Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Система безкоштовної вищої освіти у Франції

Загрузка...

Система безкоштовної вищої освіти у Франції

Назва:
Система безкоштовної вищої освіти у Франції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,89 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Система безкоштовної вищої освіти у Франції
За останні десять років кількість студентів у Франції збільшилася на 37% та склала майже 2.000.000 осіб. За кількістю іноземних студентів Франція зайняла друге місце у світі, пропустивши вперед Великобританію та відсунувши на третє місце Німеччину. Пов‘язано це насамперед з тим, що навчання у Франції дійсно безкоштовне і повністю фінансується французьким урядом. На питання, навіщо Франція проводить програму безкоштовної вищої освіти на гроші власних платників податків, існує цілком логічне пояснення: “Студенти, які закінчать французькі вузи, будуть краще розуміти нас та володіти достатньою підготовкою, щоб працювати у французьких фірмах по всьому світу. Ми зацікавлені також в тому, щоб після повернення на батьківщину вони організували спільні з Францією підприємства та розвивали спільний бізнес”. Але не потрібно сприймати освіту тут як абсолютно безкоштовну: студент оплачує реєстраційний внесок в розмірі 130 – 500 євро за семестр в залежності від університету та обраної спеціальності, а також звичайно ж потрібно оплачувати проживання та харчування. На це важливо звернути увагу, тому що в процесі надання консультацій іноді доводиться відповідати на такі анекдотичні запитання, як «а хто буде оплачувати мій білет до Франції? Самі французи?»

Система освіти у Франції має 2 форми: «короткий» (les formations courtes) та «довгий» (les formations longes) цикл навчання у вищих школах (Grandes ecoles), університетах.

«Коротка» освіта триває два роки, переваги її полягають в тому, що вона дає можливість реального та швидкого працевлаштування.
Ви можете обирати між різними типами короткострокової освіти для найбільш швидкого отримання професійних навичок за 2 роки. Мета даної освіти – в найкоротші строки розпочати професійну діяльність. Спеціальності можуть бути отримані в різних галузях: засоби зв‘язку, промисловість, комерція, сфера обслуговування, економіка, точні науки і т.д.

Для отримання додаткової спеціалізації (specialisation supplementaire) необхідно продовжити освіту в цій галузі на 1 чи 2 роки. Після цього Ви вже зможете отримати диплом License, який дасть Вам змогу отримати гарне місце роботи. У Франції існує також система післядипломної освіти. Закінчивши п‘ять років навчання та отримавши диплом maitrise, Ви зможете продовжити наукову роботу в обраній Вами галузі та, захистивши дисертацію, отримати diplome d'etudes approfondies, який дозволяє викладати у вищих навчальних закладах. Цей диплом також дає право на вступ до докторантури. На написання докторської дисертації відводиться 4 роки. Після захисту дисертації кандидат отримує звання docteur es lettres (для філологічних спеціальностей) або docteur es sciences (для точних та економічних наук).
Порядок вступу та іспити в університетах Франції
Французькі університети завжди відрізнялися своєю демократичністю, саме тому шлях до вищої освіти у Франції відкритий для всіх: як для французів, так і іноземців. Для вступу до вузу потрібен лише документ, який дає право на вищу освіту в країні проживання. У випадку з українськими студентами - це атестат про закінчення 11 класів середньої школи. На відміну від Німеччини, у Франції для вступу до університету не потрібен рік навчання у вузі України. Стати студентом французького університету можна відразу ж після закінчення школи.

Також важливим моментом є те, що для вступу до університету не потрібно складати іспитів. Головною вимогою, окрім атестату про повну середню освіту, є знання французької мови, яке підтверджене екзаменами DELF/DALF. Відразу потрібно вказати, що скласти ці екзамени непросто, і готуватися до них потрібно заздалегідь. А від Ваших оцінок в шкільному атестаті буде залежати, наскільки Ваша кандидатура підійде для того чи іншого французького вузу або його факультету.
Процес навчання та написання дипломної роботи
Процес навчання розділений на три етапи, кожний з яких завершується складанням екзаменів та отриманням диплома. Перший етап триває 2 роки і дає загальноосвітню підготовку.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Система безкоштовної вищої освіти у Франції

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок