Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Формування культури особистості у молодших школярів засобами англійської мови

Формування культури особистості у молодших школярів засобами англійської мови

Назва:
Формування культури особистості у молодших школярів засобами англійської мови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,76 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 37.032
Слободенюк О.О., Миколаївський державний університет ім. В.О. Сухомлинського
Слободенюк Олена Олексіївна - викладач кафедри філологічних дисциплін Миколаївського державного університету ім. В.О. Сухомлинського. Коло наукових інтересів - методика викладання іноземної мови у початкових класах.
Формування культури особистості у молодших школярів засобами англійської мови
У статті розглядаються проблеми формування особистості молодших школярів та роль вивчення англійської мови у цьому процесі. Згідно із сучасними гуманістичними тенденціями початковій школі відводиться важлива роль у реформуванні системи освіти. Процес викладання англійської мови в молодших класах має широкі можливості для вирішення проблем морального, культурно-естетичного, фізичного виховання молодших школярів, їх психічного і соціального розвитку.
The article deals with the problems offormation of the primary pupil's personality and the role of the English lessons in this process. According to the modern humanist tendencies primary school is given an important part in the reform of the educational system. The process of teaching English to junior pupils has wide opportunities for solving the problems of moral, cultural, aesthetic, physical education of Сучасні умови розвитку нашого суспільства ставлять нові завдання щодо проблем реформування освіти. Освіта як суспільна функція має реагувати на зміни в суспільстві, позитивно впливати на його розвиток. Здобуті знання є рушійною силою прогресу. У цьому розумінні зміни в освіті є не лише наслідком, а й особливою умовою подальшого суспільного розвитку. Новий етап розвитку цивілізації, посилення людинотворчої місії істотно змінюють наші уявлення про мету і цінності освіти: "збільшення виняткової уваги до внутрішнього світу особистості, поєднаної із соціологічною рефлексією" [3]. З огляду на сказане визначаються нові пріоритетні напрями діяльності школи - становлення людини культури, гуманістично спрямованого суб'єкта життя. І гуманістична педагогіка В.О. Сухомлинського має стати животворним джерелом розвитку теорії та практики виховання людини нового покоління.
Теоретичні ідеї і практичний досвід В.О. Сухомлинського з проблем формувань духовної культури особистості активно досліджуються сучасними науковцями і знаходять творче впровадження на різних етапах і напрямах організації навчально-виховної роботи. При цьому всебічний розвиток особистості розглядається як система, основними складовими якої є розумове виховання, моральне виховання, трудове виховання, естетичне виховання, фізичне виховання [10]. І успіх педагогічного управління всебічним розвитком особистості, як це довів і науково обґрунтував В.О. Сухомлинський, полягає саме у взаємодії всіх складових усього процесу.
Щодо початкової ланки середньої освіти, їй приділяється велика увага, тому що саме цей вік є особливо сприятливим для педагогічного впливу. Теоретичні питання проблеми формування культури особистості у молодших школярів знайшли відображення у багатьох наукових працях. Привертають увагу дослідження з теорії і методики навчання і виховання молодших школярів А.М. Богуш, в яких розглядається і психологічна основа цього процесу; І.Д. Бех розробляє ідеї особистісно орієнтованого навчання, принципам організації особистісно орієнтованого навчання; особливостям розвитку молодших школярів присвячені дослідження І.С. Якиманської. Методисти М. Вашуленко, О. Коваленко, О. Савченко та інші дослідники, а також вчителі- практики діляться своїми надбаннями з організації методичної роботи за ідеями В.О. Сухомлинського на уроках в початковій школі. При цьому уроки іноземної мови розглядаються головним чином з точки зору формування фонетичних, граматичних і лексичних умінь і навичок. Адже саме загальноосвітні уміння і навички є пріоритетом в початковій школі. Але слід пам'ятати, що зміст початкової освіти має ще одну істотну особливість: до нього додаються принципово нові компоненти, такі як досвід творчої діяльності, досвід емоційно- ціннісного ставлення до навколишнього світу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Формування культури особистості у молодших школярів засобами англійської мови

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок