Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Інноваційні технології в навчанні (читання в молодших класах)

Загрузка...

Інноваційні технології в навчанні (читання в молодших класах)

Назва:
Інноваційні технології в навчанні (читання в молодших класах)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,90 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Інноваційні технології в навчанні (читання в молодших класах)


Використання фактичних та потенційних можливостей кожного учня за класно-урочною формою навчання пов'язане з послідовним впровадженням індивідуального та диференційованого підходу. Традиційна методика навчання дітей читанню в 2—4-х класах не сприяє оволодінню належною технікою читання учнями з низьким рівнем. Навіть ті діти, які володіють достатньою мовленнєвою підготовкою і виконують норми техніки читання, не просуваються в навчанні успішно, щоб досягти вищого свого розвитку. Сучасний етап початкового навчання характеризується розробкою і впровадженням багато-варіативних методик. Вони базуються на організації навчального процесу одночасно на різних рівнях складності, утвердженні всіма засобами цінності й гідності дитячої особистості. Учитель має знати не один, а кілька шляхів, які можуть бути придатними для досягнення мети.
Дослідження останніх років показали, що труднощі, які виникають і залишаються не поміченими на початковому етапі навчання читати, стають психічним навантаженням для людини, яке вона відчуває все життя. Недосконалість навички читання впливає на формування інтелекту, інтересів та пізнавальних здібностей, на якість навчальної діяльності, духовну сферу. Однак процес розвитку і вдосконалення вмінь читати нерідко залишається малокерованим. Після початкової школи процес читання у дитини практично залишається поза увагою.
Індивідуально диференційоване навчання читанню передбачає різні форми роботи: індивідуальну, парну, групову. У ході впровадження методики індивідуально диференційованого навчання читанню виділяються завдання для кожної групи учнів, які спрямовуються на забезпечення умов успішного оволодіння навичкою читання, ліквідацію труднощів, специфічних для виділених рівневих груп. В основу поділу учнів на групи в індивідуально диференційованому навчанні покладено показник розвитку навички читання. -У групах виділено дітей, які по-різному ставляться до виконання спеціально-навчальних обов'язків. Цими двома показниками забезпечується однаковий рівень сформованості навички читання і різнорівневість за працездатністю всередині кожної групи. Частіше-учнів розподіляють на три групи.
У 2-му класі в учнів І групи формуються психічні властивості пам'яті й уваги, що впливають на найважливіший компонент техніки читання — спосіб читання; відпрацьовування його від складового до плавного складового з цілісним прочитуванням окремих слів; в учнів II групи основним стає розвиток способу читання цілими словами в поєднанні з умінням контролювати правильність читання; в учнів III групи — природний перехід до читання цілими словами і групами слів вголос, перехід до читання мовчки. На всіх рівнях збагачується й активізується словниковий запас школярів, ведеться активна робота з розвитку мовлення.
Беручи за основу структуру уроків читання, можна показати застосування методики індивідуально диференційованого навчання читанню на етапі закріплення знань та творчого їх застосування. На визначеному етапі завдання пропонуються так, що відбувається поступовий перехід від учнів III групи до учнів II, а потім І групи. Так, учні III групи виконують основне завдання. У цей час учні II групи виконують завдання певною мірою з допомогою вчителя, а учні I групи працюють з учителем. Потім основне завдання, яке виконували учні III групи пропонується учням II групи. Учні І групи одержують певну міру допомоги. III група учнів виконує творче завдання (в таблиці перехід завдань у групах позначений стрілками). Наступні завдання розподіляють так: учні ІІІ групи виконують цікаве або додаткове завдання, учні II групи —творче завдання, учні І групи — основне завдання.
Після поступового виконання основного завдання всім учням пропонується спільне завдання. Поступовий перехід відображено у таблиці 1.
Таблиця 1
Розподіл завдань із врахуванням поступового нарощування труднощів на етапі закріплення вивченого матеріалу
Розглянемо запропоновані форми роботи на уроках означеного спрямування на прикладі української народної казки «Рукавичка» з підручника для 2-го класу (Савченко О.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Інноваційні технології в навчанні (читання в молодших класах)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок