Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> реферат: Особливості діагностування професійної компетентності викладачів

Загрузка...

Особливості діагностування професійної компетентності викладачів / сторінка 2

Назва:
Особливості діагностування професійної компетентності викладачів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,12 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Ця мета залишається критично важливою, однак тепер гарне викладання має також бути спрямоване на розвиток і виховання навичок і здібностей, що мають вирішальне значення для сучасної і майбутньої діяльності молодих людей, будуть сприяти розвитку їх особистісних якостей, дозволять їм виконувати свою роль у суспільних інституціях.
Розглянемо підходи до оцінювання вчителів та існуючі у різних країнах уявлення про кваліфікованого вчителя.
Певний інтерес становить система підготовки вчителів у Литві, країні, що входила до недавнього часу до складу СРСР. У цій країні вважають, що процеси відновлення суспільства можуть бути успішно реалізовані лише в тому випадку, якщо ми будемо готувати [2]:
учителя-фахівця, який знає свій предмет і вміє працювати у цій галузі; (вважається, що знання і навички можна отримати в процесі навчання й у ході практичної діяльності);
учителя-дидакта-методиста, який не лише знає свій предмет, але й здатний передати іншим свої знання, навички, досвід (отже, окрім знань потрібна ще психологічна і методична підготовка, що набуває великого значення під час підготовки до роботи в школі);
учителя-вихователя-педагога, який толерантно ставиться до інших, бажає і вміє допомагати їм, може впливати на них не лише словом, але й ділом, своїм особистим прикладом.
Дещо інший підхід спостерігається у Франції. Там наголос було зроблено на перегляд традиційних уявлень про професіоналізм і кваліфікаційні вимоги. Так само як і в інших країнах, у Франції були розроблені нові вимоги до вчителів, що отримали назву «відкритого професіоналізму». Зміни в процесі викладання і навчання в школах супроводжувалися відходом від індивідуалізму у викладанні і науковому аналізі практичної діяльності вчителя [3]. За новими професійними вимогами викладач має:
проводити навчання у тісному співробітництві з іншими членами шкільного колективу (підхід «групового викладання»);
здійснювати індивідуальне та групове навчання учнів, приділяючи основну увагу загальному розвитку дитини;
мати здатність визначати потреби учнів і проблеми у навчанні;
визначати освітні цілі шкільних навчальних програм, проводити їх аналіз і переглядати у разі необхідності;
мати здатність розробляти й адаптувати навчальні програми і методики викладання, проводити дослідницьку роботу;
мати здатність проводити оцінювання досягнутих результатів;
співпрацювати з батьками, представниками громадськості й особами, відповідальними за суспільну і культурну діяльність тощо;
мати здатність вести постійний діалог з учнями для здійснення більш тісного педагогічного контакту, а також для можливої корекції плану викладання/навчання;
брати участь у програмах підвищення кваліфікації як викладачів, так і тих, кого навчають;
брати участь у плануванні й управлінні діяльністю школи, виробленні на основі свого досвіду пропозицій щодо розвитку системи освіти в цілому.
Винятково важлива роль підготовці вчителів приділяється у США. Новий президент США Джордж Буш через 2 тижні після інаугурації виступив із новою програмою у галузі освіти, однією з головних цілей якої є вдосконалення якості підготовки вчителів.
У США діють три системи стандартів, що тісно пов’язані між собою і відображають послідовні етапи викладацької кар’єри. INTASC1 стандарти описують знання, навички, здібності, і схильності викладачів-початківців. NCATE2 стандарти націлені на вимоги до програм підготовки викладачів і описують знання і навички кандидатів у викладачі. NBPTS3 стандарти встановлюють вимоги до викладачів, які вже займаються професійною діяльністю.
Національна Рада щодо стандартів розробила атестаційну систему, що встановлює досить високі і жорсткі вимоги. На основі цієї системи об’єктивно визначається, чи відповідає рівень кваліфікації вчителів цим стандартним вимогам. На цей час триває дослідження такої системи, а її зміст і процес впровадження привертають увагу в усьому світі. Вона вже впливає на підготовку, акредитацію, ліцензування, взаємодію між штатами, а також на зміст і престиж професії вчителя у суспільстві.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Особливості діагностування професійної компетентності викладачів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок