Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Професійна спрямованість навчання студентів за фахом вчитель інформатики

Загрузка...

Професійна спрямованість навчання студентів за фахом вчитель інформатики

Назва:
Професійна спрямованість навчання студентів за фахом вчитель інформатики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,05 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Професійна спрямованість навчання студентів за фахом вчитель інформатики


Система методичної підготовки майбутнього вчителя інформатики повинна виходити з цілей середньої освіти. Під системою методичної підготовки ми розуміємо сукупність видів занять, що взаємодіють між собою в напрямку строга визначеної мети забезпечення професійній підготовки студентів у галузі інформатики, а саме цілями, змістом, методами, засобами та організаційними формами навчання предмету. Адже професійно-педагогічна підготовка вчителя у педагогічному закладі являє собою багатобічну систему, що поєднує відносно самостійні, але взаємопов’язані системи підготовки: суспільно-політичну, спеціально-наукову, психолого-педагогічну і загально-культурну (1,24).
Особливістю педагогічної діяльності є нестандартність педагогічних задач і ситуацій та ймовірностний характер фахових рішень цих задач. Якість підготовки спеціаліста в даній професійній галузі вимірюється творчим внеском особистості у професію, спроможністю до модифікацій практичного досвіду. Отже, професійна діяльність молодого вчителя значною мірою характеризується не тільки комплексом спеціальних теоретичних знань та практичних навичок, що придбані у результаті спеціальної підготовки, але і розвитком його творчих здібностей, неординарністю мислення. Такий підхід знаходить реалізацію у професійній спрямованості системи підготовки вчителя інформатики.
Професійні можливості навчального процесу обумовлені специфікою вмісту освіти, що являє собою систему навчальних предметів ієрархічної градації. Навчальні предмети являються структурними елементами змісту спеціальній підготовки вчителя-предметника будь-якої спеціальності. У свою чергу, навчальні предмети мають складну структуру і підрозділяються на окремі розділи. Так, у Мелітопольському державному педагогічному університеті навчальний предмет інформатика складається з розділів:
·             «Основи інформатики й обчислювальної техніки»
·             «Основи алгоритмізації і програмування»
·             «Програмування»
·             «Комп'ютерні технології»
·             «Проектування баз даних»
·             «Обчислювальні машини і комп'ютерні мережі»
·             “Візуальне програмування”
За кожним розділом проводяться лекції, практичні заняття та лабораторні роботи. З окремих актуальних питань з інформатики студентам пропонується теми до курсових робіт.
Відповідно до навчальних планів підготовки вчителя інформатики можна виділити декілька блоків професійній підготовки студентів.
Перший блок - заняття по спеціальних дисциплінах (лекції, практичні і лабораторні заняття з інформатики, спецкурси, курсові та дипломні роботи з інформатики), де можливо надбання певних спеціальних і окремих професійних знань, умінь і навичок. Викладання спеціальних дисциплін кафедри має чітку професійну спрямованість. Лабораторні і практичні завдання добираються таким чином, щоб студенти паралельно із виробленням безпосередніх навичок і умінь, також оволодівали на початковому рівні прийомами майбутньої педагогічної діяльності, поповнювали багаж завдань і прикладів, які зможуть згодом запропонувати учням на уроках інформатики (2), (3), (4). Постійне оновлення, нестабільність інформатики і як науки, і як учбового предмету вирішується динамічністю викладання спеціальних дисциплін. Для ознайомлення студентів з новиною і сьогоденням інформаційних та комп’ютерних технологій, науковими досягненнями в інформатиці призначені спеціальні навчальні курси (спецкурси). Великі можливості для розвитку професійних знань, умінь і навичок майбутніх вчителів інформатики закладені в тематиці виконуваних студентами курсових і дипломних робіт з інформатики.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Професійна спрямованість навчання студентів за фахом вчитель інформатики

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок