Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Теоретичні основи методики викладання математики у вищих навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації з використанням комп’ютерних продуктів навчального призначення

Загрузка...

Теоретичні основи методики викладання математики у вищих навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації з використанням комп’ютерних продуктів навчального призначення

Назва:
Теоретичні основи методики викладання математики у вищих навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації з використанням комп’ютерних продуктів навчального призначення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,50 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Теоретичні основи методики викладання математики у вищих навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації з використанням комп’ютерних продуктів навчального призначення


Відповідно до прийнятої в Україні концепції інформатизації суспільства, мета інформатизації освіти полягає у використанні нових інформаційних технологій, радикальному підвищенні ефективності й якості фахівців до рівня, досягнутого в розвинених країнах.
За своїм історичним значенням інформатизація порівнюється з індустріалізацією. Тихонов М.Ю. відзначає, що вплив інформатизації на долю людства ширше, ніж вплив промислової революції й індустріалізації, оскільки інформатизація охоплює не тільки продуктивні чинності, систему виробництва, але й духовне життя, культуру, науку, інженерно-проектувальну діяльність, по суті всі матеріальні, соціальні й духовні сфери суспільства [1].
Актуальність проблеми дослідження в першу чергу пов’язана з тим, що останнім часом накопичена велика кількість комп’ютерних продуктів навчального призначення різної спрямованості й утримання, однак не існує методики їхнього практичного використання в навчальному процесі.
До основних видів комп’ютерних інформаційних технологій відносять комп’ютерні навчальні продукти (електронні підручники та ін.), бази даних, електронні таблиці, текстові редактори й графічні редактори, Інтернет й електронна пошта, мультимедіа, гіпертекстові системи.
Методика використання на уроках баз даних, електронних таблиць, текстових і графічних редакторів, Інтернету й електронної пошти досить широко висвітлена в педагогічній і спеціальній літературі. Розроблено спеціальні курси інформаційних технологій, спрямованих на оволодіння основними навичками роботи з цими продуктами.
У той же час поки що не існує достатньо розробленої й загальноприйнятої методики викладання математики з використанням мультимедійних і гіпертекстових технологій, а також різного роду комп’ютерних навчальних продуктів.
Під терміном мультимедія (multimedia) розуміють інформаційну технологію на основі програмно-апаратного комплексу, що містить у собі комп’ютер з підключенням до нього аудіо - відеотехніки. В цьому програмному продукті об’єднані різні види інформації: текст, звук, відеофрагменти, анімацію, графічні зображення та ін.
А.І. Петренко виділив наступні ознаки мультимедіа:
інтеграція в одному програмному продукті різноманітних видів інформації: як традиційних (текст, таблиці, ілюстрації та ін.), так і оригінальних (мова, музика, фрагменти відеофільмів, телекадри, анімація та ін.);
робота в реальному часі, оскільки на відміну від тексту й графіки, статичних по своїй природі, аудіо - відеосигнали розглядаються тільки в реальному часі;
новий рівень інтерактивного спілкування „людина-комп’ютер”, коли в процесі діалогу користувач одержує більшу й різнобічну інформацію [2].
Подання матеріалу в гіпертекстовій формі, його читання й аналіз не можуть бути здійснені без спеціальних програмних засобів, що забезпечують „підтримку зв’язків”. Тому гіпертекстом часто називають як саму форму організації текстового матеріалу, так і технологію, без якої така організація не можлива.
У педагогічній літературі виділяють кілька раціональних методів навчання з використанням комп’ютерної техніки:
Словесні методи – при формуванні теоретичних знань, більш ефективні при викладанні матеріалу викладачем.
Наочні – для розвитку спостережливої діяльності й підвищення уваги до досліджуваних питань, які можуть бути підготовлені самостійно викладачем.
Репродуктивні – для формування знань і навичок, коли студенти ще не готові до проблемного вивчення певного матеріалу.
Пошукові – для розвитку самостійного мислення, творчого підходу до завдання, коли матеріал має середній рівень складності, проблемного вивчення конкретної теми.
Індуктивні – для розвитку вміння узагальнювати, рухатись від часткового до загального, коли студенти більше підготовлені до індивідуальних міркувань, навчальний матеріал викладений індуктивно.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Теоретичні основи методики викладання математики у вищих навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації з використанням комп’ютерних продуктів навчального призначення

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок