Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Атласи для школи - повноцінне джерело інформації чи ілюстрація підручника.

Загрузка...

Атласи для школи - повноцінне джерело інформації чи ілюстрація підручника.

Назва:
Атласи для школи - повноцінне джерело інформації чи ілюстрація підручника.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,43 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Атласи для школи - повноцінне джерело інформації чи ілюстрація підручника.


Вже не перший рік дискутується питання: обсяг поданої у шкільному атласі інформації повинен обмежуватися обсягом поданої в підручнику інформації чи нести додаткове навантаження для самостійного ознайомлення учнями? Точки зору вчителів-практиків різняться, науковці та практики картографи також мають своє бачення щодо вигляду та змісту картографічної продукції.
Існує думка, що навчальні атласи мають бути гранично простими. Пропонується навіть, всупереч головному принципу картографії - "карта не терпить пустоти", залишати "білі плями" на місцях, де розміщена інформація, що не передбачена навчальною програмою. Проте, спрощення змісту навчальних атласів спостерігається тільки останні тридцять років (мова йде про вітчизняні розробки). Це було пов'язано із загальною кризою у СРСР. Саме до таких атласів звикло багато наших учителів. Дореволюційні атласи для гімназій, навчальні атласи післявоєнних часів, деякі сучасні закордонні атласи - це насправді глибоко продумані незамінні посібники для вивчення географії та історії і додаткові джерела знань.
ЗАТ "Інститут передових технологій" з перших кроків свого існування орієнтує свою роботу щодо проектування та видання картографічної продукції на сучасний науковий і технічний рівень. Комп'ютерні технології вже стали звичними в усіх сферах діяльності. Широке впровадження вони знайшли і у роботі картовидавничих підприємств України, проте геоінформаційні системи застосовують лише одиниці. Саме цей напрям розвиває Інститут, залучаючи до роботи математичний апарат ГІСів.
Маючи за основи карт цифрові моделі ми уникаємо похибок, що виникають при роботі з картами які обробляються тільки в пакетах векторної графіки (коли неможливо провести зміну проекції отриманого зображення, виникають проблеми з автоматизованою генералізацією отриманого векторного зображення тощо).
Готуючи до видання перший атлас для молодшої школи - "Наша Батьківщина" для 3(4) класів ІПТ поставив перед собою завдання створити цікавий з точки зору дитини і повний з точки зору вчителя атлас. Ми відмовилися від вже ставши традиційними позначень тварин та рослин абстрактними однокольоровими значками. Художники підготували в електронному вигляді спрощені малюнки-значки, дитина тепер пізнає значок на карті, а не шукає його пояснення в легенді (що дуже важливе саме для молодшого віку). Умовні позначення для карти охорони природи також створювалися з урахуванням віку учнів. Кожна сторінка цього атласу - це окрема тема уроку в малюнках та картах, зручна для вивчення та легка для сприйняття.
Розробка атласів для 6-го та особливо для 7-го класів змусила розширити пошук довідкового матеріалу, бо ці атласи готувалися не як перевидання, а як нова розробка. За кордоном вже не перший рік використовують на фізичних картах цифрову модель відмивки рельєфу. ІПТ вперше на Україні надрукував шкільні атласи застосовуючи геоінформаційні технології для побудови моделей рельєфу. Це стосується і суто географічних карт (для наочної демонстрації форм рельєфу на фізичних картах, картах господарства та природних зон) так і історичних карт, де зміст вимагає показати особливості природного середовища, у якому розгортаються історичні події. "Географія материків та океанів" для 7-го класу відповідає сучасним програмам вивчення цього курсу (без поділу на два томи: для 7-го та 8-го класів). На картах материків, для порівняння, показано контур України у масштабі карти. Компактне розташування змісту сторінок атласу за рахунок спеціального підбору проекцій карт та загальної компоновки - все це дозволило розмістити повний курс вивчення материків та океанів в одному атласі на 40 сторінках.
Особливої уваги, з нашої точки зору, заслуговує атлас "Географія України" для 8-9 класів. Цей атлас є новою версією, що ввібрала в себе раніше опубліковані карти зі значними корекціями змісту, але більшість карт буде опубліковано вперше. Особливу увагу було приділено відповідності структури атласу та його змісту шкільним програмам, він відповідає дворічному курсу, поглибленому, вивчення географії.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Атласи для школи - повноцінне джерело інформації чи ілюстрація підручника.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок