Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ВИВЧЕННЯ РЕЛІГІЇ В ШКОЛІ І ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ТОЛЕРАНТНОСТІ

Загрузка...

ВИВЧЕННЯ РЕЛІГІЇ В ШКОЛІ І ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ТОЛЕРАНТНОСТІ

Назва:
ВИВЧЕННЯ РЕЛІГІЇ В ШКОЛІ І ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ТОЛЕРАНТНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,68 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 23/28: 615.015: 371.32
Ханстантинов В.О.
ВИВЧЕННЯ РЕЛІГІЇ В ШКОЛІ І ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ТОЛЕРАНТНОСТІ
Стаття присвячена проблемам вивчення релігії в школі. Проаналізовано формування толерантності в контексті релігієзнавчої освіти учнів.
Ключові слова: школа, освіта, релігія, толерантність.
Статья посвящена проблемам изучения религии в школе. Проанализировано формирование толерантности в контексте религиоведческого образования учеников.
Ключевые слова: школа, образование, религия, толерантность.
The article is devoted to the problems of study of religion at school. Forming of tolerance is analysed in the context of mUg^s education at school.
Key words: school, education, religion, tolerance. Розвиток якостей толерантної особистості засобами освіти - це одне із важливих її завдань, що об'єктивно постає у процесі зміцнення в нашому суспільстві демократичних засад, цінностей плюралізму, яка готує молодь до самостійної продуктивної життєдіяльності в умовах світу, що глобалізується. Неабиякої актуальності останніми роками набула проблема формування культури толерантності молодої особистості у зв'язку з вивченням курсів релігієзнавчого спрямування, зокрема, християнської етики та культури.
Різних аспектів даної проблеми у своїх дослідженнях торкалися такі вчені, як І. Бех, О. Сухо- млинська, М. Кудряшова, Т. Седих, Т. Длінна, М. П'ятак, О. Гузик, И. Лавриченко, І. Понкін. Практичним досвідом викладання курсу християнської етики ділилися на сторінках періодичних педагогічних виданнях М. Боєчко, Г. Самолюк, Л. Метлицька, Л. Хабайлюк, О. Голубець та інші. В той же час ще недостатньо висвітлене питання чіткого розмежування змісту власне релігійного і релігієзнавчого компонентів, розвитку толерантності у процесі ознайомлення з навчальним матеріалом.
Метою даної статті є розгляд співвідношення релігійного та релігієзнавчого компонентів освіти в контексті реалізації одного із виховних її завдань - формування толерантної особистості.
Важливою прикметною рисою трансформації системи освіти всієї постсоціалістичної доби є, в тому числі, зміна світоглядної парадигми змісту дисциплін суспільно-гуманітарного циклу. На рівні державної політики цей стан освіти закріплений Указом Президента України від 21 березня 2002 року № 279 «Про невідкладні заходи щодо остаточного подолання негативних наслідків тоталітарної політики колишнього СРСР стосовно релігії та відновлення порушених прав церков і релігійних організацій». Це дозволило освітянам не лише ознайомлювати учнів із раніше невідомими або табуйованими колишньою владою матеріалами, але й водночас поставило перед ними як невідкладне питання, як вміло оперувати з ними та коректно викладати їх, як застосовувати властивий їм виховний потенціал для розвитку особистості учня, розуміючи при цьому, що школа є далеко не єдиним джерелом інформації і впливу на його свідомість.
Опираючись на попередній досвід факультативного викладання предметів релігієзнавчого спрямування, накопичений у ряді областей, починаючи з 2005-2006 н. р. з шостого класу у школах України запроваджується курс «Християнська мораль та етика». Інститутом проблем виховання АПН України були розроблені Концептуальні засади вивчення предметів духовно-морального спрямування в загальноосвітніх навчальних закладах» [1]. Необхідність запровадження їх пояснювалася корозією духовних цінностей, занепадом моралі й культури, меркантилізацією життя і пропагандою насилля. Однією з цілей вивчення предметів духовно-морального спрямування було названо «формування шанобливого ставлення до носіїв відмінних від власної культури і традицій, уміння жити і творити в сучасному полікультур- ному та поліконфесійному глобалізованому світі, готовності поважати право кожного на свободу совісті» [2, с. 13], тобто формування культури толерантності.
Зазначене завдання набуває особливої актуальності з огляду на те, що українське суспільство є поліконфесійним. За часів незалежності відбулося стрімке зростання кількості релігійних організацій усіх конфесійних напрямів, коли незважаючи на свій «переважно загальнодекларативний характер» [3, с.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: ВИВЧЕННЯ РЕЛІГІЇ В ШКОЛІ І ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ ТОЛЕРАНТНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок