Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Сценарій усного журналу, присвячений славетному українському математику М.О.Зарицькому

Сценарій усного журналу, присвячений славетному українському математику М.О.Зарицькому

Назва:
Сценарій усного журналу, присвячений славетному українському математику М.О.Зарицькому
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,35 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Сценарій усного журналу, присвячений славет-ному українському математику М.О.Зарицькому – одному з фундаторів української математичної науки на західноукраїнських землях, дійсному члену Наукового Товариства ім. Т.Шевченка,
Сторінки усного журналу
1. Поет математики М. Зарицький.
2. Пора дитинства і юності пора.
3. Слово про родину Зарицьких.
ітература
1. Шендеровський В. Педагог з великої літери // Нехай не гасне світ науки. – К.: Рада, 2003. С. 103-109.
2. Пташник Б. Й. Поет математики // Аксіоми для нащадків / У поряд.
О. Романчик. – Львів: Меморі-ал, 1992.
3. Енциклопедія Українознавства. / Гол. ред. проф. д-р
Володимир Кубійович. – Париж – Нью-Йорк: Молоде життя, 1962, Т. 1.
4. Гусяк Дарія. Незабутня. // Тернопілля 96. – Тернопіль: Збруч, 1996.
С. 143-145.
5. Онишко Леся. Катерина Зарицька: Молитва до сина / Серія «Подвижники національної ідеї». – Львів: Світ, 2002.
6. Станіслав Лем. Високий замок. – Львів: Піра-міда, 2002.
Захід відбувається в актовому залі. На сцені – портрет М.О.Зарицького, в залі – стенди з матері-алами, які присвячені М.О.Зарицькому – матема-тику, Катерині Зарицькій і Михайлу Сороці – бор-цям за свободу України,
Богдану Сороці – визнач-ному художнику-графіку XX ст.; висловлювання друзів, науковців про особистість Зарицького, шкільна дошка, фотомонтаж, музичний центр.
(Звучить музика.)
Ведуча (виходить через зал на сцену. Стихає му-зика.) Доброго дня, шановне товариство! Я, Вели-кий Всезнайко, пропоную вашій увазі перший но-мер усного художньо-публіцистичного журналу «Аксіоми для нащадків». Цей номер журналу при-свячений Мирону Онуфрійовичу Зарицькому – одному з фундаторів української математичної куль-тури на західноукраїнських землях.
Якою була непересічна постать математика Мирона Зарицького – людини, вченого і педагога? Про це ви довідаєтесь сьогодні.
торінка перша. Поет математики Мирон Зарицький
(Звучить запис.)
Мирон Зарицький: “Кого не манить краса ні мистецтво, хто живе вбогим духовним жит-тям, той нічого не дасть математиці. По-езія не ріжниться від математики вищим ле-том уяви, а математик ріжниться від поета лиш тим, що все і всю-ди розуміє... Але як у ми-стецтві, так і в мате-матиці лише твори гарні переживають сто-ліття і виховують цілі покоління”.
Перша учениця. Мирон Зарицький народився 21 травня 1889 р. в селі Могильниці Теребовлянського району на Тернопільщині. Згодом батьки переїхали до Нового Села теперішнього Підволочиського райо-ну. Початкову освіту хлопець здобув у селі Криве в свого дідуся Антона Слоневського. Потім навчався в Тернопільській, Бережанській, Перемишлянській гімназіях. Рік провчився у Віденському університеті, а потім перевівся до Львівського університету на філо-софський факультет.
Друга учениця. У 1913 р. Зарицький склав іспити на вчителя математики та фізики середньої школи. Під час першої світової війни воював у складі Українських січових стрільців. Після закінчення війни Микола Зарицький повернувся до викладацької роботи. Працював у гімназіях Белза, Збаража, Коломиї, Тернополя та Львова.
Третя учениця. 24 березня 1927 р. М.О.Зариць-кого обирають дійсним членом Наукового Товари-ства ім. Т.Шевченка.
Четверта учениця. Його обирають членом Львівського відділення Польського математичного товариства, а також членом Німецького математичного товариства. Він друкує свої роботи як у львівських, так і в польських, німецьких та амери-канських журналах; листується з математиками багатьох країн.
Третя учениця. 1927 р. Зарицький виступив із науковою доповідаю на І польському математич-ному з'їзді, що відбувся у Львові.
Друга учениця. У 1930 р. він був делегатом від Наукового товариства
ім. Т.Шевченка на І матема-тичному з'їзді Радянського Союзу в Харкові.
Перша учениця. 25 жовтня 1930 р. Львівський університет присвоїв М.О.Зарицькому вчений ступінь доктора філософії. До 1939 р. Зарицький сформувався як серйозний математик з філософсь-ким ухилом, він надрукував більш як 20 праць.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Сценарій усного журналу, присвячений славетному українському математику М.О.Зарицькому

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок