Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Сучасні підходи до викладання курсу „педагогіка” у вищому закладі освіти

Загрузка...

Сучасні підходи до викладання курсу „педагогіка” у вищому закладі освіти

Назва:
Сучасні підходи до викладання курсу „педагогіка” у вищому закладі освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,77 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Сучасні підходи до викладання курсу „педагогіка” у вищому закладі освіти


Професійна підготовка педагога (вихователя дошкільного закладу, вчителя загальноосвітньої середньої школи та позашкільних навчально-виховних закладів, викладача вищої школи) завжди являв собою предмет посиленої уваги держави, суспільства і науки. Це зумовлено тим, що серед соціальних інститутів освіта займає одну з провідних позицій, оскільки від неї значною мірою залежить добробут людини, рівень культури і духовності суспільства, темпи економічного, науково-технічного і соціального прогресу.
У сучасних умовах діяльність педагога наповнюється новим змістом, зумовленим переходом від індустріального до постіндуст-ріального, тобто високотехнологічного інформаційного суспільства, в якому якість людського потенціалу, рівень освіченості й культури всього населення набувають вирішального значення для економічного і соціального поступу країни. Інтеграція і глобалізація соціальних, економічних і культурних процесів вимагають глибокого оновлення системи освіти, потребують її випереджувального характеру.
Звідси стала очевидною та обставина, що сучасна система освіти потребує фахівців нової формації – педагогів-професіоналів, здатних не тільки самостійно і обґрунтовано визначати цілі, напрямки, зміст, ефективні форми і методи педагогічної діяльності, але й брати на себе відповідальність за її результати і наслідки. Отже, професіоналізм і особистість сьогодні розглядаються як невід’ємні складові цілісної характеристики педагога.
У зв’язку з цим особливого значення набувають питання, пов’язані зі ступенем рівня професійної підготовки педагога з тими вимогами, дотримання яких зумовлено ідеями конкретно-історичного розвитку вітчизняної і світової освіти.
Вища школа як провідний соціальний інститут, що вирішує проблему професійної підготовки фахівців освітньої галузі повинна не тільки визначати і науково обґрунтувати концептуально-образну модель сучасного педагога, яка б за своєю суттю була орієнтиром, зразком для його формування й еталоном для порівняння з отриманою реальністю, але й створювати оптимальні умови, в яких би успішно здійснювалося становлення висококваліфікованого фахівця, носія найвищих досягнень вітчизняної і світової науки, культури, з відповідними світоглядними настановами та життєвими спрямуваннями, свідомо відданого обраній професії Педагога.
Соціологічні, психологічні й педагогічні дослідження останніх років свідчать про те, що успішність реалізації Державної національної доктрини розвитку освіти можлива лише за умови органічної єдності провідних структурних компонентів системи професійної підготовки фахівця освітньої галузі: навчання і виховання.
Відомо, що навчально-пізнавальна діяльність передбачає, насамперед, підготовку майбутнього педагога до кваліфікованої професійної діяльності.
Щодо виховання, то саме воно забезпечує становлення і розвиток особистості педагога – порівняно стійку і усвідомлювану систему ціннісних орієнтацій, мотивів, установок, якими він керується у ставленні до окремої людини і самого себе, до соціального і природного оточення, до обраної професії. „Кожен, хто обирає професію педагога, бере на себе відповідальність за тих, кого він буде вчити і виховувати, водночас відповідає за самого себе, свою професійну підготовку, своє право бути Педагогом, Учителем, Вихователем” [4]. Природно, що без підтримки виховання і без опори на нього навчання не може забезпечити досягнення високих результатів у підготовці педагога.
У загальній системі навчальних дисциплін вищого закладу освіти, спрямованих на професійну підготовку фахівця освітньої галузі, курс „Педагогіка” посідає провідне місце. Будуючи галуззю спеціальних знань, сформованих під впливом потреб суспільства і покликаних виконувати певні суспільні функції, а також спеціальною наукою з конкретним і тільки їй притаманним предметом дослідження, педагогіка сприяє становленню студента як суб’єкта педагогічної діяльності, його формування як особистості і як індивідуальності.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Сучасні підходи до викладання курсу „педагогіка” у вищому закладі освіти

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок