Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Модель процесу вивчення курсу «Історія педагогіки» з використанням мультимедійної енциклопедії

Загрузка...

Модель процесу вивчення курсу «Історія педагогіки» з використанням мультимедійної енциклопедії

Назва:
Модель процесу вивчення курсу «Історія педагогіки» з використанням мультимедійної енциклопедії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,97 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Модель процесу вивчення курсу «Історія педагогіки» з використанням мультимедійної енциклопедії


Інтелектуальному потенціалу держави, який відповідав би світовому рівневі, необхідні спеціалісти з розвинутими власними творчими, дослідницькими здібностями, котрі володіють методологією пізнання, науковими методами самостійного розв’язання дослідницьких педагогічних завдань, обізнані новітніми педагогічними та інформаційними технологіями як у вітчизняній, так і зарубіжній теорії і практиці шкільної освіти [5, с. 2].
Йдеться про принципово нові виховні цілі, що передбачають досягнення сучасних рівнів освіченості окремої особистості та суспільства в цілому. Вищій педагогічний школі в цьому плані відводиться особлива роль, оскільки саме вона покликана підготувати педагогічні кадри для загальноосвітньої, професійної i вищої школи на рівні сучасних вимог суспільства. Основна мета полягає в підготовці педагога, здатного забезпечити всебічний розвиток особистості, формування її розумових, фізичних i естетичних здібностей, високих моральних якостей, збагачення на цій основі інтелектуального, творчого та культурного потенціалів суспільства.
Освіту можна вважати спрямованою на забезпечення інтересів особистості, якщо вона спроможна розв’язати такі завдання, як: гармонізувати відношення людини з природою шляхом усвідомлення сучасної наукової картини світу; стимулювати інтелектуальний розвиток i збагачення мислення, творчості шляхом засвоєння сучасних методів i засобів наукового пізнання; домогтися успішної соціалізації людини через занурення її в культуру, в тому числі, техногенну, а також комп'ютеризоване середовище; навчити людину жити, створити умови для її безперервної освіти в умовах насиченого активного інформаційного середовища; надати можливості для набуття широкої базової вищої освіти, яка дозволить достатньо швидко перемикатися на суміжні галузі професійної діяльності.
Відповідно до концепції розвитку освіти, чинних законодавчих, нормативних документів про правила і вимоги здобуття освіти, організації навчально-виховного процесу в закладах освіти, зокрема, законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про вищу освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про позашкільну освіту»; Указу Президента України «Про затвердження інтеграції України до Європейського союзу»; Національної Доктрини розвитку освіти; Концепції інформатизації і комп’ютеризації освіти і т. ін., інформатизацію навчання визначено як глобальний і пріоритетний напрям удосконалення змістових і операційно-діяльнісних компонентів освіти для реалізації всіх її стратегічних та поточних завдань.
Проблема застосування інформаційних технологій у навчанні активно досліджується у нашій країні протягом багатьох років. Проводяться експерименти щодо визначення функцій, які можуть бути покладені на інформаційні технології у навчальному процесі (В.П. Андрущенко, Г. Балл, Н.Р. Балик, І.Є. Булах, Ю.Р. Валькман, Р.С. Гуревич, А.М. Гуржій, А. Довіяло, А. Єршов, М.І. Жалдак, В.Г. Житомирський, Ю.О. Жук, О.Ю. Комісарова, О.І. Ляшенко, Ю.І. Машбиць, В. Монахов, Ю.С. Рамський, М.Л. Смульсон, О.В. Співаковський, Н.Д. Угринович та ін.); досліджуються особливості діяльності та спілкування «педагог-учень» з використанням інформаційно-комунікаційних технологій (А.В. Брушлинський, Т.Б. Габій, А.М. Матюшкін, Є.І. Машбиць, О.К. Тихомиров та ін.); питання інформатизації загальноосвітньої та вищої школи досліджували В.Ю. Биков, Б.С. Гершунський, С.У. Гончаренко, Р.С. Гуревич, М.І. Жалдак, Ю.О. Жук, В.М. Касаткін, Ю.О. Комісарова, Ю.І. Машбиць, В.С. Михалевич, Н.В. Морзе, Й.А. Ривкінд, П.В. Стефаненко, О.В. Співаковський та ін.; створюються теорії навчання з використанням інформаційних технологій, розроблюються і впроваджуються комп’ютерно-орієнтовані методики навчання. Але в Україні, незважаючи на тривалий період дослідження проблем комп’ютеризації освіти, мало розглянутими залишилися проблеми застосування інформаційних технологій у навчальному процесі професійної підготовки спеціалістів, тобто в системі вищої школи.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Модель процесу вивчення курсу «Історія педагогіки» з використанням мультимедійної енциклопедії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок