Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Соціально-психологічні аспекти взаємодії на тренінгу.

Загрузка...

Соціально-психологічні аспекти взаємодії на тренінгу.

Назва:
Соціально-психологічні аспекти взаємодії на тренінгу.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,26 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему:
Соціально-психологічні аспекти взаємодії на тренінгу.


Працюючи в аудиторії, викладач постійно відчуває деякі особливості своєї діяльності, які пов'язані та здійснюються через взаємодію з іншими людьми. Це обумовлює певну специфіку його діяльності.
З огляду на особливості того, що мова йде про постійну взаємодію живих людей у певних умовах діяльності, неможливо представити, що ці соціально-психологічні аспекти не здійснюють вплив на дану діяльність, не викликають деякі труднощі.
Якщо підійти до цього питання системно, то усі особливості і можливі соціально-психологічні проблеми у взаємодії викладача з учасниками на тренінгу умовно можна об'єднати у три групи:
Ті, що пов'язані з учасниками, тобто зі студентами. Це – і особистісні характеристики, і мотивація, і здатності, і рольові позиції і т.ін.
Ті, що випливають із особливостей групової взаємодії і групової динаміки.
Характеристики й особливості діяльності, що пов'язані з особистістю самого викладача (тобто з його навичками, здібностями, мотивацією, уміннями, досвідом тощо).
Кожна людина являє собою особливість, індивідуальність, для якої притаманні ті чи інши риси, специфіка діяльності, поведінки. У будь-якій ситуації навчання, а тим більше на тренінгах, при проведенні інтерактивного навчання доцільно пам'ятати про ці особливості і по-можливість враховувати їх.
«Важкі» учасники на тренінгу
Іноді деякі учасники поводяться так, що заважають взаємодії членів групи й утрудняють роботу над груповою задачею. Наприклад, хтось раз у раз відпускає жарти, інший дозволяє собі довгі монологи, третій уникає участі в загальгрупових вправах. В основі такої поведінки, як правило, лежить опір учасника, який намагається:
уникнути відповідальності;
не брати під сумнів уявлення про себе, які вже склалися;
захищати свою індивідуальність;
уникати неприємних почуттів;
маніпулювати іншими, побічно змушуючи їх виконувати його неявно виражені бажання.
Опір учасників підсилюється, коли вони роблять щось проти своєї волі. Кожній людині потрібен час, щоб попрацювати зі своїм внутрішнім опором, і зайвий поспіх тільки сповільнює цей процес. Тому в багатьох випадках більш продуктивно дати учаснику можливість активно і відкрито виразити опір. Ведучий може допомогти йому питаннями, типа «Що ти зараз насправді хочеш зробити?» чи щось подібне.
Будь-яка навчальна група працює найкраще у тому випадку, коли всі її учасники занурені у роботу приблизно в однаковому ступені, коли усі вносять свій внесок, ніхто не монополізує увагу і немає хронічно пасивних чи таким, які взагалі мовчать. Якщо хтось постійно відпускає саркастичні і ворожі зауваження, безупинно виступає в ролі порадника чи «неофіційного ведучого», це порушує позитивний груповий розвиток.
Найчастіше зустрічаються такі види «важких» учасників:
мовчазний;
багатослівний (монополізує можливість висловлювання);
саркастичний;
«порадник» (постійно зайнятий іншими, а не самим собою).
Задача ведучих — піклуватися про те, щоб учасники могли навчатися і бути продуктивними членами групи і щоб група в цілому могла стати середовищем інтенсивного навчання. Якщо ми спостерігаємо важке і непродуктивне поводження, не потрібно намагатися занадто швидко «вилікувати» його «винуватців» чи змінити їхнє проблемне поводження. Спочатку ми повинні з'ясувати, що вони хочуть «повідомити» нам подібним поводженням і чи розуміють вони самі, що створюють проблеми для інших. Ведучий і учасники повинні діяти тактовно, щоб нікого не скривдити, не ізолювати і не спровокувати посилений опір. Більшості людей легше змінити власну поведінку, якщо вони зможуть побачити її з іншої перспективи в дружній атмосфері, якщо їм дружелюбно доведуть, як їх бачать інші, і вони самі зможуть вирішувати, чи хочеться їм змінитися.
У будь-якому випадку неправильно навішувати на «важкого» учасника ярлик, вважаючи його багатослівним буркуном. Подібні ярлики роблять його «козлом відпущення» і підкріплюють небажані способи поведінки. Занадто сильний груповий тиск, докори і нападки можуть скривдити учасника і заблокувати зміни.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Соціально-психологічні аспекти взаємодії на тренінгу.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок