Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Контроль знань студентів за допомогою тестування

Контроль знань студентів за допомогою тестування

Назва:
Контроль знань студентів за допомогою тестування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,89 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Контроль знань студентів за допомогою тестування


Успішне навчання інформаційних технологій значною мірою пов'язано з організацією контролю й перевірки знань студентів. У зв'язку з переходом освітніх програм на кредитно-модульну систему зростає обсяг самостійної роботи студентів, у такій ситуації викладач повинен більш ретельно підходити до проблеми контролю знань студентів.
Крім того, специфіка предметів, пов'язаних з інформаційними технологіями, вимагає набуття практичних навичок разом із теоретичними. Скоріш практичні навички більш бажані. Однак, провести опитування з практичних навичок усіх студентів дуже складно за короткий термін.
У вузівській практиці знайшли застосування різні види перевірки знань, але нині все більше викладачів орієнтується на тестування, як на простий, та дуже швидкий метод опитування. Тестові завдання стають частинами поточного та підсумкового контролю, а іноді повністю його заміщають. Студенти з цікавістю сприймають таке опитування, вважаючи його деякою мірою грою.
Проблематиці тестування присвячено багато робіт. Розглядались різні аспекти проблеми: історія, досвід інших країн [6, 10], специфічні труднощі, що пов’язані з використанням тестів під час підготовки спеціалістів різного профілю [1, 3, 7], питання мотивації студентів [2] тощо.
Менше уваги приділялось аспекту об'єктивності тестування як контролю знань. Тестування вважають самим об'єктивним методом контролю знань, бо воно виключає суб'єктивність перевіряючого. Але виявилось, що це не зовсім так. Наприклад, Гаджиєва І.Х., Абдурахманов А.А. зазначають у роботі [3]: “Слабые студенты пасуют перед большим количеством наукообразных неправильных ответов и сильно затрудняются вспомнить, узнать правильный ответ. Вследствие этого, они прибегают к случайной выборке и набирают достаточное для положительной оценки количество правильных ответов. “Сильные” студенты слишком ответственно подходят к каждому слову задания, долго размышляют над приведенными ответами, теряют время, начинают волноваться – в итоге низкий результат”. Проблематика “вгадування” розглядалась також у роботах Колгатіна О.Г. [7, 8].
Мета дослідження – оцінити об'єктивність тестування як методу контролю знань, та запропонувати автоматичну систему тестування, що враховує такі недоліки як вгадування та зубріння.
Для перевірки об'єктивності тестування проводилось пробне стандартне тестування для студентів перших–других курсів різних спеціальностей (“Фінанси”, “Облік та аудит”, “Менеджмент виробничий”, “Правознавство” та інших) протягом трьох років. Автор проаналізував результати тестування вибраних 1000 студентів за однією тематикою за допомогою стандартного тестування.
Тестування стає тільки контролюючим засобом, а, як відомо, уся діяльність викладача повинна нести навчальний характер. Майбутні фахівці на своєму робочому місці будуть розв'язувати реальні завдання, і життя не буде пропонувати альтернативні відповіді, як у тесті. У процесі бесіди з викладачем студент навчається, і якщо його знання поки що не зовсім чіткі, завдання викладача – його спрямувати: вказати майбутні шляхи.
Шляхи розв’язання – це вдосконалення методики тестування і, по-перше, відхід від альтернативних питань, які практично заполонили всі тестові завдання.
Для побудови тестових завдань використовується ціла низка методик, з яких найбільш придатними для автоматизації є:
вибір варіанту (альтернативні);
підбір пари;
заповнення пробілу;
виключення зайвого.
Автором пропонується комплекс програм для контролю знань, що містить у собі базу завдань (питання з можливими відповідями) формату .mdb, програму контролю знань, базу результатів формату .mdb. База містить запитання різного характеру, що дозволяє більш об'єктивно оцінити знання. Це й альтернативні запитання, запитання з вибором декількох елементів, запитання на відповідність. Компонування запитань розроблене з орієнтацією на відповідну тематику – в даному випадку це робота в операційній системі Windows.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Контроль знань студентів за допомогою тестування

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок