Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Підвищення ефективності процесу навчання математики, як передумова якісної професійної підготовки фахівця

Підвищення ефективності процесу навчання математики, як передумова якісної професійної підготовки фахівця

Назва:
Підвищення ефективності процесу навчання математики, як передумова якісної професійної підготовки фахівця
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,91 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Підвищення ефективності процесу навчання математики, як передумова якісної професійної підготовки фахівця


Соціально – економічні перетворення, що здійснюються в Україні зумовлюють необхідність в якісній підготовці фахівців нового покоління. Перед системою професійної освіти стоять нові завдання професійної підготовки майбутнього фахівця, а саме: формування загальнопрофесійних знань і умінь, розвиток творчих здібностей, забезпечення професійної мобільності та конкурентноздатності, здатність адаптуватися до швидких змін у житті. Вагомим компонентом базової підготовки сучасних спеціалістів економічного профілю є вивчення математичних дисциплін. Математика має широкі можливості розвитку логічного мислення, просторових уявлень; формування вмінь встановлювати причинно – наслідкові зв'язки; обґрунтовувати твердження; моделювати ситуації. Математичні методи та математичне моделювання широко використовуються для розв'язання практичних задач різних галузей науки, економіки, виробництва, що важливо для підготовки висококваліфікованих фахівців для господарської діяльності та науки. 
Аналіз останніх досліджень і публікацій
Загальні аспекти проблем професійної підготовки у процесі навчання у вищому навчальному закладі широко дослідженні в роботах Г. О. Балла, Н. Дупак, Т. А. Жижко, І. М. Носаченко та ін.  У роботах, В. П. Бермана, О. С. Симонова, Л. О. Соколенка, І. Г. Стрельченка,  М. О. Терезина та ін., розкриті окремі аспекти процесу навчання математики у вищому навчальному закладі, а саме: добору задач, вимог до розв’я-зання, вироблення вмінь розв’язувати задачі, тощо. Однак на сучасному етапі розбудови системи вищої освіти, навчання математики потребує вивчення та побудови якісно нової моделі викладання, яка б відповідала новим вимогам щодо підготовки висококваліфікованих фахівців.
Мета даної статті: аналіз шляхів вдосконалення процесу навчання математики в коледжах економічного профілю, як передумови підвищення ефективності рівня професійної підготовки майбутнього фахівця.  
Нині навчальними закладами України накопичено значний досвід і фактичний матеріал щодо навчання математичних дисциплін, але існуючі методичні системи навчання достатньою мірою не відповідають новій освітній парадигмі щодо використання новітніх інформаційних технологій у процесі навчання, розвитку творчого мислення, комунікативних навичок студентів тощо. В освітньо-професійній програмі підготовки молодших спеціалістів економічного профілю визначені завдання навчання курсу вищої математики: «застосування математичних знань у процесі розв’язування економічних задач, побудові економіко-математичних моделей; розвиток аналітичного мислення». В реалізації вказаних завдань в практиці організації навчально – виховного процесу ВНЗ ІІ рівня акредитації існує багато проблем. Низький рівень математичної підготовки випускників шкіл, а також зменшення обсягу часу, який відводиться на вивчення дисципліни (54 (60) аудиторних годин) у коледжі, призводить до невідповідності між рівнем математичних знань студентів і запитами сучасного суспільства, до їх математичної грамотності і культури як майбутніх фахівців. У зв’язку з цим висуваються нові вимоги до процесу навчання математики.
Навчальними планами економічних спеціальностей ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації не передбачено вивчення прикладних математичних дисциплін. Принцип прикладної спрямованості навчання має стати визначальним у змісті, прийомах і засобах навчання вищої математики. Студентам необхідно отримати не тільки базові знання з даної дисципліни, а й уміти їх використовувати в процесі розв’язування конкретних задач, в економічних розрахунках.
У даній ситуації оволодіння студентами системою математичних знань, умінь і навичок для їх успішного практичного застосування, майже неможливе без різних видів кваліфікованої, творчої, а іноді навіть інноваційної діяльності викладача.
Зупинимось на окремих аспектах формування фахівця в процесі навчання математики в економічному коледжі, які вважаємо важливими компонентами для підвищення ефективності професійно орієнтованого навчання математики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Підвищення ефективності процесу навчання математики, як передумова якісної професійної підготовки фахівця

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок