Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Роль держави в управлінні освітою. Держава – партнер? Держава – диктатор?

Загрузка...

Роль держави в управлінні освітою. Держава – партнер? Держава – диктатор?

Назва:
Роль держави в управлінні освітою. Держава – партнер? Держава – диктатор?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,93 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему
Роль держави в управлінні освітою. Держава – партнер? Держава – диктатор?


Вумовах здійснення соціально-політичних, економіч-них і моральних перетворень у всіх сферах суспільного життя в Україні, особливу роль відведено освітянській галузі, першооснові у формуванні головної продуктивної сили суспільства – людини [63].
Конституція України, Закон України “Про освіту”, ”Про вищу освіту”, Національна доктрина розвитку освіти, останні концептуальні дослідження проблем та напрямків побудови громадянського суспільства з його самодостатньою освітньою інфраструктурою засвідчують здатність держави транс-фор-мувати освітній простір до вимог та стандартів Болонської декларації.
Яким чином Україна досягне того рівня розвитку та світового визнання, що задекларовано результатами револю-ційних перетворень кінця 20004 року? “Перш за все – це розвиток всіх складових духовного та соціального життя на основі якісної освіти всього населення, – вважає Г.В.Щокін [112].
Виходячи з об’єктивного розвитку суспільства, докорінна трансформація соціального інституту освіти вимагає кардинальних змін у підготовці нової генерації керівних кадрів із високим рівнем професіоналізму й загальної культури, інноваційним творчим стилем мислення [112].
Управлінська наука і кадровий потенціал є принциповою умовою виконання Законів України ”Про освіту” та ”Про вищу освіту”, реалізації завдань Державної національної програми “Освіта” (“Україна XXI століття”). Складність розв’язання цього завдання зумовлена глибокою політичною, економічною і духовною кризою, яку нині переживає наше суспільство. За цих обставин перед державою постає питання, чи здатна вона за рахунок внутрішніх резервів, за рахунок інтелекту, соціальних механізмів і технологій спочатку пом’якшити кризу, а потім стати на шлях прогресивного розвитку й інтеграції у світову спільноту?
Так, зможе!, – запевняють представники держави. У якості гарантії наводять першу програму уряду ”Назустріч людям”, небачену раніше підтримку світової економічної спільноти, нові моральні підходи до господарювання тощо.
В наш час існують поруч дві діаметрально протилежні думки щодо ролі ”держави” у організації життя та діяльності людей, створення їх довкілля. Згідно першої думки – держава виступає майже єдиним організатором та регулятором суспільного життя людей. За другою думкою час монопольного права держави пройшов. Неупереджено пропонуємо вам для розгляду та аналізу ці два підходи.
Почнемо із визначення поняття ”держава”. Держава – це організація політичної влади, що сприяє переважному здійсненню конкретних інтересів (класових, загально-людських, релігійних та ін.) в межах визначеної території.
На часі актуальне питання про роль держави у організації освіти. У публікації Світового банку “The State in a Changing World” 1997, р.1 відзначається: “В усьому світі держава перебуває у центрі уваги. Широкомасштабні досягнення глобальної економіки примушують нас переглянути основні питання щодо уряду: що, якою б не була його роль, він може, а що не може зробити, і як ліпше це зробити?”. У цілому держава все більше сприймається у глобальному контексті швидше як “помічник”, “регулятор”, “партнер”, “каталізатор”, ніж як прямий постачальник зростання або соціальних послуг.
”Держава прагне бути для людини безумовною цінністю, – відзначав на початку ХХ століття князь Є.Трубецкой, – вона взагалі не схильна визнавати над собою ніяких вищих цінностей, в тім числі й цінності людської душі чи безумовної гідності людини”.
Ще в 1938 році М.Хальбвакс у передмові до “Еволюції педагогіки у Франції” Еміля Дюркгейма, відзначав, що освіта – це самий ефективний засіб, з допомогою якого держава формує людей за власною подобою.
У публікації ОЕСР 1998р. “Redefining Tertiary Education” (ОЕСР, 1998, р. 3, 15, 20, 37) йдеться про “фундаментальне зрушення” і “нову парадигму” третинної освіти всіх: “настала ера вивчення й аналізу, часом глибокої невпевненості щодо численних реформ і спроб оновлення третинної освіти”.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Роль держави в управлінні освітою. Держава – партнер? Держава – диктатор?

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок