчального закладу (ВНЗ), оскільки одним з найважливіших стратегічних ресурсів розвитку людства на початку третього тисячоліття є інформація і наукові знання. Інформатизація вищої освіти виступає головним чинником підвищення ролі інтелектуальних видів діяльності й ступеня їх впливу на перехід світового співтовариства до інформаційного стану та у недалекому майбутньому - до суспільства знань.
Саме цим пояснюється та велика увага, яка надається зараз використанню нових інформаційних і комунікативних технологій у вищій школі. Другий Міжнародний конгрес ЮНЕСКО з політики в галузі освіти і нових технологій (Москва, 1996 р.) [7], визначив таку пріоритетність вирішення декількох груп проблем, пов'язаних із застосуванням ІТ в освіті:
1. Суб'єкт учіння (учні, студенти, слухачі тощо). У межах цієї групи слід зосередитися на проблемах застосування ІТ суб'єктами учіння, нових ролей суб'єктів учіння в навчальному процесі, нових методах і засобах навчання у ВНЗ і поза ними.
2. Викладачі. Розв'язання цієї групи проблем передбачає ознайомлення викладачів із сучасною практикою застосування нових технологій, підготовку та підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, усвідомлення ними їх нової ролі в сучасному навчальному процесі.
3. Технології. Ця група включає проблеми розробки і застосування нових освітніх технологій, які передбачають поєднання комп'ютеризованого навчання з традиційними педагогічними технологіями [1; 8].
4. Соціальні, психологічні, економічні і культурні аспекти використання нових інформаційних і комунікаційних технологій. Зокрема, до цієї групи проблем слід віднести психолого-педагогічний вплив і медичні наслідки застосування сучасних ІТ в освіті всіх рівнів.
5. Політика в галузі освіти і нових технологій. Зазначена група проблем включає розробку національних планів, стратегій змін на рівні навчальних закладів, стратегій для створення перспективних навчальних планів і програм.
Отже, опанування новими ІТ, їх творче застосування в педагогічній практиці посідають важливе місце в структурі професійної діяльності викладача сучасного вищого навчального закладу.
Простір вищої освіти постає специфічним середовищем, у якому актуалізуються нові технології навчання та пов'язані з ними структурні компоненти, зокрема:
• технічний (види технічних засобів, що використовуються);
• програмно-технологічний (програмні засоби щодо підтримки реалізованої технології навчання);
• організаційно-методичний (інструкції студентам і викладачам, організація навчального процесу);
• предметна галузь наукових знань.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: ІНТЕГРАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРОСТОРІ ВИЩОЇ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок