Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Підготовка майбутніх фахівців технічних університетів у галузі управління до професійного іншомовного спілкування

Підготовка майбутніх фахівців технічних університетів у галузі управління до професійного іншомовного спілкування

Назва:
Підготовка майбутніх фахівців технічних університетів у галузі управління до професійного іншомовного спілкування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,47 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Підготовка майбутніх фахівців технічних університетів у галузі управління до професійного іншомовного спілкування


Історичні умови розбудови нашої незалежної держави супроводжуються не тільки кардинальними змінами в її соціально–економічній системі і впровадженні ринкових принципів функціонування національної економіки, але й у докорінному перегляді основ суспільного життя і відносин у соціумі. Необхідність остаточного подолання соціально-економічної кризи, в якій продовжує перебувати Україна, створення умов для забезпечення її сталого розвитку з тенденціями інтеграції у світовий і, насамперед, європейський економічний, правовий та культурний простір, вимагає комплексного розв’язання сукупності складних завдань. За таких умов зростає роль формування відповідної парадигми сучасного керівника у процесі професійної підготовки фахівців, здатних реалізувати себе у сфері управлінської діяльності.
Державна національна програма “Освіта” визначає стратегічні завдання реформування освіти в Українській державі, його пріоритетні напрямки, основні шляхи і принципи реалізації. Вища освіта визначається у документі як така, що покликана сприяти формуванню інтелектуального потенціалу нації, всебічному розвитку особистості як найвищої цінності суспільства. Глобальні зміни суспільно-політичних та економічних відносин, несформованість ринку праці потребують подальшого розвитку системи вищої освіти на нових законодавчих та методологічних засадах, досягнення принципово нового рівня якості підготовки фахівців. Вищій школі, з одного боку, необхідно враховувати соціально-економічне замовлення на фахівця з вищою освітою і в цьому розумінні постійно звіряти свої кроки з розвитком суспільства, оцінювати ефективність своєї роботи насамперед по конкурентоспроможності своїх випускників. З другого боку вищі заклади освіти одержали змогу самостійно визначати свої завдання, що сприяє вдосконаленню системи вищої освіти в цілому.
Тривалий час у технічних ВНЗ формувався такий підхід, при якому основна увага приділялася технічним дисциплінам, тоді як суспільствознавчі та гуманітарні навчальні дисципліни вважалися другорядними. Не заперечуючи прагматичних здобутків такого підходу до технічної освіти, слід зауважити, що недостатньо враховувався той факт, що студенти вищих технічних закладів – це майбутні керівники виробництва, і головними проблемами, які постануть на їхньому шляху, будуть проблеми роботи з людьми, а не тільки прийняття технічних рішень. Крім того, слід мати на увазі, що вузькоспеціальна підготовка старіє так само швидко, як обладнання, наукові методики, технології. А соціологічні опитування показують, що лише 15 відсотків успіху керівника залежить від його інженерно-технічної виучки, решта ж – від його вміння спілкуватися з колегами, від його особистих якостей та здібностей керувати людьми [1].
Водночас не можна враховувати, що технічні системи, вся техноструктура сучасного суспільства включені в певну екосоціальну систему і впливають відповідним чином на природне та соціальне оточення людини. Нарешті, природа управлінської праці така, що вона торкається багатьох соціально-економічних, соціально-політичних, моральних, естетичних проблем функціонування виробничого колективу. Тому сьогодні цінуються такі якості професійної підготовки управлінця, як уміння встановлювати контакти з людьми, мистецтво спілкування, здатність досягати поставлених цілей, компетентність, творчість, організаторські здібності, аналітичне мислення. Підготовка такого фахівця – нагальне завдання технічного університету і має вестися в синхронному процесі і взаємодії трьох складових: спеціально-професійної, фундаментально-дослідницької та гуманітарної. Саме життя вимагає від студента, майбутнього керівника, глибоких знань не лише з фундаментальних загальнонаукових, технічних, технологічних дисциплін, а й з гуманітарних, зокрема з іноземної мови. Саме тому система гуманітарної підготовки в технічному університеті має бути побудована на чітких методологічних засадах, максимально враховувати і особливості сучасного моменту, і перспективи історичного розвитку Української держави, суспільства, економічного ладу в Україні та науково-технічного прогресу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Підготовка майбутніх фахівців технічних університетів у галузі управління до професійного іншомовного спілкування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок