Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Проблеми педагогічної антропології та становлення дизайнерської освіти в Україні

Загрузка...

Проблеми педагогічної антропології та становлення дизайнерської освіти в Україні

Назва:
Проблеми педагогічної антропології та становлення дизайнерської освіти в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,79 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Проблеми педагогічної антропології та становлення дизайнерської освіти в Україні


Творчість - одна із складних загадок світу, над якою невпинно розмірковують люди. У широкому філософському розумінні творчість - це необхідна умова розвитку, умова створення нових форм і змін, пошуків, що відбуваються в неживій і живій природі, це єдиний шлях рішення на рівні з любов'ю - людської проблеми андрогенності.
Як ніхто з педагогів, К.Д. Ушинський розкрив одну з таких умов у соціальному, науковому і технічному прогресі суспільства, довівши, що правильне виховання здатне помножити фізичні, інтелектуальні і моральні сили людини. Він стверджував, що прогресуючий розвиток суспільства можливий тільки за умови організації цілеспрямованого виховання підростаючих поколінь. Здійснити ж цю можливість покликаний педагог, справа якого, "cкромна по зовнішності", але "одна з найбільших справ історії". Цій справі було присвячено і життя самого К.Д. Ушинського, повне самовідданої праці, напружених і плідних наукових пошуків (3, с.7).
Мистецтво виховання, писав він, має ту особливість, що майже всім воно здається справою знайомою і зрозумілою, а іншим навіть справою легкою - і тим більше зрозумілою і більш легкою здається вона, чим менш людина з нею знайома теоретично і практично. Майже всі визнають, що виховання вимагає терпіння; деякі думають, що для нього потрібні ще і спеціальні знання, хоч багаточисельні педагогічні блукання наші і могли б усіх переконати в цьому.
У своїй фундаментальній, що не мала аналогів у світовій педагогічній літературі праці "Педагогічна антропологія" він розглянув фізіологічні механізми психічної діяльності, знання яких має першорядне значення для вихователя.
У 1853 р. він писав: "Ми вчимося трьома шляхами: чи шляхом досвіду і власного спостереження, - шляхом, що веде до міцних, але убогих результатів, для якого життя людське занадто коротке; чи нас вчать інші; цим шляхом ми здобуваємо менш, чим звичайно думають; чи нарешті, вчимося, підкоряючись несвідомо впливу найсильніших, вже освічених характерів. Освіта, передана цим останнім шляхом, навряд чи не найшвидшим, веде до дивних результатів" (3,c.12).
Задум "Педагогічної антропології" виник відразу після того, як він вирішив присвятити себе винятково педагогічній діяльності. Багато матеріалів для неї були зібрані під час перебування за кордоном. На це вказують і спогади дочки К.Д. Ушинського - Віри Костянтинівни про перебування в Гейдельберзі: "У той час, як довідалася я згодом, йшли головні підготовчі роботи до "Антропології" : прочитані були незлічимі томи по його предметах, що займали... Книги увечері в безлічі доставляли учені друзі, і кімната батька завалена була новими книгами, журналами й іншими виданнями" (3, с.16).
Для 60-х рр. ідея народності не була новою. У концепції К.Д. Ушинського вона розкривалася в зв'язку зі зростаючою національною самосвідомістю і була спрямована проти впливів на російську школу виховних систем західноєвропейських держав, прагнень частини так званого освіченого суспільства наслідувати європейську культуру. Особливо сильний негативний вплив на російську школу робила авторитарна німецька педагогіка, яка мала успіх в офіційних колах.
К.Д.Ушинський переконливо доводив, що механічне перенесення на вітчизняний ґрунт систем виховання і навчання, що склалися в інших історичних умовах і в інших народів, може принести більше шкоди, чим користі. Під час багаточисельних поїздок по західноєвропейських країнах, із усією старанністю вивчаючи системи виховання в Німеччині і Франції, Англії і Швейцарії, Італії і Бельгії, він дійшов висновку, що при деякій зовнішній подібності кожна з національних систем має корінні відмінності, "свою особливу мету і свої особливі засоби до досягнення цієї мети". Він був переконаний, що в справі суспільного виховання наслідування одного народу іншому "виведе неодмінно на помилкову дорогу" і разом з тим застерігав від національної замкнутості й обмеженості, призивав творчо використовувати все раціональне з педагогічного досвіду інших народів (3,с.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Проблеми педагогічної антропології та становлення дизайнерської освіти в Україні

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок