Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Електронний підручник та проблема систематики комп’ютерно-орієнтованих засобів навчання

Електронний підручник та проблема систематики комп’ютерно-орієнтованих засобів навчання

Назва:
Електронний підручник та проблема систематики комп’ютерно-орієнтованих засобів навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,90 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Електронний підручник та проблема систематики комп'ютерно-орієнтованих засобів навчання


Проблеми підготовки, змістовного наповнення та оцінювання шкільних підручників, що постійно приваблюють інтерес дослідників у галузі педагогіки, в останній час стають актуальними і для представників комп'ютерної науки та програмістів. Новим об'єктом уваги дослідників як у комп'ютерній, так і у педагогічній сфері стає електронний конкурент звичайного шкільного підручника, що з'явився в останній час. Мова йде про появу великої кількості так званих "електронних підручників", що починають застосовуватись при викладанні різноманітних предметів шкільного курсу.
Концепція електронного підручника певною мірою перебуває у стадії формування. Пропонуються різноманітні спроби означення цього поняття та окреслюються межі його застосування. Загалом, спільною рисою означень комп'ютерного підручника є те, що під ним розуміють дві частини - навчальний матеріал, що міститься на електронних носіях у вигляді малюнків, таблиць, мультиплікаційних та відеофрагментів, іншого типу графічних зображень та методичних матеріалів до них на друкованих носіях (наприклад, [Моргун]). Одним з можливих варіантів означення є наступне: "Комп'ютерний підручник являє собою сукупність програмно-апаратних засобів і навчально-методичних видань, об'єднаних спільним задумом та тематикою та має на меті інтенсифікацію навчального процесу на основі застосування персонального комп'ютера у навчальній роботі" [Козлов, с.98].
Існує певна невизначеність з окресленні значення терміну "електронний підручник". При його означенні використовуються такі поняття, як педагогічний програмний засіб, апаратне та програмне забезпечення, комп'ютерна програма та інші. Можна відмітити виокремлення деякими авторами також таких термінів, як; "навчальний матеріал на машинних носіях" та "автоматизований навчальний курс" тощо, що є дуже близькими до поняття "електронний підручник" [Комп'ютерна технологія]. Складність у формуванні даного терміну можна пояснити частково тим, що існує значна кількість різноманітних типів підручників, що часто не дуже узгоджуються один з одним та важко підпадають під спільне означення.
Хоча темі створення та визначення педагогічної ефективності електронних підручників присвячено зараз досить багато літератури, більшість підходів до визначення підручника розглядає лише деякі "зрізи", що можна було б виокремити при аналізі цього поняття. Так, можна виокремити загально педагогічний, структурний, змістовний, фізіологічний, оздоблювальний та інші аспекти стосовно яких можна було б висувати вимоги до розроблення підручника. Дослідники здебільшого заторкують технічний та програмний рівні його реалізації, а також обговорюють форми та результати його застосування. Залишається майже поза увагою структурний аспект поняття електронного підручника, що передбачає розроблення концепції підручника та оптимізацію його змісту. Через це при створенні електронних підручників існує певна невизначеність у виборі стратегії та пошуку нових ідей.
Проблема, що стосується структурного аспекту електронного підручника, пов'язана із визначенням рівного рівня складності навчальної інформації, закладеної з підручник, та ступеня її дидактичного опрацювання. Вказана проблема має розв’язуватися на підставі певних змістовних концепцій. Хоча загальновизнаного критерію оцінювання змістовного наповнення підручника поки що не існує, тим не менш, можна виявити явні елементи системи знання, носієм якого є підручник. Звичайно структура знання, "знання про знання" явно не розкрита при вивченні матеріалу деякої предметної галузі. Використання відомостей про знання та, зокрема, про наукові теорії, відображені в підручнику, дасть можливість не лише систематизувати навчальні курси, а розглянути концепцію електронного підручника з системної точки зору, що, зрештою, допоможе зробити його більш ефективним.
З метою аналізу структури наукових теорій, зміст яких закладено в основу підручника, може бути використана структурно-номінативна реконструкція наукової теорії [Бургін, Кузнєцов].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Електронний підручник та проблема систематики комп’ютерно-орієнтованих засобів навчання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок