Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Навчальна екологічна стежка як засіб формування у студентів природоохоронних компетентностей

Загрузка...

Навчальна екологічна стежка як засіб формування у студентів природоохоронних компетентностей

Назва:
Навчальна екологічна стежка як засіб формування у студентів природоохоронних компетентностей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,48 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Навчальна екологічна стежка як засіб формування у студентів природоохоронних компетентностей


Сучасна парадигма освіти ставить у центр освітньої діяльності формування компетентної особистості. Навіть найкраще викладання, яке базується на засвоєнні певної суми знань, і вміння відтворювати їх під час контролю все ж не можуть забезпечити людину знаннями на все життя. Особливо це зрозуміло в сучасних умовах динамізму зміни знань, інформації та технології. Це призводить до втрати людиною певних компетентностей, зниження конкурентоспроможності, і людина рано чи пізно стає функціонально неспроможною. Проблема інтелектуального та інформаційного розвитку стає транснаціональною і базується на системних філософських поглядах. Це концепції синергетики, життєтворчості, діалогу культур, педагогіки як еволюції життя, взаємозв'язку навчання та розвитку учнів, цілеспрямованого поетапного формування умінь і навичок та ін. Ці концепції взаємопов'язані, мають спільні категорії, поняття, серед яких важливе місце посідають поняття компетенція, компетентність. Мета дослідження – вивчення можливостей використання навчальної екологічної стежки в формування компетентностей природоохоронного напрямку.
Дослідники розглядають поняття компетентність в різних аспектах: готовність до професійної діяльності (Л.Гапоненко, В.Маслов); розвиток житттєвої компетентності дитини, яка має бути сумірною з вимогами життя (І.Єрмаков, О.Кононко); компетентність на базі здобутих знань, досвіду й діяльності учня (Е.Соф’янц); загальна здатність, що ґрунтується на досвіді, знаннях, цінностях (С.Шишов) та ін. У педагогічній науці немає однозначного визначення понять компетенції. Міжнародна комісія Ради Європи визначила компетентності як “загальні ключові вміння, базові вміння, фундаментальні шляхи навчання, ключові кваліфікації, ключові уявлення, опорні знання”. Компетенції особистості – готовність учнів використовувати засвоєні знання, навчальні вміння і навички, а також способи діяльності в практичному житті для виконання практичних і теоретичних завдань.
Ученими-педагогами компетентність розглядається як готовність і здатність особистості реалізувати знання й досвід у проблемній ситуації. Визначають шість груп ключових компетенцій: соціальні, інформаційні, комунікативні, саморозвитку та самоосвіти, продуктивної творчої діяльності, полікультурна [3]. Водночас учені визначають і предметні компетенції [1; 2; 4]. Це те коло питань, з якими студенти ознайомлюються під час опанування навчальних дисциплін, ті знання й уміння, якими вони оволодівають. Предметні компетенції є підґрунтям, базою, на якій формуватимуться ключові компетенції.
Соціальні компетенції пов’язані з готовністю студента брати на себе відповідальність, бути активним у прийнятті рішень. Формування таких компетентностей здійснюється через мотиваційний компонент змісту навчання. В основі формування соціальних компетентностей лежать соціальні мотиви, вони полягають в усвідомленні відповідальності за результати навчання. Інформаційні компетенції передбачають опанування студентами інформаційних технологій, умінь самостійно здобувати і використовувати інформацію. Студенти набувають навичок роботи з різними джерелами: підручниками, збірками задач, науковими дослідженнями, Інтернетом тощо. Комунікативна компетентність виявляється через уміння студентів висловлювати свої думки, користуватись українською мовою та біологічним понятійним апаратом. Компетентність саморозвитку та самоосвіти – це вміння самостійно здобувати знання й застосовувати їх для розв’язування практичних завдань. Компетентність продуктивної творчої діяльності виявляється в умінні планувати й організовувати власну діяльність, зокрема під час виконання експериментів, дослідів, спостережень. Полікультурна компетентність передбачає використання у відповіді інформації полікультурного характеру.
Навчальна екологічна стежка є ефективним засобом формування комплексу компетенцій, перш за все предметних та функціональних компетенцій природоохоронного спрямування.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Навчальна екологічна стежка як засіб формування у студентів природоохоронних компетентностей

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок