Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Формування навичок швидкого, правильного, свідомого та виразного читання

Формування навичок швидкого, правильного, свідомого та виразного читання

Назва:
Формування навичок швидкого, правильного, свідомого та виразного читання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,40 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат з педагогіки
Формування навичок швидкого, правильного, свідомого та виразного читання


План.
Вступ
Методи і прийоми навчання швидкого читання.
Навчання правильного читання.
Усвідомлення прочитаного тексту.
Виразність читання.
Список використаної літератури
Додатки
Вступ.
Навчити дітей добре читати – одне із най важливіших завдань школи.
В.О. Сухомлинський зазначив, що без високої культури читання немає ні школи, ні справжньої розумової праці, що погане читання – ніби брудне вікно, крізь яке нічого не видно.
Виробити в учнів уміння самостійно поповнювати свої знання можливо лише тоді, коли вчитель навчить кожного з них (навіть того, хто має уповільнене мислення, обмежені здібності) читати свідомо, швидко, правильно. А коли зникне поскладове читання взагалі, помилки стануть одиничними, а темп читання наблизиться до темпу розмовної мови, тоді можна починати роботу над виразністю, що і є кінцевою метою навчання читати вголос.
1. Методи і прийоми навчання швидкого читання.
Протягом першого року учні в основному навчаються читати вголос, свідомо, правильно, плавно, по складах переходячи в кінці року на читання цілими словами. Закладаються у цей час і початки виразного читання, особливо знайомого тексту.
Швидкість є однією з якостей читання, яка забезпечує усвідомлення тексту. Занадто швидке читання і занадто повільне читання заважає усвідомленню. При швидкому читанні мозок дитини не встигає схопити зміст у цілому. А повільне читання призводить до того, що учень забуває прочитане, не може усвідомити речення, весь текст, бо частини змісту випадають з його пам’яті.
За надто швидке і повільне читання не дає можливості іншим учням стежити за читанням свого товариша, призводить до того, що клас в цілому по суті не працює.
У позакласний час з учнями організовую інсценізацію творів. Ця робота їм дуже подобається. Діти читають свої ролі, інколи майже в двічі швидше ніж твори в класі. При чому швидкість відповідає характеру персонажів, сприяє кращому усвідомленні твору в цілому.
Сформувати навички читання вголос допомагає система прийомів і вправ, що вдосконалюють здорове сприймання і вимову. Ці вправи спрямовані на розвиток зіркості до буквеного складу, слова тобто правильність читання, і, на збільшення „поля читання”, тобто на розвиток його швидкості.
Для виховання зіркості варто добрати слова з читаного на уроці тексту й поняття з незначною відмінністю в буквеному складі. Учням пропонують прочитати ці слова і пояснити різницю в їх написанні і значенні.
Для розширення „поля читання” раджу скористатися методом моментального зорового сприйняття, який, до того ж дає можливість сповнити лексичний запас дитини. Виготовляю картки зі словами різного буквеного складу, зображені друкованим шрифтом.
Наприклад:
І. Набори карток з односкладовими словами.
1. з двох літер: ау, уа, ои;
2. з трьох літер: мак, рак, лак;
3. з чотирьох букв зі збігом двох приголосних у кінці: вовк, банк;
4. з чотирьох букв зі збігом двох приголосних на початку: стіл, кран;
5. з п’яти букв зі збігом трьох приголосних на початку: стриж, згриз.
ІІ. Набори карток з двоскладовим словами.
ІІІ. Набори карток з трискладовими словами.
ІV. Набір карток з багатоскладовими словами.
Кожна картка показується класу протягом 1 секунди. На вправу відводиться до 1 хв.: 10с. на читання 10 слів, а решту часу на перевірку прочитаного.
У багатьох людей артикуляційний апарат нерозвинутий, говорять вони тихо, невиразно. Тому на кожному уроці вивчаю скоромовки. Скоромовки підбираю на кожну букву алфавіту.
Для вдосконалення вимови необхідно систематично практикувати вправи з розвитку мовлення учнів. Погане мовлення породжує нерозбірливе читання, що знижує рівень розуміння прочитаного.
Практикую:
промовляння голосних у різних сполученнях:
і-й, е-і, а-е, и-у, і-а-е, и-е-і;
- голосних з приголосними: ри-ир, тр-три, тр-ра
- „біг по дорожці”: ши-ша-шо-шу-ше-ші; дже-джо;
вимови складів: пошепки-повільно-швидко: ла-ра-ру-ло, рі-ре-ли-лу, ре-лі-ри-ла; ри-ло-ра-лі;
Щоб підготувати молодших школярів до швидкого читання, необхідно практикувати вправи на збільшення „кута зору”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Формування навичок швидкого, правильного, свідомого та виразного читання

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок