Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Громадське виховання у школі

Громадське виховання у школі

Назва:
Громадське виховання у школі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,72 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Громадське виховання у школі


Звертаюся до Вас словом: друзі, бо де ми не жили б по широкому світі, лучить нас спільне, велике завдання: виховувати українських дітей. Наш учительський стан – це не просто звання: це велике покликання й обов,язок.. Для успішного його виконання, треба повного напруження усіх наших людських сил, а треба й помочі, звідкіля її лиш можна одержати. Один із дуже успішних таких засобів - це наше спілкування, обмін своїми мріями та описами труднощів, власне понад простори та різні умовини, в яких приходиться працювати нам для тієї самої мети. Почуття спільноти піддержує!
Ото ж поговоримо про те, що нас усіх заторкає й хвилює.
Дзвінок! Входимо у клас і перед нами у лавках рівні ряди дитячих голівок. Стараємося відмітити їх вигляд, получити з іменами, спостерегти різниці у поведінці та поставі кожного. Встановити наше особисте відношення до кожного з них: тепле, приязне – та відчути наше зобов,язання супроти сподівань їх батьків і самих жє дітей.
Усвідомляємо собі, що час, коли, саме нам приходиться виховувати саме цих дітей – особливо переломний та важкий. Не говоримо тут про труднощі нашого щоденного побуту, зв,язані із загальною економічною скрутою – хоч це тема з немало болючих. Тут поговоримо про духовну ситуацію нашого народу, про те, як нам виховати саме в ній нашу дітвору, щоб відповісти вимогам сьогодення, а що важливіше – вимогам завтрашнього дня. Нам же ясно, що “завтра” Української Держави буде в руках оцих зворушливо-безжурних дітей, які сьогодні заселяють наші класи.
Первісне і одвічне завдання школи – бути джерелом знань. Передати дітям як найбільше досвіду попередніх поколінь, зорієнтувати їх правдиво у житті та їх місці у ньому.
Тут натрапляємо на величезну різницю між цими вимогами до вчителя за минулого, тоталітарного режиму, і сьогодні. У минулому, впродовж вже трьох поколінь, правда була стандартно запрограмована і забезпечена у приписаних підручниках. Правдивість того, що діти чули, не лежала на сумлінні вчителя – бо він мусів повинуватися. І так закріплювалася у свідомості дітей казка про “спільну колиску трьох слов,янських народів”, про неповноцінність українства та його необхідну залежність від “старшого брата”, про шкідливу ролю Церкви в житті народу. Замовчувалися, або ж не славилися світлі постаті нашого минулого, давнього а тим більше недавнього. Навіть із безпрісного, найвищого вислову українства, Тараса Шевченка, робили атеїста, ідеолога рабства, носія ідей ворожих нашій волі й самобутності.
Ще гірше – у слова, які самі по собі означають позитивні вартості: дружба, чесність, вірність, чуйність – вкладали поняття, які ніяк їм відповідали. Що ж можна сказати про “дружбу народів”, “чесність чекістів”, “ чуйність на потреби народу номенклатурних апаратчиків”!? Наслідки цього господарювання людськими переконаннями та долями ми відчуваємо на собі і до сьогодні. “Чорнобиль”- їм спільна назва, на все лихо екологічне, і, що гірше, духовне. Тому й так невимовно важко двигнутися нам із колін.
Отже є з чого очищувати свідомість наших дітей, є чим наповнювати їх молоді серця. Вони мають знати правду про тристалітнє намагання північного сусіда- знищувати та знецінювати все що українське, про мільйони жертв ГУЛАГ-у, рострілів, про знищену нашу інтелектуальну вищу вертсву та три голоди, невідомі досі в історії світу. Про замінювання достойних господарів – носіїв народньої гідності й традицій, у колгоспних наймитів, про насильну, піддержувану терором русифікацію, яка триває і до сьогодні. І з другого боку треба їм відновити пошану до Панька Куліша, Маркіяна Шашкевича (священика, так!), Симона Петлюри, героїв Крут, Базару, отця Августина Волошина, Олени Теліги, Василя Стуса і не перечислиш їх. Можливо, що й у Ваших вухах ці імена та події звучать дещо незвично. Та вони були нерозривною частиною української дійсности, українського змагання за своє життя. Щоправда, небагато сьогодні джерел, з яких навіть ми самі могли б дізнатися всю правду, що передавати її дітям – але ці джерела таки існують – їх можна при добрій волі роздобути.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Громадське виховання у школі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок