Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Комп’ютерне моделювання як інноваційний метод навчання у вищій школі

Комп’ютерне моделювання як інноваційний метод навчання у вищій школі

Назва:
Комп’ютерне моделювання як інноваційний метод навчання у вищій школі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,13 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Комп’ютерне моделювання як інноваційний метод навчання у вищій школі


Одним з інноваційних методів навчання майбутніх соціологів є застосування навчальних комп’ютерних моделей. Комп’ютерне моделювання в соціології використовується як засіб розробки і перевірки соціологічних теорій, вимірювання соціальних явищ, визначення принципів і закономірностей будови і функціонування соціальних процесів, систем і їх прогнозування, для розробки рекомендацій щодо управління різними соціальними явищами, процесами, системами. Цей напрям у соціології зараз бурхливо розвивається [1; 3; 5].
Мета нашого дослідження – опис основних напрямів розробки комп’ютерних моделей у соціології, вибір та обґрунтування програмних засобів для створення й аналізу навчальних моделей, пропонування шляхів навчання майбутніх соціологів комп’ютерного моделювання.
Комп’ютерні моделі в соціології поділяють на кілька класів: засновані на класичній або комп’ютерній соціологічній теорії; засновані на попередньому емпіричному аналізі зібраних даних, без зв’язку з певною теорією; моделі з інших галузей знання, наприклад, клітинні автомати, нейронні мережі, моделі детермінованого хаосу тощо [1; 4].
Для розробки комп’ютерних моделей використовуються такі підходи: 1) програмування комп’ютерної моделі мовами програмування (C++, DELPHI, LISP, PROLOG) та мовами моделювання (Smalltalk, Tcl і Тк, MIMOSE та ін. ); 2) використання спеціалізованих стандартних комп’ютерних оболонок для побудови комп’ютерних моделей і проведення імітаційного моделювання (SWARM, CORMAS, SDML); 3) використання засобів імітаційного моделювання, включених до стандартних математичних комп’ютерних систем, наприклад, MATLAB, MATHEMATICA і т.д.; 4) застосування спеціалізованих комп’ютерних систем для побудови й навчання “нейронних мереж” і проведення моделювання, наприклад, NeuroSolution, NeuroShell [4; 5].
Останнім часом у соціології намітився перехід від математичних чисельних моделей до моделей мультиагентних систем. Головним поняттям таких систем є штучне суспільство (Artificial Society) [6]. Штучне суспільство є мультиагентною системою. Як агент у ньому можуть виступати індивіди, організації та інші об’єкти. Кожен агент має можливість приймати індивідуальні рішення та обирати дії, має неповну інформацію або можливості та здібності вирішувати проблеми і, таким чином, – обмежену точку зору. Немає ніякого глобального управління. “Агенти” відносно автономні й децентралізовані, взаємодії між “агентами” паралельні й асинхронні.
Для навчання студентів-соціологів основ комп’ютерного моделювання мультиагентних систем, побудови й аналізу навчальних моделей нам видається перспективним застосування середовища програмування NetLogo [2; 3]. Питання комп’ютерного моделювання можуть знайти віддзеркалення в одному з розділів курсу “Кількісні методи в соціології”.
NetLogo є продовженням мови Лого, створеної ще в 1968 році в США. Мова Лого набула значного поширення та популярності завдяки роботам С.Пейперта, зокрема його книзі “Переворот у свідомості: діти, комп’ютери і плідні ідеї”. У вісімдесяті роки Logo і LogoWriter були встановлені в США на кожному четвертому шкільному комп’ютері. Мова так і не була гідно оцінена. Як уважають деякі дослідники, трагедія Лого полягала в тому, що інструктори, які навчали 7-річних дітей Лого, ніколи самі не володіли повністю можливостями цієї мови.
У середині 90-х років під керівництвом М.Різника був розроблений продукт StarLogo, у якому діяло безліч черепашок. Продукт був націлений саме на вивчення закономірностей і феноменів, до яких залучено безліч агентів. Наприкінці 90-х від StarLogo відокремився проект NetLogo, що успадкував багато властивостей StarLogo. На відміну від StarLogo, орієнтованого на вчителів, продукт NetLogo більше тяжіє до дослідницької аудиторії і викладачів ВНЗ.
У традиційній мові Лого учні дають інструкції одному виконавцеві – черепашці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Комп’ютерне моделювання як інноваційний метод навчання у вищій школі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок