Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Моральний зміст феномену влади

Загрузка...

Моральний зміст феномену влади

Назва:
Моральний зміст феномену влади
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,86 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему
Моральний зміст феномену влади


Розгляд феномену влади, його значення і роль в соціальному житті держави, людини являє собою актуальну тему за ситуації сучасного перетворення вітчизняної моделі соціального управління.
Зміни суспільних відносин, з одного боку, і соціально – економічних умов, з іншого, висувають до керівників всіх інституцій освіти вимоги не тільки щодо уміння розпоряджатися владою і здатності утримувати її у своїх руках, але і необхідності наявності в суб’єктів управління специфічних особистісних прагнень, що створюють передумови успішної реалізації відзначених умінь і здібностей.
Розгляд влади як глобального явища, властивого і природі, і людському суспільству, має давню традицію в історії суспільної думки. Ще Аристотель висловлював думку, що початок володарювання і підпорядкування має універсальний прояв, а відносини влади – природну зумовленість одних людей підкорятися, а інших – панувати.
Коли у людини є тільки один варіант вибору, вона робить цей вибір сама. При двох альтернативах вибору зростає кількість імовірних помилкових рішень. При n–кратній альтернативі у людей виникає так багато варіантів вибору, що вони не можуть ефективно приймати рішення. Вони бажають, за висловом Е.Тоффлера, аби рішення приймалися іншими, а вони йому підкоряться.
Р.Стейсі [122] зауважує, що існування керівників виправдане потребою реагувати на нестабільність, неврівноваженість, непорозуміння та безлад.
Саме поняття влади*, утім, як і суміжні з ним поняття – авторитету, панування, впливу, сили і т.п., відноситься до числа тих багатомірних категорій соціального знання, на які претендують філософія, політологія, соціологія, психологія, етика, право...
Класична теорія державного управління за Аристотелем та Платоном [112] передбачає п’ять складових державної влади, і, відповідно, стільки ж складових державного управління:
1) концептуальна влада – вирішує визначення чинників, що впливають на суспільство, формування концепції (парадигми) управління для досягнення цілей суспільства;
2) ідеологічна (політична) влада – впорядковує державну концепцію та пропагує її своїм громадянам;
3) законодавча влада – підводить під державну концепцію юридичні основи, визначає правові процедури та регламенти запровадження цієї концепції;
4) виконавча влада – запроваджує державну концепцію до реалій життя, спираючись на юридичні закони, моральні засади та традиції;
5) судова влада – слідкує за дотриманням законності в житті суспільства.
М.Вебер виокремив три типи влади: 1) влада узаконеної традиції; 2) харизматична влада; 3) влада закону Марк Е.Генсон. Керування освітою та організаційна поведінка/Пер.з англ. Х.Проців – Львів: Літопис, 2002. – 384с., С.28
.
Пізніше дослідники Дж.Фреч і Б.Рейвен J. R. P.French, Jr. and B. H. Raven. The Bases of Social Power//Studies in Social Power, D.Cartwright, ed. Ann Arbor: Uni. of Michigan Press, 1959.
виділили п’ять типів влади: законна влада, влада винагороди, примусу, досвіду, зв’язків і посилань на інших людей.
Владу можна розглядати і під таким кутом [65]:
Влада, в основі якої – вольовий примус (директор, педагог впливає на підлеглих під страхом покарання).
Влада, що грунтується на заохоченні (впроваджується система заходів щодо матеріального і морального стимулювання).
Експертна влада (колеги, учні високо оцінюють фахову компетентність керівника).
Влада прикладу (підлеглі шанують керівника як особистість і спеціаліста, намагаються в усьому бути схожими на нього).
Законна влада (високий офіційний статус керівника надає йому право видавати розпорядження).
Харизматична влада – це влада, побудована не на логіці, не на давній традиції, а на силі особистих якостей або спроможностей лідера. Влада прикладу або харизматичного впливу визначається ототожненням виконавця з лідером або потяг до нього, а також потребою виконавця в приналежності і повазі.
Прикмети харизматичної особистості: нестримний обмін енергією; солідна зовнішність; незалежність характеру; гарні риторичні можливості; сприйняття захоплення своєю особистістю; гідна й упевнена манера поведінки.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Моральний зміст феномену влади

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок