Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Генеза управлінського континіуму: від ентропії до цінності

Загрузка...

Генеза управлінського континіуму: від ентропії до цінності

Назва:
Генеза управлінського континіуму: від ентропії до цінності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,93 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему
Генеза управлінського континіуму: від ентропії до цінності


Статус керівника установи освіти передбачає прийняття ним канонізованих характеристик теорії управління як імпліцитних якостей. Розглянемо генезу, витоки теорії управління (включаючи езотеричні та ін.) та формування курівника.
Теорія пасіонарності та ландшафтності. Сергій Андрійо-вич Подолинський, український дослідник, став відомим завдяки своїй монографії ”Праця людини і її відношення до розподілу енергії” (1880 р.). Він писав: знаючи, що різні види енергії зовсім з неоднаковою легкістю перетворюються одна в одну, а саме: нижчі у вищі, то ми маємо припускати, що вдосконалення життя людського повинне заключатися, головним чином, у кількісному збільшенні енергетичного бюджету кожної людини.
В.І. Вернадський запровадив поняття ”жива речовина” для визначення сукупності всіх живих організмів біосфери. Маючи певний хімічний склад, масу, енергію, жива речовина переробляє косну (тверду, рідинну, газоподібну) речовину планети і стає таким чином геологічною силою, яка формує біосферу. Суспільна організація матерії породжує і нову форму енергії – ноосферну і біосоціальну. Перетворення біосфери на ноосферу вчений вбачав у науковій думці, свідомості як регулятора біохімічної енергії. Ноосфера діє як нагромаджувач, синтезатор енергії людського розуму, праці, ідей, ресурсів природи.
В.І. Вернадський одним із перших зрозумів, що ”вищою формою біогеохімічної енергії є енергія культури”. Він відмічав, що процес переходу до ноосфери із стихійного стає все більш усвідомленим, оскільки людство як геологічна сила в еволюції планети біологічно діє у вигляді єдиного цілого, принцип єдності всіх людей виступає як закон природи: У світі реально існують тільки особистості, що створюють і виказують наукові думки, проявляють наукову творчість – духовну енергію. Ними створені невагомі цінності – наукова думка та наукове відкриття – у подальшому змінюють, визначеним раніше чином, хід процесів біосфери, природи, що нас оточує.
Разом з тим, нагромадження і витрата енергії людиною в процесі інтелектуальної та фізичної праці перебувають у дисбалансі, що викликає суперечності науково-технічного прогресу: протиріччя між носіями загального, високо-інтелектуального знання та працівниками матеріального виробництва, а також те, що досягнення НТП створюються інтелектуальною працею, а їх використання відбувається на фізичному рівні. Результатом цього виступає витрата енергії, а в особистому плані – вседозволеність, бездуховність, споживацтв-во.
Розуміння ноосфери як уособлення розуму робить культуру фундаментальною економічною категорією, шо визначає матеріалізацію соціальної енергії мас, підпорядко-ваності економіки інтересам людства. Людина як особистість – це планетарне явище, а мислячий мозок – закономірний продукт розвитку матерії та Всесвіту. Нагромадження негативного (ентропійного) досвіду людства у вигляді загострення глобальних проблем доводить необхідність становлення планетарної економіки. Антиентропійні процеси формуються в результаті розумової діяльності людини, яка прагне одухотвореного світу. За Вернадським, людина повинна мислити і діяти не лише в аспекті окремої особистості, сім’ї або роду, держави чи їх спілок, а у планетарному аспекті. Створення ноосфери завершиться мирним зв’язком всього людства на основі економічного і культурного життя.
Л.М. Гумільов (1886-1921), спираючися на погляди С. Подолинського, розділив людей на три енергетичні категорії: гармонійного типу (переважна більшість людей); енергонад-лишкового типу (пасіонарії); енергодефіцитного типу. Долю людської цивілізації вирішують пасіонарії, які народжуються для великих справ. Пасіонарність – це ознака, що виникає внаслідок мутації (пасіонарного поштовху) і створює всередині популяції невелику кількість людей, які володіють підвищеним прагненням до дії. У латинській мові ”passio” – це терпіння, страждання, страсть, афект.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Генеза управлінського континіуму: від ентропії до цінності

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок