Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Безкоштовно реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ВИХОВАННЯ

Загрузка...

СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ВИХОВАННЯ / сторінка 11

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ВИХОВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,19 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Переконаний у необхідності українського підручника для вивчення "першої науки письменства", написав "Граматику", що мала виховувати в дітей любов до рідного краю, народу, його історії та культури, підібрав змістовні дидактичні тексти, покликані розвивати високі патріотичні почуття: оповідання про славне минуле українського народу, відомості про видати історичних осіб, уривки з пам'яток культури і фольклору.
Педагог, методист, організатор народної освіти, основоположник земських шкіл в Україні Микола Корф (1834 -1883) створив початкову школу нового типу - земську трирічну школу, у якій один учитель водночас проводив заняття з трьома класами. Пропагуючи ідею загальної обов'язкової початкової освіти, відкрив понад юо таких шкіл в Олекса ндрів-ському та Бердянському повітах.
Мета виховання школи, на його переконання, полягає у підготовці розумово і духовно розвиненої особистості, здатної до самоосвіти, якій притаманні патріотизм, чесність, справедливість, любов до праці, дисциплінованість. Моральне виховання має бути на всіх уроках.
На розвитку освітньої справи у Закарпатті суттєво позначилася діяльність одного з перших у Західній Україні професійних учених, педагогів, письменника Олександра Духно-вича (1803 - 1865). Він обстоював ідею народності виховання, важливою ознакою якої вважав мову, виступав за те, щоб у школах Закарпаття викладали рідною мовою, щоб створили систему виховання відповідно до історичних і національних традицій народу.
Особливим засобом такого виховання має бути народна пісня, що пробуджує і розвиває любов до рідного краю. Мета виховання, на його думку, полягає у формуванні громадянина і патріота. Для цього слід розвивати задатки, закладені в людині природою, і відповідно до них розвивати її розумово, морально й фізично.
Не менш важливо виховувати молоде покоління в дусі працьовитості, бо вихована поза працею людина є тягарем для суспільства.
Важливе місце серед українських культурно-освітніх діячів 30 - 40-х років XIX ст. посідають члени гуртка передової західноукраїнської молоді "Руська трійця" - Маркіян Шашкевич (1811 - 1843), Іван Вагилевич (1811 - 1866) та Яків Голо-вацький (1814 - 1888) - творці "Русалки Дністрової", яка започаткувала нову народну літературу на західноукраїнських землях, новий напрям у розвитку народної освіти, шкільництва і педагогічної думки.
Письменник і педагогічний діяч Юрій Федькович (1834 - 1888) розробив план реорганізації системи освіти на Буковині, обстоював рівні права чоловіків і жінок на освіту. У своїй праці "Про школу і шкільні підручники" він зазначав, що головними критеріями народності є народна мова, народні традиції, звичаї, поезія.
Важливим етапом у розвитку української педагогічної теорії і практики є діяльність українсько-російського вченого Костянтина Ушинського (1824 - 1870). До науково-педагогічної спадщини належать такі твори: "Людина як предмет виховання", "Про користь педагогічної літератури", "Про народність у громадському вихованні", "Про елементи школи", "Проект учительської семінарії", "Праця в її психічному і виховному значенні", "Дитячий світ" та інші.
Пристрасно обстоював К Ушинський ідею народності у вихованні. У статті "Про народність у суспільному вихованні" він високо оцінив виховну спроможність культур усіх народів Росії. Власне народність він вважав основою виховання молодого покоління в дусі патріотизму, любові до Батьківщини та свого народу.
На прогресивну думку української педагогіки, теорію і практику виховання на початку XX ст. чималий вплив зробили філософські погляди М. А. Бердяєва, В. В. Розанова, В. С. Соловйова та багатьох інших.
Значний внесок у теорію і практику виховання зробив Михайло Драгоманов - відомий політичний діяч, учений, педагог України. У своїх працях він підкреслює значення для молодої людини виховного процесу сім'ї, авторитетних учителів, вивчення рідної мови, яке сприяє розвитку поваги до культури, історії свого народу.
Великий вплив на розвиток ідей національного виховання у XIX ст. справила педагогічна діяльність Костянтина Дмитровича Ушинського (1824 - 1870), який основною ідеєю вважав народність.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ВИХОВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок