Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Вплив занять у спортивних секціях на моральну вихованість студентської молоді

Вплив занять у спортивних секціях на моральну вихованість студентської молоді

Назва:
Вплив занять у спортивних секціях на моральну вихованість студентської молоді
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,10 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Вплив занять у спортивних секціях на моральну вихованість студентської молоді


Актуальність проблеми виховання студентської молоді визначається насамперед новими завданнями, поставленими державою перед українським народом, – готувати підростаюче покоління до активної участі в управлінні господарськими, політичними й суспільними справами своєї країни.
Вихованість як властивість особистості, що характеризується сукупністю сформованих соціально значущих якостей, в узагальненій формі відносин людини до суспільства й колективу, до праці, до людей, до самої себе становить великий інтерес. Будучи складною властивістю особистості, вихованість інтегрує культуру поведінки, що характеризує повсякденні форми вчинків, етикет, дотримання правил поведінки в регламентованій формі й манери поводження. Це показник ефективності навчально-виховного процесу. Вихованість молоді виявляється постійно в повсякденному поводженні, в конкретних вчинках і справах, у висловлюваннях. Характеризується вихованість показниками (набором суспільно значущих якостей особистості), що відображають якісний бік вихованості. Кожний такий показник слугує узагальненим критерієм оцінки наявності в молоді відповідної якості. Метою наших досліджень було вивчення впливу занять у спортивних секціях на моральну вихованість студентської молоді. Адже моральна вихованість є важливим напрямком роботи, спрямованої на всебічний і гармонійний розвиток особистості. Вона обіймає всі види виховання, визначаючи людину як суспільного суб’єкта, що характеризується активною позицією в засвоєнні й прояві соціальних вимог, тому підвищення ефективності морального виховання в сучасних умовах є важливою передумовою успішного здійснення виховання в цілому.
Виділення моральної вихованості у спеціальний об'єкт дослідження пояснюється глибоким взаємозв'язком соціальних, психологічних та педагогічних закономірностей розвитку особистості. З педагогічної точки зору необхідність виділення моральної вихованості обумовлена тим, що наукова організація виховного процесу вимагає постійного зворотного зв'язку – інформації про реальні результати педагогічного впливу, про тенденції в темпах розвитку молоді.
Виявлення моральної вихованості студентської молоді в реальному виховному процесі вимагає розв’язання цілої низки завдань: виділення конкретних показників морального розвитку студентської молоді, пошук шляхів найбільш ефективної й доступної оцінки морального світу особистості, отримання інформації про особливості й результати морального формування на певному етапі розвитку особистості, планування на цій основі виховної роботи з коригування того чи іншого показника моральності в конкретної людини, систематичний облік досягнутих результатів, аналіз ефективності проведеної роботи й науково обґрунтоване планування виховної діяльності.
Враховуючи, що головним завданням незалежної правової держави є формування всебічно підготовлених людей, а однією з провідних передумов успішного виховання є суспільне середовище, нами для вирішення поставленої мети застосовано комплексний підхід, продиктований новими завданнями ідеологічної та виховної роботи серед студентської молоді. Але комплексний підхід до виховання вимагає не лише загальних умов соціального життя суспільства в цілому, але й особливостей конкретного мікросередовища, що оточує студентів. Ним є спортивні секції – потужний засіб морального виховання. Будучи складовою рисою особистості, вихованість інтегрує культуру поведінки, що характеризує повсякденні форми вчинків, етикет, дотримання правил поведінки в регламентованій формі.
Враховуючи, що спортивні секції мають не лише навчати та розвивати фізичні якості молоді, а й виховувати [1], викладачі кафедри фізичного виховання Бердянського державного педагогічного університету, керівники спортивних секцій планують свою роботу в поєднанні з вихованням високих моральних якостей студентів, що так необхідно майбутнім учителям, аби вони в подальшому були готові до морального виховання підростаючого покоління.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Вплив занять у спортивних секціях на моральну вихованість студентської молоді

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок