Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Формування пізнавальних інтересів у допрофільній трудовій підготовці сільських підлітків

Формування пізнавальних інтересів у допрофільній трудовій підготовці сільських підлітків

Назва:
Формування пізнавальних інтересів у допрофільній трудовій підготовці сільських підлітків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,29 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Формування пізнавальних інтересів у допрофільній трудовій підготовці сільських підлітків


Становлення ринкової економіки, розвиток підприємницької діяльності неможливі без існування широко розвинутої, досить мобільної системи загальноосвітньої і професійної підготовки молоді.
Основної уваги на даному етапі розвитку суспільства вимагає значна частина молодих людей, які потребують первинної зайнятості, тобто випускники загальноосвітніх шкіл. За нашими дослідженнями, проведеними в ряді шкіл Тернопільської області частина випускників-дев'ятикласників йде працювати безпосередньо в сільськогосподарське виробництво, визначаючи своє місце в житті методом проб і помилок. Зважаючи на те, що ринок праці для низькокваліфікованих працівників є досить обмеженим, то вони досить часто стають безробітними. Оскільки держава не в змозі сьогодні реально захистити молодь від негативних наслідків переходу до ринкової економіки, саме школа може взятися за розв'язання цього завдання. У сільській загальноосвітній школі це питання можна розв'язати в процесі допрофільного трудового навчання учнів 8 - 9 класів на базі школи та місцевого сільськогосподарського виробництва, включаючи умови фермерського господарювання. Саме в такий бік розв'язувалося питання трудового становлення і професійного самовизначення сільських школярів в процесі реалізації змісту програми допрофільної трудової підготовки „Основи фермерської діяльності, 8 - 9 класи" [3], що відбувалося у наступності з програмою „Основи вибору професії” [2] та розробленим нами факультативним курсом „Основи сільськогосподарських економічних знань та підприємництва"[1]. При визначенні напряму допрофільного навчання ми враховували наявний рівень розвитку та можливості подальшого формування пізнавальних інтересів учнів і той факт, що із стін школи повинна виходити молодь морально, психологічно і практично підготовлена до праці в системі ринкових відносин, чітко усвідомлюючи що успіх у житті безпосередньо залежить від обсягу і якості набутих в шкільні роки знань і вмінь, обґрунтованого професійного вибору, працелюбності і ініціативності. Проблему формування пізнавальних інтересів вчені тісно пов'язують з подальшим розвитком особистості учнів, вибором майбутньої професії.
В.І.Лозова, В.Ф. Моргун, Н.Д. Наумов, С.М. Павлютенков, В.С. Римаренко, Б.О. Федоришин у своїх дослідженнях торкаються проблеми формування пізнавальних інтересів на різних етапах розвитку особистості учня. Це дає змогу виділити такі групи пізнавальних інтересів: аморфні (до 10 років), широкі (від 10 років) та стержневі (від 12 - 15 років). Аналіз психолого-педагогічної літератури та особливо дослідження Г.І. Щукіної дозволяє дати характеристику названих груп інтересів.
Для групи аморфних інтересів характерні неусвідомленість, невизначеність, відсутність прагнення до пізнання, прагнення учнів до репродуктивної діяльності, відсутність ініціативи при виконанні навчальних завдань, відсутність мобільності при перебудові способів учіння.
Група широких інтересів характеризується прагненням школярів до розв'язання пошукових пізнавальних завдань, явно вираженим особистісним ставленням до діяльності, прагненням вийти за межі програми, активністю, допитливістю.
Група стержневих інтересів характеризується вузькою предметною спрямованістю у певній галузі науки.
Така типологія загальнонаукових інтересів є дидактичним орієнтиром відбору і конструювання змісту шкільної освіти, а особливо змісту шкільного компонента загальної середньої освіти.
До цього вітчизняна школа в повній мірі не враховувала можливості формування стержневих пізнавальних інтересів поряд з широкими. Це в свою чергу не надавало реальної змоги учням оптимально вибрати свій профіль діяльності. Модель сучасної школи повинна подолати ці недоліки, враховуючи те, що профорієнтаційну спрямованість мають всі три її ступені.
Школа ІІ ступеня розширює рамки сприйняття світу діяльності
людини, поміщаючи учня з 5 класу в натурфілософський компонент змісту
освіти з досить високим ступенем абстракції, узагальнюючи базовий та
надбазовий (оглядовий поліфуркаційний цикл) школи І ступеня, в якому
віддзеркалена певна система емоційно-ціннісних моральних відносин
людини до світу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 



Реферат на тему: Формування пізнавальних інтересів у допрофільній трудовій підготовці сільських підлітків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок