Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Гра як форма організації навчальної діяльності та розвитку творчих здібностей учнів на уроках історії

Загрузка...

Гра як форма організації навчальної діяльності та розвитку творчих здібностей учнів на уроках історії

Назва:
Гра як форма організації навчальної діяльності та розвитку творчих здібностей учнів на уроках історії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,24 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Гра як форма організації навчальної діяльності та розвитку творчих здібностей учнів на уроках історії


„Без знання минулого неможливе точне поняття сучасного".
М. Грушевський.
„Перше завдання історії - утриматись від брехні, друге - не приховувати правди, третє - не давати жодного приводу для підозри в упередженості та ворожості" - саме ці слова видатного римського оратора Цицерона вже впродовж багатьох років є для мене творчим кредо.
Освіта XXI століття - це освіта для людини. Вона має на Меті створення умов для розвитку й реалізації кожної особистості, становлення людини здатної гідно існувати в реаліях XXI ст. Вивчення історії є одним з найважливіших чинників, який формує як свідомість окремо взятого індивіда, так і всього народу.
Моя методика у вивченні історії базується на особистісно орієнтованому навчанні. Всі технології які мною застосовуються і будуть описані нижче, спрямовані на виховання соціально адаптованого, свідомого громадянина, здатного творчо і виважено розв'язувати проблеми у процесі самореалізації особистості. Мої педагогічні набутки працюють як на поглиблення знань, так і на формування особистості дитини, її світогляду, уміння самостійно вчитись, критично мислити, аргументовано відстоювати свою точку зору, пробуджують в дитині прагнення до самореалізації. Саме цим аспектам я приділяю першочергову увагу. Для мене головне - як зробити той чи інший урок цікавим та захопливим, як зробити так, щоб учні отримували від процесу навчання справжнє задоволення, а як результат - міцні знання.
П. „Приймаючи людину такою, якою вона є, ми робимо її гіршою, приймаючи такою, якою вона повинна бути, ми примушуємо її бути такою, якою вона може стати".
В. Гете.
Декілька років поспіль я працюю над проблемою „Гра як форма організації навчальної діяльності та розвитку творчих здібностей учнів на уроках історії"". Це питання мене зацікавило тому, що гра має надзвичайно багаті можливості, бо дозволяє кожній дитині відчути себе суб'єктом життєдіяльності, виявити і розвинути свою особистість. Під час гри розкриваються можливості і здійснюються бажання. „Головний закон усіх змін в житті - творчість", - суть концепції формування творчої особистості Миколи Бердяева. Тільки творчість виправдовує буття людини і наповнює змістом її життя. Гра - це творчість і праця. У грі в учнів виробляються навики зосереджуватись, мислити самостійно, розвивається увага, потяг до знань. Захопившись, діти не помічають, що вчаться, орієнтуються в незвичайних ситуаціях, поповнюють запас знань, понять, розвивають фантазію. Навіть найпасивніші включаються у гру з великим бажанням, докладаючи зусиль, щоб не підвести товаришів по грі. Ще понад дві тисячі років тому грецький філософ Платон твердив про неприпустимість насильницького викладання наук дітям і бачив переваги гри: „Жодну науку вільна людина не повинна вивчати як раб. Тому потрібно не по насильницьки викладати дітям науки, а через гру, тоді ти краще побачиш хто до чого схильний".
В процесі гри у дітей виникає три види цілей:
1. Насолода, задоволення від гри.
2. Ігрове завдання, пов'язане з виконанням правил, розігруванням сюжету, ролей.
3. Пов'язана з процесом виконання ігрового завдання. Тут потрібно мобілізувати максимум сил, виявити кмітливість, винахідливість.
Звідси можна вивести відповідні напрямки педагогічного керівництва ігровою діяльністю:
1. Залучати дітей до гри, використовувати особливі прийоми, що збуджують бажання грати - „хочу".
2. Допомогти дітям діяти відповідно до правил і вирішувати необхідні ігрові завдання - „треба".
3. Розвивати творчий потенціал дитина в процес гри - „можу".
У триступеневому цілепокладання гри „хочу - треба - можу" криється основний механізм її впливу на особистість.
Скрізь, де є гра, б'є джерелом радісне, повне успіху дитяче життя. На відміну від гри взагалі, педагогічна гра має істотну ознаку - чітко сформульовану мету навчання, відповідно до цього - педагогічний результат.
Розрізняють два основних типи ігор: ігри з фіксованими, відкритими правилами, та ігри з прихованими правилами.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Гра як форма організації навчальної діяльності та розвитку творчих здібностей учнів на уроках історії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок